Skocz do zawartości

System audio do salonu


miras108

Recommended Posts

Cześć, Bardzo Was proszę o pomoc w doborze systemu audio do salonu. 
Zastanawiałem się nad wyborem soundbara, ale ostatnio zacząłem rozważać wybór kina domowego, z tym że jestem totalnie zielony w tym temacie. 
Czy możecie mi doradzić co najlepiej się sprawdzi w salonie z aneksem kuchennym jak na zdjęciach?
Nie chciałbym żeby kable były bardzo widoczne, więc może jakiś system bezprzewodowy mógłby się tutaj sprawdzić? Co prawda część kabli mogę przeciągnąć w podwieszanym suficie, a w bliższej już dalszej przyszłości zastanawiam się nad zrobieniem ścianki telewizyjnej, choć na ten moment wolałbym tam głośniki stojące. Natomiast nie chciałbym prowadzić rzucających się w oczy kabli przez ściany boczną i za kanapą. 
Ściana na której jest telewizor ma długość 5,5m (3,3m część salonowa, 2,2m część kuchenna), Ściana okienna ma długość 5,25m
Zestaw mógłby być czymś na początek co mógłbym po jakimś czasie rozbudować.
Bardziej zależy mi na dobrych efektach podczas oglądania filmu lub grania na konsoli niż podczas odpalania muzyki, choć fajnie jakby tutaj jakość też była ok :)
Mój budżet to ok. 2,5k.

Co o tym myślicie? Czy może jednak przy tym układzie warto zainwestować w soundbar w takim budżecie? 
image.thumb.png.157ebaddec05794dbb14107adbcf0914.pngimage.thumb.png.fed0b29ef40fc8bf9df871dd7a71f77b.pngimage.thumb.png.b78e5a86727440d140ddb64e3935b120.png


 

Edytowano przez miras108
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 2500zł... To niestety tylko na w miarę sensowny amplituner Ci starczy. Ciężko o fajnie grający zestaw za takie pieniądze. A soundbary to moim zdaniem marketingowy bełkot - byle by klientowi wcisnąć ten bubel. Lepiej gra niż sam tv, ale nie licz na fajerwerki typu atmos 11.1.6 jak niektórzy opisują sprzedając belkę z dwoma głośnikami i psedo subwoferem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie w kino domowe, to fajnie brzmi, ale to bardzo ciezko skonfigurowac tak, jak powinno wygladac, ze wzgledu na uklad pomieszczenia. Ludzie sie napalaja, skuszeni reklamami wlasnie jakichs soundbarow grajacych przestrzennie itd.. Jesli wiecej filmow, tak jak piszesz, to proponowalbym tylko jakies stereo +
subwoofer kolo kanapy, piekne miejsce :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tadekk55 napisał:

Nie da się w tym budżecie z subwooferem tyle co twój budżet kosztuje średni subwoofer a połowę twojego budżetu kosztuje totalna miernota.

 

Nie przesadzalbym, jednak jak ktos ma taki budzet, a nie inny, to nie bedzie szukal suba za kwote, za ktora mozna kupic ciekawe kolumny.. w tej cenie warte rozwazenia przykladowo Stx Quant 300 + sub z tej serii. No ale dalej zostaje kwestia wzmacniacza, wszystkiego moze nie uda sie tu zmiescic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tadekk55 napisał:

Dajesz sobie sprawę że budżet jest również na elektronikę? gdybym miał w tej cenie składać zestaw 2.1 lub 5.1 z elektroniką to już wolał bym kupić słuchawki...

Dlatego napisalem, ze tu juz elektroniki nie ogarniemy, ale na szczescie rynek jest tak duzy, ze kazdy znajdzie cos dla siebie, do czegos sie dolozy, z czegos sie odejmie i mozna na pewno, Ty widze celujesz w inna polke ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedzi :-) Naprawdę jestem mocno zielony w tematach związanych z audio. Do tej pory nie korzystałem z zewnętrznego audio i dźwięk odpalam bezpośrednio na TV więc nawet dzięki urządzeniom z niższej półki poczuje różnice ;-) Źródło dźwięku to na ten moment TV 55PUS7334/12 (choć docelowo myślę nad zmianą na coś większego) oraz Play Station 5 - gry i czasem filmy na blu-ray. Na TV korzystam glownie z Netflixa i YouTube. Myślę o 3k łącznie za cały zestaw, chyba że znajdzie się coś co znacznie poprawi jakość to mogę dołożyć dwie trzy stówy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 3K nie znajdziesz fajnego kina.

Podstawowy amplituner który warto brać to kwota 2000-2500 zł przy obecnych realiach.

Nie mówiąc o tym jak słabe kolumny zostaną poźniej do tego wybrane i to pewnie jeszcze bez suba. Absolutnie odradzam!

Ewentualnie jakieś małe gotowe sety tylko kinowe jak Canton Movie .

Jak ma byc coś większego to może uzywane? Albo typowe stereo.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wkleiłem link do droższej Yamachy. Chodziło mi o 
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-yamaha-musiccast-rx-v4a-pure-acoustics-nova-6-czarny

Zastanawiam się czy nie warto wziąć takiego zestawu, lub 
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-yamaha-musiccast-rx-v6a-pure-acoustics-nova-8-czarny

I po jakimś czasie dokupić suba

Edytowano przez miras108
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miras108 

36 minut temu, miras108 napisał:
12 godzin temu, miras108 napisał:

Skoro jesteś ukierunkowany na "duży powierzchniowo" sklep to nie masz co liczyć na jakieś sensowne zestawienia, które będą prezentowały wyższą jakość dźwięku od tego co pokazałeś w linkach. Oba zestawy są ok dla kogoś kto zaczyna zabawę z audio ale jak wiemy, "apetyt rośnie w miarę jedzenia", bardzo szybko możesz być głodny ;) 

Podjedź gdzieś i postaraj się porównać kilka zestawów kolumn, zobaczysz/usłyszysz różnicę i sam ocenisz czy warto dokładać czy zostajesz przy tych gotowych setach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby to być zestaw kina domowego to polecałbym zwrócić uwagę na Yamaha RX V4a + Polk Audio T531 + Klipsch r12sw lub Denon 1600 + Pylon Audio Pearl 25set. Niemniej jednak w obu przypadkach będzie to kompletne minimum do takiego metrażu. 
Zawsze możesz iść w kierunku lepszego zestawu stereo takiego jak Heco Aurora 700 lub 1000 jeśli lubisz potężniejszą podstawę basową i do tego Yamahę RN602 lub wzmacniacz taki jak NAD C356bee jeśli stawiałbyś na większą muzykalność. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...