Skocz do zawartości

Stereo do salonu (12.000 zł)


Żółtański Michał

Recommended Posts

Cześć,

Poszukuje zestawu stereo do salonu, od dawna zastanawiam się nad zakupem stereo. Gdy zacząłem się tym interesować i czytać co i jak rozbolała mnie głowa więc proszę o pomoc w tym temacie.

Zawsze wyobrażałem sobie że duże kolumny podłogowe będą idealne do mojego mieszkania, po pierwszej wizycie w salonie kompletnie mi tego odradzili :)

Na dole dodałem szkic salonu oraz części mieszkania.

Obecny słucham muzyki na głośnikach Logitech Z-5500 :) 

 

Po wizycie w salonie wpadły mi w ucho BOWERS & WILKINS 705 S2 + Denon dra-800h (koszt ok. 12 tys) 

Głównie słucham muzyki elektronicznej, pop, dance, alternatywnej.

W przyszłości chcę dokupić gramofon.

Obecnie słucham muzyki godnie z iTunes.



Proszę o informacje czy zakup tego zestawu jest słuszny lub czy mogę sprawdzić coś lepszego ;)

 

 

 

 

salon.jpg

Edytowano przez Żółtański Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli wpadły Ci w ucho B&W 705s2, to już masz punkt zaczepienia, ale partner w postaci amplitunera stereo za 3000 zł nie jest dobrym rozwiązaniem. Proponowałbym (zakładając Twój budżet) zejść z modelu 705 na 706, i skupić się na na Nadzie C368 z modułem sieciowym Bluos lub nowej wersji Node 2i (v3). To nie porównywalnie lepsza opcja!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do takiego pomieszczenia powinieneś jednak pomyśleć o kolumnach podłogowych a przy najmniej ich odsłuchac. Na razie nie sluchałeś za wiele więc jeszcze wszystko przed Tobą.

Tu nieco się zgadzam że do tych Bowersów Denon DRA 800 nie jest urządzeniem wyjątkowym.

Ale, pasuje dźwiękowo. Z kolei połączenie Bowersa z NADem będzie jasne, moim zdaniem za bardzo. Dźwięk będzie dokładny aż nadto.

W tym budżecie masz sporo kolumn które powinieneś odsłuchać.

Heco Revolution, KEF seria Q, Monitor audio seria Silver czy Fyne F 501 lub wieksze 502.

Posłuchaj szerszego wybory kolumn. Później dobierzemy pod to odpowiednia elektronikę.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zgadzam się z Piotrem odnośnie połączenia Bowers z NADem w klasie D. Może to być zbyt jasne brzmienie i lepszym rozwiązaniem byłby Atoll IN200 Signature, Vincent SV227 czy Quad Artera Solus  lub Solus Play jeśli zależałoby Ci na opcjach sieciowych. 
Jeśli chciałbyś uzyskać głęboki bas oraz przestrzenne brzmienie to koniecznie posłuchaj Fyne Audio F502 czy Pylon Audio Diamond 28. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moim zdaniem w takim pomieszczeniu lepiej sprawdzą się nieduże głośniki podłogowe, zajmą tyle samo miejsca co głośniki na standach a jednak mogą zabrać ciekawej. Spójrz na przykład na Audio Physic Classic  5. Do tego podłączyłbym Cyrus One Cast z funkcjami sieciowymi i masz naprawdę fajny, funkcjonalny zestaw. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na krótkim odsłuchu i słuchałem z partnerem NAD C368

Bowers & Wilkins 705 S2 ( bardzo czyste )

Bowers & Wilkins 706 S2 ( według mojej opinii ładniejszy bass niż para wyżej )

Bowers & Wilkins703 S2 ( głęboki bas ale jednak czystość dźwięku to jest to czego szukam)

Elac Carina ( jestem zaskoczony )

ELAC Vela ( czekam na odsłuch ) mam nadzieje że będę totalnie zaskoczony :)

 

Zasugerowano mi by się zastanowić nad kompletem NAD M10 + ELAC Vela, proszę o podpowiedź czy to dobre rozwiązanie.

 

8 godzin temu, lysyrafal napisał:

Możesz powiedzieć w jakim salonie słuchałeś tego zestawu?

Berlin Saturn przy Alexanderplatz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś dwóch bardzo różnych kolumn. Znajdujących się totalnie na innej szali.

To my słuchamy.

Czy ta czystość Bowersa z NAdem nie była męcząca? Jak długo sluchałeś?

ELAC to granie dokładne ale w środku pasma. Nie będzie grac tak jasno. Nigdy, bez względu jaką elektronikę podłączysz.

8 godzin temu, Żółtański Michał napisał:

Berlin Saturn przy Alexanderplatz

Byłem, co prawda dawno. Ale fakt że w DE sprzet Bowersa jest łatwiej dostępny. U nas się to może zmienić wkrótce.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2021 o 07:30, HQ150 napisał:

Ale których. 403 czy 407?

ELAC 403

I jeszcze zapytam jaki wzmacniacz do Bowers & Wilkins 705 S2 gdybym zwiększył budżet do 15000 zł ? ( było by pięknie gdyby miał już wbudowany moduł z serwisami muzycznymi )

Edytowano przez Żółtański Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2021 o 07:21, S4Home napisał:

Lynngdorf, bo tu kalibracja robi bardzo dużo

Arcam SA 30, poniżej budżetu ale bardzo do nich pasuje

Atoll IN 200 Signature + Cambridge CXN V2

Musical Fidelity M6si + Blusound Node

Piotr

 

Dzień dobry

Również szukam audio do 15 tys. zł. Pokój 21 m2. Czy dobrze rozumiem, że powyższe propozycje w połączeniu z BOWERS & WILKINS 705 S2 zmieszczą się w cenie do 15 tys. zadeklarowanej przez autora wątku? Osobiście interesują mnie inne kolumny, ale porównywalne cenowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2021 o 13:31, Q21 napisał:

Również zgadzam się z Piotrem odnośnie połączenia Bowers z NADem w klasie D. Może to być zbyt jasne brzmienie i lepszym rozwiązaniem byłby Atoll IN200 Signature, Vincent SV227 czy Quad Artera Solus  lub Solus Play jeśli zależałoby Ci na opcjach sieciowych. 
Jeśli chciałbyś uzyskać głęboki bas oraz przestrzenne brzmienie to koniecznie posłuchaj Fyne Audio F502 czy Pylon Audio Diamond 28. 

Ja bym dodał Pier Audio MS-680 Anniversary Edition I ewentualnie Tannoy Revolution XT6F lub 8F. A z uwagi na 21 m 2 może lepiej Fyne Audio F501 SP ? Chociaż to możeprzekqroczyć budżet. Ale warto. Chociaż mnie się marzy Tannoy Stirling. 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam5 napisał:

Dzień dobry

Również szukam audio do 15 tys. zł. Pokój 21 m2. Czy dobrze rozumiem, że powyższe propozycje w połączeniu z BOWERS & WILKINS 705 S2 zmieszczą się w cenie do 15 tys. zadeklarowanej przez autora wątku? Osobiście interesują mnie inne kolumny, ale porównywalne cenowo.

No tu dobieraliśmy do kolumn.

Więc jeśli będa inne to może propozycję też będa inne.

19 godzin temu, hlary napisał:

Ja bym dodał Pier Audio MS-680 Anniversary Edition

Zgadzam się.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...