Skocz do zawartości

Bluesound Powernode + Elac Vela FS 407 lub Dali Oberon 5


Gregorrro

Recommended Posts

Cześć.

Planuje zakup stereo do mieszkania. Salon około 20 M2. Muzyka mocno zróżnicowana, praktycznie każdy gatunek. Mało miejsca na zasilenie dlatego upieram się przy Powernode. Dużo korzystamy ze Spotify, YT music i Tidala. Kolumny, które wpadły mi w oko to tańsze- Dali Oberon 5 i droższy wariant Elac FS 407, mam słabość do tych kolumn- są piękne. Czy Powernode da w ogóle radę z FS 407? Co sądzicie o podanych wyżej konfiguracjach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się niestety zgadzam.

Wstępny wybór mocno nie trafiony.

ELAC to kolumn o znacznie lepszym graniu, prezencji. Klasowo znacznie odstaje do przodu względem Oberon 5.

Ale niestety Vela 407 to nie odpowiedni kompan do PowerNode. Albo odwrotnie gdyż kolumny uważam za bardzo dobre. Zatem Node nie jest tu odpowiednim kompanem.

Do takich kolumn potrzebujesz lepszego wzmacniacza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Tu się niestety zgadzam.

Wstępny wybór mocno nie trafiony.

ELAC to kolumn o znacznie lepszym graniu, prezencji. Klasowo znacznie odstaje do przodu względem Oberon 5.

Ale niestety Vela 407 to nie odpowiedni kompan do PowerNode. Albo odwrotnie gdyż kolumny uważam za bardzo dobre. Zatem Node nie jest tu odpowiednim kompanem.

Do takich kolumn potrzebujesz lepszego wzmacniacza.

Piotr

A jak Node wypadnie z Cariną? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Napisz przede wszystkim jakiego brzmienia oczekujesz? Bez tego ciężko będzie odpowiednio dopasować zestaw. 

Cześć,

Miekkie, ciepłe jeżeli tak można to określić. Ale, żeby nie były "mułowate" jak będzie trzeba posłuchać czegoś szybszego. 

Przemyślałem trochę moje wcześniejsze wybory i doszedłem do wniosku, że Dali Oberon odpada. Stereo kupuję na parę ładnych lat i chciałbym coś "szlachetniejszego". Elac FS 407 też odpada bo nie wyrobię się w budżecie z porządnym zasilaniem. 

Ewentualne moje kolejne propozycje, oczywiście do przesłuchania, to:

Elac Carina + Powernode

Elac Carina + NOD M10

Elac Solano + Powernode

Elac Solano + NOD M10

Czym taniej tym lepiej. Jeżeli dokładać to do czegoś co naprawdę warte będzie dołożenia. Za wszelkie inne propozycje jak i weryfikację tego co podałem wyżej będę wdzięczny. 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gregorrro napisał:

Ewentualne moje kolejne propozycje, oczywiście do przesłuchania, to:

Elac Carina + Powernode

Elac Carina + NOD M10

Elac Solano + Powernode

Elac Solano + NOD M10

Masz już nakreślone zestawy przesłuchaj te konfigurację i sam stwierdzisz które połączenie było dla Ciebie lepsze. Nie rezygnuj z vela 407 bo może przekroczysz budżet ale kolumny grają zdecydowanie lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gregorrro napisał:

A jak Node wypadnie z Cariną? 

Tak samo. Moim zdaniem to kolumny które wymagają mocniejszego i przede wszystkim żywiej grającego wzmacniacza.

Ciepło uzyskasz z samych kolumn. Wazne abyś nie przesadził i nie dobrał tak samo ciepłego wzmacniacza. Bedzie buła. Miekka, basowa, ale niedokładna.

Zamiast NADa mocno rekomenduje Primare Prisma oraz Lyngdorfa pod Elaci. U nas to połączenie się super zgrywa.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na zmiękczeniu to bardzo dobrym zestawieniem byłoby Elac Carina + Quad Artera Solus Play. Uzyskasz ciepłe i muzykalne brzmienie ze szczegółową górą. Większy spokój zapewniłby TEAC NR-7CD ale tutaj cena szybuje do góry. 
Alternatywą dla Elac mógłyby być Audio Physic Classic 5 lub 8. 8 będą łagodniejsze natomiast 5 dynamiczniejsze i bardziej szczegółowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Tak samo. Moim zdaniem to kolumny które wymagają mocniejszego i przede wszystkim żywiej grającego wzmacniacza.

Ciepło uzyskasz z samych kolumn. Wazne abyś nie przesadził i nie dobrał tak samo ciepłego wzmacniacza. Bedzie buła. Miekka, basowa, ale niedokładna.

Zamiast NADa mocno rekomenduje Primare Prisma oraz Lyngdorfa pod Elaci. U nas to połączenie się super zgrywa.

Piotr

 

 Z żywością to bym nie przesadzał :) Carina jest ocieplona, to fakt ale trzeba być ostrożnym aby nie wzbudzić tej wrażliwej wstęgi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...