Skocz do zawartości

Tani aktywny subwoofer dla początkującego


Infinity007

Recommended Posts

Panowie, polećcie jakiś budżetowy aktywny subwoofer (używany) do 300zł. Słuchana w 90% muzyka.

Od niedawna mam swój pierwszy amplituner i podłączonego do niego stare Tonsile, chciałbym dołożyć trochę niskich tonów. Jako laik oczekiwania podstawowe (na początek).

Z tego co wyczytałem polecane są modele:

Voice Kraft 7830

Magnat motion sub 250a

 

Zakładam sprzedaż i dopłatę w przyszłości, natomiast teraz mam taki budżet a nie inny.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Edytowano przez Infinity007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to kto jaki ma budżet :) natomiast to czy warto w to pakować kasę pozostawiłbym już ocenie samego kupującego.

Fakt, we wzmacniacz VK bym nie zainwestował ale np. subwoofer dla kogoś początkującego za niewielkie (w tym przypadku pieniądze) to coś innego. Nie każdy może zacząć swoją przygodę od wyższej półki cenowej a od czegoś trzeba zacząć ( np. moją przygodę z motocyklami też zaczynałem od skutera 🙂 ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMBe  Nie upieram się przy VK. Po prostu przy założonym przez autora postu budżecie jest on najbardziej wydajny z subów, które miałem okazję porównywać. Biorąc pod uwagę powiększenie budżetu o np. 500 zł pojawiają się inne propozycje, które właśnie będą o klasę wyżej pod względem np. wykonania czy jakości brzmienia. 

Np. subwoofer Yamaha NS-SW300. Często miałem okazję porównywać to z subem Taga TSW-90 (połowę tańszy). Klient częściej lepiej oceniał Tagę jako to czego szuka. Czy subwoofer jest zatem lepszy klasowo od Yamahy? Na pewno jest korzystniejszy cenowo.

 

8 minut temu, Butler napisał:

Jak bym taki miał budżet to raczej bym się rozglądnął za używanym sprzętem.

Ale autor właśnie szuka używanego. Może coś zaproponujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

 

Yyyy... SVS? Taki żarcik. Przyznam że nic bym nie zaproponował. To tak jak doradzać komuś auto jak budżet 3000zł.

Rozumiem co chcesz przez to powiedzieć ale myślę, że po to właśnie jest forum aby doradzić. Skoro twierdzisz, że "ten" subwoofer nie gra wcale to wystarczy napisać, żeby autor dał sobie spokój i dozbierał. Tak jak wspomniałem wcześniej, każdy zaczyna zabawę na swój sposób, zazwyczaj od małych kroczków a ile głów tyle opinii ;) 

PS.  SVS sam bym kupił w tej cenie :) zresztą jak większość ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuścił bym w tym przypadku w ogóle subwoofer i zmodernizował sobie te Tonsile na lepszych głośnikach. Skoro autor napisał że są stare, to wydaje mi się że tu możemy szukać optymalnego rozwiązania. Tani sub za 300zł to może i do filmu się jakoś by nadał, ale tu mamy 90% muzyki.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za aktywność w wątku. Zdaje sobie sprawę, że porządne brzmienie kosztuje, ale budżet jaki posiadam jest na ten moment niezmienny.

Jeszcze tydzień temu puszczałem sobie muzykę z głośników komputerowych, teraz mam amplituner + stare (wreszcie odpalone) kolumny + potencjalny sub o którym tutaj mowa. Więc dla mnie to tak milowy krok do przodu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...