Skocz do zawartości

kino domowe 5.1


Rapz0

Recommended Posts

Witajcie,

mam parę pytań odnośnie kina domowego... czy da się to fajnie połączyć ze stereo?? Ogólny budżet max 6k no chyba, że będzie coś np fajnego. ogólnie chciałbym złożyć coś od podstaw nie zalezy mi na tym aby od razu kupić coś za 6k może być np amplituner + Fronty podłogowe. 

Jeśli chodzi o kwotę na sam amplituner chciałbym się zmieścić w kwocie 2-2,5k. 

Z drugiej strony muzyki słucham różnej... od chillstepu po jakąś instrumentalną... raczej zależy mi na uniwersalności aby to fajnie brzmiało niż na db... 

Jeśli ktoś ma coś fajnego do polecenia + możliwość odsłuchu chętnie skorzystam :) (WROCŁAW) 

P.S. Tyle tu opisanych modeli i konf. , że ciężko coś wybrać bez odsłuchu.....:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2-2,5 to masz niestety najtańsze amplitunery które w stereo tyłka nie urywają. Moim zdaniem musiałbyś swój budżet zdecydowanie zwiększyć żeby uzyskać z ampli stereo na poziomie klasycznej, dobrej jakościowo integry. Pośrednim rozwiązeniem jest np. Denon AVC x3700h który ma wyjścia pre-out i wówczas na frontowe kolumny w przyszłości możesz dokupić zewnętrzną końcówkę mocy która zdecydowanie podniesie jakość dźwięku. Porównywałem swój sprzęt w sali odsłuchowej w takiej opcji i zdecydowanie odczuwalna była poprawa, mimo iż amplituner samodzielnie wcale źle nie zagrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie bardzo.

Pytanie czy chcąc połączyć stereo z kinem myślałeś o ampli z PRE + końcówką?

To w tej cenie nowego nie znajdziesz. Używany raczej tak ale pytanie jak wiekowy.

W tej cenie masz set kinowy Yamaha X 1600 , S750, Yamaha 4A + Heco Victa 702 5.1 albo Polk T531 + Magnat Sub 302A

Pytanie czy taki set w muzyce ci wystarczy?

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1396908623754447/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak ogólnie myślę, że na ten moment mam tyle, w przyszłości na pewno coś będę poprawiał. Co do samego stereo to ogólnie myślałem oddzielny wzmacniacz kupić... ale to jeszcze nie na ten moment muszę poczekać z 2 lata (bo mi ktoś j...ka urwie 🤣) dlatego taki budżet na ten moment.

Myślałem też aby po prostu kupić Ampli droższy i lepszy i kupić dobre fronty i potem składać 5.1 też jakaś opcja... Pytanie która opcja lepsza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za 2 lata to nie ma sensu.

Bo wtedy może amplituner być znowu konieczny do wymiany.

Moim zdaniem na pewno nie kupuj teraz czegoś co będziesz ulepszał za 2 lata.

Kup teraz to co będziesz zadowolony teraz.

Odpowiedz sobie na pytanie ile procent potrzebujesz na kino ile na stereo i to wybierz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...