Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego do małego salonu


piotrekdriver

Recommended Posts

Witam,

Jaki zestaw polecicie do salonu ok. 32m2 (rzut w załączniku). Mam już poprowadzone kable głośnikowe do sufitu.

Zależy mi na fajnym dźwięku PRZESTRZENNYM (efekt kina) pod oglądanie Netflix'a i czasem jakieś małe imprezki :) 

Myślałem nad zestawem od Bose Lifestyle.  Mój budżet to ok. 5000zł - jednak nie wiem czy jest sens tyle wydawać to takich potrzeb.

Może taki zestaw? Tylko nie wiem czy ma on Bluetooth (żeby czasem telefon podłączyć, w razie czego można podłączyć telefon pod TV..)

 https://www.olx.pl/d/oferta/bose-lifestyle-520-gratis-oryg-uchwyty-scienne-bose-CID99-IDK9AND.html#dbc982d9c4

 

Chyba że polecacie coś zupełnie innego :)

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

 

głosniki.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tak chce małe głośniki, które zamontuje w rogach sufitu tak jak zaznaczyłem na rzucie. Do tego wiadomo głośnik centralny, subwoofer.

Kiedyś u kolegi słyszałem dźwięk małych głośników bose właśnie tak rozmieszczonych i byłem w szoku, leciał film, ktoś szedł od tyłu to i głośniki tylne super to odzwzorowały - efekt mega.

Czy w tych co podałeś efekt będzie podobny lub takim sam?

Jeśli tak to poproszę o wyceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk przestrzenny to wszystko robota amplitunera, on dekoduje dźwięk z TV i odpowiednia go rozmieszcza w głośnikach.

Jeśli chodzi o niskobudżetowe rozwiązania to rzeczywiście Denont AVR-X1600h i np Heco Aurory 300, można je rozmieścić na uchwytach od Vogelsa. 

Są to spore monitory, ale dzięki temu mamy dużo lepszy dźwięk. Zerknij na taki zestaw: 4 monitory, głośnik centralny i subwoofer.

Gdybyś miał pytania to pisz do nas, postaramy się pomóc. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2021 o 19:02, piotrekdriver napisał:

Wygląda fajnie, czyli zamykamy się w ok. 6k za komplet ?

A coś podobnego ale mniejszego jeśli chodzi o wielkość ?

Szczerze, wolałbym małe satelity.

Podobają mi się te od Cantom Movie (fajne, małe do powieszenia na ścianie) - tylko, która wersja, ta 95 się nada ? - ich cena to ok. 2000zł więc dosyć mało, a jak z ich jakością ? Do filmów na netflixie się nada, żeby było fajnie i przyjemnie ? Czy taki Bose Lifestyle miażdży je totalnie ?

No i jeśli są ok to jaki amplituner pod nie :) pisaliście o Yamaha...

Salon ma ok. 30m2 , jednak część kinowa, tak jak na rzucie widać ma ok. 17m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Movie 265 już mają 20cm. A mieszkanie jest małe, ponadto na suficie wiszą ledy, a głośniki pod nimi by były , więc chciałbym aby były jak najmniejsze. (95 mają 10cm)

A może Movie  135 lub 165 ? Tylko mało jest ich w sprzedaży. 135 są np. tu https://allegro.pl/oferta/audiofan-canton-movie-135-zestaw-5-1-10745621208

A jak oceniacie te 95 ?

Amplituner wybrałbym chyba Denon 750 ponieważ ma te same systemy co X 1600, a różnią się tylko mocną (140W i 145W)

 

Edytowano przez piotrekdriver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie :) 

Chyba zdecyduję się na Movie 95 :) To w sumie będzie mój 1 w życiu zestaw. Będzie głównie pod filmy na netflixie więc myślę że będzie ok.

Mam tutaj jeszcze 2 pytanka.

1. Czy opłaca się kupić używane Movie 95, czy lepiej już kupić nowe ? Aktualnie znalazłem takie bez pudełka - nowe za 1099zł - chyba cena ok ?

2. Jaki amplituner pod to ? Denon  750 czy X 1600 ? Wydaję mi się że 750 wystarczy bo różni się tylko mocą (140 i 145W)

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...