Skocz do zawartości

Amplituner Denon AVR-X1600H czy Denon AVR-X2700H?


Anty Janusz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

18 godzin temu, Dante Forum napisał:

Nie widziałem... Na szczęście znalazłem sprzedawcę który woli sprzedać i coś zarobić, aniżeli nie sprzedać i nic nie zarobić 😛

Sam sprzedając elektronarzędzia wychodzę z tego samego założenia. Lepsza niższa marża, ale sprzedane, aniżeli wysoko i raz w roku paragon... 

Oj nie bój się. Amplitunery schodzą teraz w cenie katalogowej. Zobacz na allegro gdzie prywatny użytkownik sprowadza z Niemiec Yamahe i Denona dokłada 1000-1500 zł i przedaje. W sensie że schodzą! Sick!

18 godzin temu, Dante Forum napisał:

ale dowiedziałem się że nie ma sensu podpinać konsolę pod ampli, więc chyba nie wykorzystam tych 8k...

Kto tak powiedział?

 

9 godzin temu, Jacek Opole napisał:

Cześć jestem nowy.

A co z Yamaha V6A i wyższym A2A wszystkie porty HDMI posiadają eARC 2.1 ?

 

??? wiesz co to jest eARC?

Jak wszystkie porty? Nadal jeden.

Ty chyba także mylisz eARC z 8K

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S4Home napisał:

Oj nie bój się. Amplitunery schodzą teraz w cenie katalogowej. Zobacz na allegro gdzie prywatny użytkownik sprowadza z Niemiec Yamahe i Denona dokłada 1000-1500 zł i przedaje. W sensie że schodzą! Sick!

Nie mam pojęcia kto to kupuje :)

Mi 2700h wyjdzie za ok 3200zł

 

17 minut temu, S4Home napisał:

Kto tak powiedział?

Podpytywałem w dwóch różnych salonach i supportu Microsoftu. 

Podpięcie konsoli pod ampli nie przyniesie żadnych zysków, a im więcej sprzętu pomiędzy Konsola->Wyświetlacz, tym gorzej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dante Forum napisał:

Mi 2700h wyjdzie za ok 3200zł

nic tylko brać.

6 minut temu, Dante Forum napisał:

Podpytywałem w dwóch różnych salonach i supportu Microsoftu. 

Podpięcie konsoli pod ampli nie przyniesie żadnych zysków, a im więcej sprzętu pomiędzy Konsola->Wyświetlacz, tym gorzej. 

No jednak przyniesie. Bo ok dla obrazu to lepiej jak omijasz ampli. Ale nie będziesz miał dzwieku HD. Może nawet zwykłego DTS - zależy od TV

A to jednak bardzo duża strata

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

eARC właśnie się przydaje do takich rozwiązań. Nie zawsze te połączenie jednak jest kompatybilne i stwarza problemy. To nie reguła, ale warto o tym wiedzieć.

Tak oglądam Tv i już nic nie wiem... 

Jest np taki Telewizor LG OLED65C11LB 

Ma 4 x hdmi 2.1

Ale piszą w specyfikacji też o eARC (HDMI 2). Co to znaczy? Że ma dwa złącza eARC? 

Jeśli chce podpiąć konsolę pod Tv i podepnę pod HDMI 2.1 ARC i później żeby odebrać dźwięk podepnę ampli pod tv HDMI 2.1 eARC to uzyskam te wszystkie bajery dźwięku przestrzennego podczas grania? Czy muszę mieć dwa HDMI 2.1 eARC w TV? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard eARC musi posiadać zarówno TV jak i amplituner do którego go podłączysz. I tylko tu to eARC jest potrzebne. eARC to Enhanced Audio Return Channel (Ulepszony zwrotny kanał audio). Przecież konsola jak i inne peryferia nie muszą odbierać z TV dźwięku. Amplituner musi bo to z niego ma być dźwięk w całym systemie. Zwykłe ARC jest uboższe, eARC daje możliwość przekazania pełnego dźwięku wielokanałowego z TV do amplitunera.

321340

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Standard eARC musi posiadać zarówno TV jak i amplituner do którego go podłączysz. I tylko tu to eARC jest potrzebne. eARC to Enhanced Audio Return Channel (Ulepszony zwrotny kanał audio). Przecież konsola jak i inne peryferia nie muszą odbierać z TV dźwięku. Amplituner musi bo to z niego ma być dźwięk w całym systemie. Zwykłe ARC jest uboższe, eARC daje możliwość przekazania pełnego dźwięku wielokanałowego z TV do amplitunera.

321340

No tak ja to rozumiem. Połączenie eARC ma być pomiędzy tv a ampli. Ale tylko eARC przesyła dolby atmos np. Więc jak mam to dolby uzyskać gdy konsola w której jest dolby będzie podpiera pod HDMI w tv ale tylko ARC które dolby atmos nie obsługuje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jasiek88 napisał:

eARC/ARC jest zawsze jedno, zostaw już ten temat i poczytaj na czy polega połączenie eARC/ARC to w końcu może zrozumiesz.

Konsole podpinasz pod zwykłe hdmi 2.1, amplituner do hdmi earc.

Rozumiem. Tylko jak zwykłym HDMI ma przejść dolby atmos z konsoli do tv skoro tylko eARC obsługuje atmos itp

Ok żeby było jasne :)

podpinam konsole pod HDMI 2.1 ARC pod TV z HDMI 2.1 ARC. Później podpinam ampli do TV przez HDMI 2.1 eAEC. 

i odpalając na konsolo atmos, DTS x i inne bajery będę je słyszał na ampli? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie "zwykłym" HDMI (bez żadnego eARC czy ARC) z konsoli do TV bo eARC to Ulepszony zwrotny kanał audio. Pomyśl, po co Ci eARC między TV a konsolą? Konsola przecież nie musi odbierać audio z TV. Pomiędzy TV a amplitunerem musi zaś być pełna dwukierunkowość. Standard HDMI (np. 1.4b, 2.0, 2.1) określa możliwość przesyłania wielokanałowego dźwięku a nie obecność eARC.

03KOuhYpIt7VmaxLisTu1JC-1.fit_lim.size_1

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dante Forum napisał:

podpinam konsole pod HDMI 2.1 ARC pod TV z HDMI 2.1 ARC

Skończ już chłopie.. nie podpinasz z żadnym hdmi arc tylko z zwykłym hdmi, porta arc w amplitunerze ja ki tv może być tylko jeden. Nie wiem ile razy jeszcze trzeba CI to napisać.

10 minut temu, Dante Forum napisał:

DTS x i inne bajery będę je słyszał na ampli?

Na z tv LG nie usłyszysz bo tv lg są wykastrowane z obsługi dts nawet po łączu earc dlatego urządzenie nadawcze musi być podłączone bezpośrednio do amplitunera.

14 minut temu, Dante Forum napisał:

Rozumiem. Tylko jak zwykłym HDMI ma przejść

Nie znasz zasady działania eARC dlatego tego nie rozumiesz.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Butler napisał:

Przejdzie "zwykłym" HDMI (bez żadnego eARC czy ARC) z konsoli do TV bo eARC to Ulepszony zwrotny kanał audio. Pomyśl, po co Ci eARC między TV a konsolą? Konsola przecież nie musi odbierać audio z TV. Pomiędzy TV a amplitunerem musi zaś być pełna dwukierunkowość. Standard HDMI (np. 1.4b, 2.0, 2.1) określa możliwość przesyłania wielokanałowego dźwięku a nie obecność eARC.

03KOuhYpIt7VmaxLisTu1JC-1.fit_lim.size_1

Dziękuję :)

 

9 minut temu, Jasiek88 napisał:

Skończ już chłopie.. nie podpinasz z żadnym hdmi arc tylko z zwykłym hdmi, porta arc w amplitunerze ja ki tv może być tylko jeden. Nie wiem ile razy jeszcze trzeba CI to napisać.

Na z tv LG nie usłyszysz bo tv lg są wykastrowane z obsługi dts nawet po łączu earc dlatego urządzenie nadawcze musi być podłączone bezpośrednio do amplitunera.

Kolego nie każdy musi wszystko łapać od tak... Troszkę zrozumienia ;)

Z tego co czytam to dts i atmos to podobne technologie pytanie która będzie bardziej przyszłościowa i jako TV pod to wybrać... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jasiek88 napisał:

Dts występuje tylko na płytach i nie atmos tylko Dolby, aktualnie wszystkie serwisy vod korzystają z dolby digital+ nazywany często dolby atmos w momencie gdy ścieżka zawiera efekty "sufitowe".

Dolby atmos na płytach to natomiast truehd +efekty sufitowe.

Dziękuję za wyjaśnienie.

Czyli jeśli będę korzystał głównie z netflixa i konsoli, TV z DTS nie jest niezbędny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przy tym wspomnieć że odpowiednikiem Dolby Atmos jest DTS:X. Oba formaty zakodowane są w systemie Dolby TrueHD i opierają się na dźwięku 3D opartym na obiektach. Sporo koncertów jest w DTS, ja tam bym się wkurzył przez brak tego formatu dlatego bliski jestem kupna XR-75X93J od Sony.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dopiszę wyjaśnienie odnośnie ARC/eARC. Jest to gniazdo HDMI dwukierunkowe. W jedną stronę idzie audio i wideo , a w drugą ( do amplitunera) tylko audio ( z TV i źródeł podpiętych do niego). Dlatego opis HDMI ARC ( 2) odnosi się tylko do portu HDMI w TV opisanego jako HDMI 2. Tylko to gniazdo zapewnia przesył dwukierunkowy . Pozostałe porty HDMI są wejściami ( do TV) dla audio i wideo .

Analogicznie sprawa wygląda w amplitunerze. Jedno gniazdo jest dwukierunkowe a pozostałe służą jako wejścia dla sygnału audio i wideo . Nie ma potrzeby stosować większej ilości gniazd ARC/eARC .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dante Forum napisał:

Tak oglądam Tv i już nic nie wiem... 

Jest np taki Telewizor LG OLED65C11LB 

Ma 4 x hdmi 2.1

Ale piszą w specyfikacji też o eARC (HDMI 2). Co to znaczy? Że ma dwa złącza eARC? 

Jeśli chce podpiąć konsolę pod Tv i podepnę pod HDMI 2.1 ARC i później żeby odebrać dźwięk podepnę ampli pod tv HDMI 2.1 eARC to uzyskam te wszystkie bajery dźwięku przestrzennego podczas grania? Czy muszę mieć dwa HDMI 2.1 eARC w TV? 

Złącze ARC faktycznie jest jedno to że TV je ma to ok. Ale pytanie co nim wypuszcza. To musisz poszukać w instrukcji. Bo teraz często jest tak że TV mają bardzo uproszczaną sekcje audio.

Może być tak że puścisz dźwięk HD do TV bezpośrednio z konsoli a TV do amplitunera puści dziadostwo.

Nie wiem, ale mowie że tak być może. To musisz ogarnąć sam. W przypadku podłączenia konsola - amp - TV tej kwestii nie ma.

18 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Na z tv LG nie usłyszysz bo tv lg są wykastrowane z obsługi dts nawet po łączu earc dlatego urządzenie nadawcze musi być podłączone bezpośrednio do amplitunera.

O to to to. O tym właśnie mówie. Nie mam LG. Ale tak być może.

Tu nie chodzi o standard bo on może mieć 2.1 cudwa wianki a wypuszczać słaby dzwięk. Po prostu.

17 godzin temu, Dante Forum napisał:

Czyli jeśli będę korzystał głównie z netflixa i konsoli, TV z DTS nie jest niezbędny

Zalezy jak chcesz to podłączać.

Piotr

5 godzin temu, Iron napisał:

Podsumowując, wszystkie urządzenia podpinamy do amplitunera lub TV a przesyłem dźwięku ( w przypadku połączenia ARC/eARC) zajmuje się kabel wpięty do gniazd oznaczonychARC/eARC  zarówno w amplitunerze jak i TV

No właśnei o to się tu rozchodzi.

Że oba połączenia nie koniecznie musza dać ten sam efekt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Złącze ARC faktycznie jest jedno to że TV je ma to ok. Ale pytanie co nim wypuszcza. To musisz poszukać w instrukcji. Bo teraz często jest tak że TV mają bardzo uproszczaną sekcje audio.

Może być tak że puścisz dźwięk HD do TV bezpośrednio z konsoli a TV do amplitunera puści dziadostwo.

Nie wiem, ale mowie że tak być może. To musisz ogarnąć sam. W przypadku podłączenia konsola - amp - TV tej kwestii nie ma.

O to to to. O tym właśnie mówie. Nie mam LG. Ale tak być może.

Tu nie chodzi o standard bo on może mieć 2.1 cudwa wianki a wypuszczać słaby dzwięk. Po prostu.

Zalezy jak chcesz to podłączać.

Piotr

Ok chyba rozumiem ;)

No konsoli mam dts:X i całą resztę banerów. Jak puszczę to od razu do ampli to będzie cacy, a jak przez tv to zależy co tv ma w sobie. Jak nie ma dts jak np LG to nie zaznam dts puszczonego z konsoli podpietej od razu pod tv. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...