Skocz do zawartości

Amplituner Denon AVR-X1600H czy Denon AVR-X2700H?


Anty Janusz

Recommended Posts

10 godzin temu, Iron napisał:

Może dopiszę wyjaśnienie odnośnie ARC/eARC. Jest to gniazdo HDMI dwukierunkowe. W jedną stronę idzie audio i wideo , a w drugą ( do amplitunera) tylko audio ( z TV i źródeł podpiętych do niego). Dlatego opis HDMI ARC ( 2) odnosi się tylko do portu HDMI w TV opisanego jako HDMI 2. Tylko to gniazdo zapewnia przesył dwukierunkowy . Pozostałe porty HDMI są wejściami ( do TV) dla audio i wideo .

Analogicznie sprawa wygląda w amplitunerze. Jedno gniazdo jest dwukierunkowe a pozostałe służą jako wejścia dla sygnału audio i wideo . Nie ma potrzeby stosować większej ilości gniazd ARC/eARC .

Dziękuję za przejrzyste wyjaśnienie 

A że tak spytam jeszcze, miał ktoś z Was styczność na NeoQled czy nanocell? 

Tyle tego jest że głowa boli... Pytanie co wybrać... 

Edytowano przez Dante Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak wybierałem rok temu to słyszałem, że te wszystkie nanoled/qled i tak dalej to głównie chwyty marketingowe,a rzeczywiste różnice są głównie między OLED i LED. 

Do filmów najlepszy powinien być OLED. Przy kanałach TV czy długim graniu istnieje jakieś tam ryzyko wypalenia, ale z tego co wiem jest ono coraz niższe (wręcz marginalne) w nowych modelach. Osobiście wybrałem LED ze względu na brak powyższego ryzyka przy sesjach długiego grania.

Jak dla mnie jest super i jestem bardzo zadowolony, ale raczej OLED lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu. 

Największy efekt jednak według mnie to HDR, więc wybierając polecam zwrócić uwagę by TV LED miał jak najwięcej nitów przy HDR (jasność tego efektu) - powyżej 750 z reguły jest bdb, powyżej 1000 super.

Przy OLED te wartości są z reguły niższe, ale to wynika chyba z charakterystyki i nie oznacza gorszego efektu (tam każdy piksel ma swoją indywidualną jasność). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku zakładałem kupno dużego OLED. Ale po chwili zastanowienia rozbiłem to na projektor z chowanym ekranem 107" i TV LED 75". Sam obraz OLED super, o ile nie mamy bardzo mocno nasłonecznionego pomieszczenia, w nocy to bajka. Ale gry gdzie w jednym miejscu ciągle widnieje jakiś pasek czy wskaźnik mogą doprowadzić do destrukcji matrycy. A wydatek 15K jest nie mały, Dobry LED nie mający takich problemów jest dwukrotnie tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , troszkę w temacie. Jestem posiadaczem od maja br amplitunera AVR-X2700h. Oprócz tego że nie nie mogę słuchać anty radia o którym piszę w innym temacie na naszym forum. To mam jeszcze taki niewielki problem z dźwiękiem , chodzi  głównie o dialogi w filmach bez względu czy to jest sygnał z tv naziemnej czy netflixa czy tez habgo

1. Podłączony tv LG LED 49SM8600 za pośrednictwem kabla hdmi 2.0 lub 2.1 do eARC

2. Kolumny QUADRAL Quintas 6500

A dialogi prawie nie słyszalne. Dźwięk otoczenia głośne a dialogi ciche

Zrobiłem tak:

Ustawienia w TV na standardowe z włączoną funkcją dd, podbicie db na centralnym głośniku do +10 (nie do końca mi to pasowało)

Zmiana ustawień na TV na tzw. czysty głos i też jakaś poprawa.

Moje pytanie jest następujące. Czy to co zrobiłem jest prawidłowym działaniem czy może powinienem inaczej jeszcze zrobić. Amplituner ma wiele możliwości ustawień kolumn (dla mnie to troszkę czarna magia) więc próbowałem jeszcze przez Audyssey ale to zupełnie mi nie odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Iron napisał:

Spróbuj może lekko przestawić centralny i jeszcze raz zrobić kalibrację . Pobaw się odcięciem i używaj tych opcji co pisałeś .

Albo ręczna korekta pasma. Da się skopiować krzywą flat i można pobawić się edycją.

Ale pierwsze postawiłbym na automat jeszcze raz

Może masz rację. Przed głośnikiem centralnym stoi kinect od xboxa może on też wpływa na dźwięk i przy automatycznej kalibracji przeszkadza.

13 godzin temu, A_C napisał:

Próbowałeś zmieniać tryby dźwięku(zielony przycisk na pilocie „MOVIE”)?

Spróbuje i z tym trybem u mnie to jest "kino", ale chyba będzie ta sama zasada.

Dziękuję , jak ustawię to wszystko to dam Wam znać.

15 godzin temu, Iron napisał:

Pobaw się odcięciem

A tak na "chłopski" rozum co daje to odcięcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, złomek napisał:

Może masz rację. Przed głośnikiem centralnym stoi kinect od xboxa może on też wpływa na dźwięk i przy automatycznej kalibracji przeszkadza.

Spróbuje i z tym trybem u mnie to jest "kino", ale chyba będzie ta sama zasada.

Dziękuję , jak ustawię to wszystko to dam Wam znać.

A tak na "chłopski" rozum co daje to odcięcie?

A czemu  nie spróbować? Ludzki głos pracuje w średnim zakresie częstotliwości, zbyt duża ilość basu zaburza czytelność dialogów ( zapewne wypadku źle ustawionego systemu-sub, korekcja). Odczucia dźwiękowe są subiektywne i to co dla jednego jest ok, dla innej osoby może być nie do zaakceptowania. Po prostu trzeba próbować

A kolumnę centralną zdecydowanie odsłoń.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, złomek napisał:

Pojawił mi się kolejny problem. :(. Mianowicie dźwięk z TV znika. Często z netflixa , a rzadziej z sygnału antenowego. Efekt taki jakby włączał ktoś "mute" na pilocie , oczywiście nikt tego nie robi :D. Macie jakieś pomysły?

A jakie połączenie z TV? ARC czy optyczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, złomek napisał:

ARC

To spróbuj zresetować amplituner i TV do ustawień fabrycznych. Albo usuń urządzenie którym sterujesz (za pomocą pilota TV) i dodaj go ponownie w TV. Można jeszcze wyłączyć zasilanie urządzeń na chwilę, co zresztą jest zalecane w przypadku zmian opcji ARC, choćby w instrukcji Denona. Zwróć uwagę czy sygnał jest dostarczany do amplitunera (symbol rodzaju sygnału na wyświetlaczu) w czasie gdy dźwięk zanika. Ewentualnie podmiana kabla na inny . ARC bywa bardzo kapryśne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

To spróbuj zresetować amplituner i TV do ustawień fabrycznych. Albo usuń urządzenie którym sterujesz (za pomocą pilota TV) i dodaj go ponownie w TV. Można jeszcze wyłączyć zasilanie urządzeń na chwilę, co zresztą jest zalecane w przypadku zmian opcji ARC, choćby w instrukcji Denona. Zwróć uwagę czy sygnał jest dostarczany do amplitunera (symbol rodzaju sygnału na wyświetlaczu) w czasie gdy dźwięk zanika. Ewentualnie podmiana kabla na inny . ARC bywa bardzo kapryśne

Na wyświetlaczu pokazuje się napis DD DD+ czy jakoś tak ,nie pamiętam :D. Natomiast podczas zaniku dźwięku bo na to również zwracałem uwagę nie znika DD. Natomiast zdarza się, że kiedy włączam AVR to tv wykrywa że ampi się włączył ale nie pojawia się DD tylko , zostaje w stereo i nie ma dźwięku w kolumnach ani też w TV

Edytowano przez złomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, złomek napisał:

Na wyświetlaczu pokazuje się napis DD DD+ czy jakoś tak ,nie pamiętam :D. Natomiast podczas zaniku dźwięku bo na to również zwracałem uwagę nie znika DD. Natomiast zdarza się, że kiedy włączam AVR to tv wykrywa że ampi się włączył ale nie pojawia się DD tylko , zostaje w stereo i nie ma dźwięku w kolumnach ani też w TV

DD + Dsur czy inne napisy w tym miejscu to jest informacja o tym jaki dekoder pracuje aktualnie. Przy ARC w prawym dolnum rogu wyświetlacza są dwie ikonki/kontrolki PCM ( dźwięk PCM) oraz DIG ( który informuje o sygnale cyfrowym na aktywnym wejściu ). DIG powinno się świecić przy sygnale przez ARC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Iron napisał:

DD + Dsur czy inne napisy w tym miejscu to jest informacja o tym jaki dekoder pracuje aktualnie. Przy ARC w prawym dolnum rogu wyświetlacza są dwie ikonki/kontrolki PCM ( dźwięk PCM) oraz DIG ( który informuje o sygnale cyfrowym na aktywnym wejściu ). DIG powinno się świecić przy sygnale przez ARC

Wczoraj oglądałem netflixa ponad 2h i ani razu nie znikł dźwięk o przez cały czas DIG się wyświetlał na wyświetlaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...