Skocz do zawartości

Onkyo RZ50 - Specyfikacja


tadekk55

Recommended Posts

Tak, dekodowanie 11 kanałów i pre out, przy czym bez możliwości dowolnego żonglowania wyjściami. LCRS będą przypisane na stałe, a pozostałe wejścia będą mieć dość ograniczony zakres wyboru (surround back, height 1 i 2, zone 2, 3 i być może zone B), a wszystkie wyjścia głośnikowe będą przypisane równocześnie do konkretnych wyjść pre-out.

I nie będzie trybu wyłącznego pre-out, czyli nie będzie dało się np. odłączyć kanałów LR od ich wzmacniaczy i w to miejsce dać 10 i 11 dekodowany kanał, chociaż kto wie? Par wyprowadzeń dla głośników pasywnych jest 11, więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się jednak dało. Do tej pory jednak w tej klasie amplitunerów Onkyo/Pioneer wymagało zewnętrznego wzmacniacza dla surround back.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest napisane:

11.2-ch processing and pre-outs for 7.2.4 layouts ?

9 godzin temu, Butler napisał:

central i atmosy w systemie 7.1.4 lub 9.1.2 tak, by zasilane były z wszystkich dostępnych końcówek amplitunera, a fronty przez pre-out zewnętrznej końcówki.

10 i 11 kanał musi być napędzany z zewnętrznej końcówki.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie rozumiem dlaczego twierdzisz że akurat musi być napędzany zewnętrznie tylko 10 i 11 kanał. Podobnie miał Denon w opisie, a faktycznie można też napędzać zew front 1 i 2 i resztę wolnych końcówek ustawić na pozostałe kanały. Pozostaje poczekać aż fizycznie się pojawią w salonach i sprawdzić jak to można skonfigurować, nie będę głupot pisał. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2021 o 00:28, Butler napisał:

Trzeba by się zorientować czy się da, bo w Denonie 100% tak. Ustawić wszystkie surroundy, central i atmosy w systemie 7.1.4 lub 9.1.2 tak, by zasilane były z wszystkich dostępnych końcówek amplitunera, a fronty przez pre-out zewnętrznej końcówki.

W specyfikacji jest napisane „non-reassignable”.

Elastyczność architektury Onkyo/Pioneer jest niestety dość kiepska. Wystarczająca w 99% przypadków, ale ten 1% zwykle głośno narzeka.

Kanały front wide (8 i 9 w 9.LFE.x) w najnowszej wersji specyfikacji nie są już wymieniane. Nie ma źródeł dźwięku 9.1+obiektowy, więc zostało to zarzucone. Podobnie jest z górnymi kanałami 5 i 6 kanałami (w konfiguracji x.LFE.6), Atmos w domu kończy się na 7.x.4.

Jeśli ktoś robi sobie osobną salę kinową i jest na tyle duża, żeby wstawić tam 15 kanałów audio, cztery suby i rzutnik za 30 000 zł lub więcej, to raczej nie będzie oszczędzać na amplitunerze i popatrzy w stronę Trinnova, Storm Audio albo JBL Synthesis. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już całą instalacje i głośniki pod 7.1.4, więc ta konfiguracja jest dla mnie najbardziej oczekiwana. Z tym budżetem to różnie bywa... Ja na początku założyłem 10k, ale z czasem mocno... Bardzo mocno go nagiąłem i wstyd przyznać, ale raczej wychodzi na to że ponad realne bieżące finansowe możliwości. Muszę teraz umiejętnie lawirować budżetem żeby kredytów nie brać.  Kupno amplitunera z 11 końcówkami mocy za ponad 13k, a kupno takiego z 9 końcówkami (dekodującym 11) wartym 7k to wielka różnica. Wiem że czeka mnie wówczas kupno zewnętrzej końcówki na fronty, ale mogę to zrobić później i przez jakiś czas zadowolić się 5.1.4.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Mam już całą instalacje i głośniki pod 7.1.4, więc ta konfiguracja jest dla mnie najbardziej oczekiwana. Z tym budżetem to różnie bywa... Ja na początku założyłem 10k, ale z czasem mocno... Bardzo mocno go nagiąłem i wstyd przyznać, ale raczej wychodzi na to że ponad realne bieżące finansowe możliwości. Muszę teraz umiejętnie lawirować budżetem żeby kredytów nie brać.  Kupno amplitunera z 11 końcówkami mocy za ponad 13k, a kupno takiego z 9 końcówkami (dekodującym 11) wartym 7k to wielka różnica. Wiem że czeka mnie wówczas kupno zewnętrzej końcówki na fronty, ale mogę to zrobić później i przez jakiś czas zadowolić się 5.1.4.

Albo kupno małej końcówki na tyły. Na jedno wychodzi, a kiedyś, jak bardzo będziesz chciał, możesz dokupić końcówkę także na fronty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yahoo111 napisał:

Albo kupno małej końcówki na tyły. Na jedno wychodzi, a kiedyś, jak bardzo będziesz chciał, możesz dokupić końcówkę także na fronty. 

Kupno małej końcówki na tyły zupełnie nie biorę pod uwagę. Kupno porządnej na przód np. Atoll AM200 to przy chęci słuchania muzyki w stereo da mi jakość solidnej klasycznej integry. Byłem w salonie i robiłem sobie odsłuch biorąc na warsztat Denon AVC-X4700H. Grał całkiem fajnie stereo, naprawdę byłem zadowlony... Ale po wpięciu zewnętrznej koncówki na pre-out frontów - właśnie Atoll'a - uznałem że to jest to czego oczekuję.

4 godziny temu, maciek72 napisał:

Używany Denon 6500 , 8500 wchodzi w grę ?

Będę się zastanawiał gdzieś we wrześniu/październiku także mam chwilę czasu na podjęcie decyzji, chyba że wcześniej trafi się poważna i kusząca oferta na coś co zda egzamin w moim systemie. Na razie będę śledził jak te nowe Onkyo gra i jak je można konfigurować, puki co Denon AVC-X4700H jest pierwszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można Onkyo konfigurować nic się nie zmieniło w tym temacie.

23 minuty temu, Butler napisał:

Atoll AM200

EMOTIVA BASX A-5175 zamiata ten wzmacniacz jak chcę nie wspominając o końcówce XPA.

A jak komuś zależy na stereo to nie kupuje końcówki tylko wzmacniacz a wejściami main in/amp in i przełącza się w tryb pracy końcówka/wzmacniacz, źródła muzyki podłączone do wzmacniacza. Takie połączenie dalej najlepszą możliwą jakość w stosunkowo prostym układzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tadekk55 napisał:

EMOTIVA BASX A-5175 zamiata ten wzmacniacz jak chcę nie wspominając o końcówce XPA.

No i super... :) Widzisz, po prostu zależy mi żeby fronty były napędzane przez zewnętrzną końcówkę, uważam że dla muzyki w stereo to korzystaniejsza opcja niż zintegrowany amplituner z 11 kanałami mocy.  Zamiata, nie zamiata... Ten poziom grania to już wychodzą własne upodobania, jeden woli blondynki, drugi brunetki, a i jeszcze rude są... Podobnie wzmacniacze. :) Zresztą Atoll AM200 nie jest złym sprzętem, bez przesady. Ma napędzać Klipsch'e RP-6000F które już kupiłem w zeszłym miesiącu także high-end'u nie oczekuję w tych 18m2. Ma być konkretne kino 7.1.4, miejsce by pograć na konsoli w warunkach jakich nigdy nie miałem okazji, oraz dać możliwość posłuchania muzyki na dobrym poziomie. Wiem że nie najleszym, ale liczę że na tyle dobrym na jakie mnie stać. Postarałem się jednak by z tego co kupię wycisnąć najwięcej jak się da. Okno akustycznie, drzwi akustyczne, pieczołowicie zaplanowany rozkład głośników wg. zaleceń Dolby, wygłuszenie sufitu i ścian, ustruj akustyczny... W tym roku całą parę inwestuję we własne marzenia, ale cięęęężko jest spiąć wszystko. Mam nadzieję że będę zadowolony z efektu.

56 minut temu, tadekk55 napisał:

A jak komuś zależy na stereo to nie kupuje końcówki tylko wzmacniacz a wejściami main in/amp in i przełącza się w tryb pracy końcówka/wzmacniacz, źródła muzyki podłączone do wzmacniacza. Takie połączenie dalej najlepszą możliwą jakość w stosunkowo prostym układzie.

Ale zewnętrzna końcówka po pre-out amplitunera to na pewno lepsza opcja niż z stereo z samego amplitunera nie sądzisz? Żródła muzyki będą przechodzić wyłącznie przez amplituner.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w Onkyo do tej pory nie dało się tego dowolnie konfigurować. Ale bardzo dobre stwierdzenie

18 godzin temu, yahoo111 napisał:

Wystarczająca w 99% przypadków, ale ten 1% zwykle głośno narzeka.

Kiedy będzie w ueropie czy kiedy u nas?

Bo to nie to samo.

Rynek UK i DE ma zdecydowanie pierwszeństwo. Więc tam musi zejśc do większości znanych salonów aby u nas zaczął się pojawiac. Miał być lipiec. Ja licze na koniec sierpnia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 3.07.2021 o 13:54, Butler napisał:

 Nie rozumiem dlaczego twierdzisz że akurat mużsi być napędzany zewnętrznie tylko 10 i 11 kanał. Podobnie miał Denon w opisie, a faktycznie można też napędzać zew front 1 i 2 i resztę wolnych końcówek ustawić na pozostałe kanały. Pozostaje poczekać aż fizycznie się pojawią w salonach i sprawdzić jak to można skonfigurować, nie będę głupot pisał. 

Bo to Onkyo i ma tak od dawna, że nie możesz sobie przypisać wzmacniaczy do 10 i 11, a wypuścić RL pć z zewn zewnetrznej. 10 i 11 musi być z zewnętrznej i koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Butler napisał:

Szkoda że w Onkyo księgowy ma tutaj zbyt wiele do powiedzenia.

Wygląda że w tym roku mało względem innych producentów. Ale czekamy nadal.

2 godziny temu, Butler napisał:

Wątpię by w tym przypadku to była kluczowa decyzja związana z ciągłością operacyjną. Tam był szereg złych posunięć w bardzo nieodpowiednim czasie które doprowadziły niemal do unicestwienia marki.

To nie był szereg decyzji.

To była próba utrzymania się na rynku solo. Później wykupienie upadającego Pioneera. Pociągnęło ich znowu na dół.

W momencie kiedy Denon I Marantz zostały już wykupione oni walczyli.

Ale teraz stworzą potężną grupe produktów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma księgowy do opcji w sofcie i ewentualnie poprowadzenia kilku innych ścieżek na pcb? 

Onkyo ma skopany soft i tyle. Np Tidal działający teraz tylko w AAC96kbps, wspomniane przypisanie wzmacniaczy czy też brak pewnych opcji regulacji względem Denona i zacinający się chromecast. 

Onkyo uważam, za tańszy, niepełnowartościowy zamiennik dla Denona i tyle. Kogo stać na 2x takie wydatki za sprzęt to bierze Denona dla świętego spokoju. RZ730 to 2500zl. Denon 4300 czy 4400 to minimum 4ka by myśleć o 7.1.4. Taka różnica. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 20:14, Krzysztof Słapa napisał:

Onkyo ma skopany soft i tyle. Np Tidal działający teraz tylko w AAC96kbps, wspomniane przypisanie wzmacniaczy czy też brak pewnych opcji regulacji względem Denona i zacinający się chromecast. 

No nie bardzo.

Bo to o czym teraz mowisz wynika ze zmiany właściciela firmy.

Nie wiem czy to zostanie naprawione. Ale wcześniej w samym Onkyo to działało. I teraz po przejciu przez Voxx i Sharp także jest to zapisane w specyfikacji. Więc soft nie jest skopany. Tylko obecnie nie wspierany to nie to samo.

Jakie regulację są w Denonie których nie ma w Onkyo?

Dnia 8.10.2021 o 20:14, Krzysztof Słapa napisał:

Onkyo uważam, za tańszy, niepełnowartościowy zamiennik dla Denona i tyle

no to bardzo mylnie. Bo to modele które były  dawniej wybierane znacznie częściej oraz do systemów znacznie wyższej jakości.

Dnia 8.10.2021 o 20:14, Krzysztof Słapa napisał:

RZ730 to 2500zl. Denon 4300 czy 4400 to minimum 4ka by myśleć o 7.1.4. Taka różnica. 

Mówisz o sprzęcie używanym. A wiesz z czego to wynika?

Denon X 4 to nie konkurent do RZ7 tylko RZ8 serii. Dodatkowo Onkyo sprzedało w tamtych czasach modeli RZ7 i RZ8 bardzo duże ilości w europie.

więc nie do końca jest tak jak myślisz. Ale wybierz to co dla Ciebie będzie lepsze :) Przecież o to chodzi

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
19 godzin temu, PLuszcz napisał:

Jak widzę nadal nie można kupić RZ50 w PL. Jeżeli można to proszę o jakiś namiar. Recenzje ten model ma bardzo dobre w USA. No i dirac live wyglada ciekawie

Szybko nie będzie mozna. RZ50 w USA na razie także niedostępny.

Pojawił się i znikł.

Import z USA odradzam. Dojdzie Ci clo , VAT i ryzyko uszkodzenia.

Do tego inne zasilanie.

Chyba że w europie pojawi się wcześniej, ale moim  zdaniem najwcześniej na wiosnę można zacząć myśleć.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...