Skocz do zawartości

Przewodowo - Beyerdynamic DT990 32 Ohm, a co bezprzewodowo?


Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów, 

 

aktualnie posiadam Beyerdynamic DT990 w wersji 32 Ohm. Muszę powiedzieć, że absolutnie uwielbiam te słuchawki. Mega wygodne - mogę cały dzień przesiedzieć w nich na home office i nic nie uciska, uszy się nie pocą. Co do dźwięku to oczywiście każdy ma swoje preferencje ale dla mnie jest bardzo dobrze. Poza tym nie raz łapałem się na tym że zdejmowałem słuchawki, bo nie byłem pewien, czy dźwięki które słyszę to ze słuchawek, czy z otoczenia, tak dobre jest odwzorowanie. Dla mnie to zdecydowanie efekt wow ;)

Teraz mam pytanie. DT990 świetnie się sprawdzają podłączenia pod wzmacniacz, kompa lub tablet stacjonarnie, ale jak już trzeba się ruszyć to jednak kabel trochę sprawia problemów. Dodatkowo coraz więcej urządzeń mobilnych nie ma jacka (tak tak, bardziej meloman niż audiofil, bo bardziej użyteczność niż jakość ponad wszystko)... Drodzy forumowicze, czy znacie coś to jest porównywalne do DT990, ale po Bluetooth lub AirPlay z czego byłbym równie zadowolony? Kompletnie nie zależy mi na ANC czy na totalnej izolacji od otoczenia, wręcz przeciwnie, lubię efekt słuchawek otwartych jaki daje DT990. Budżet narazie to kwestia względna więc po prostu piszcie proszę sugestie. 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

Rafal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam MobyDick, 

 

Właśnie tak patrzyłem na modele bezprzewodowe Beyerdynamic, ale faktycznie nie widać odpowiednika bezprzewodowego do DT990. Jeśli chodzi o odbiornik bluetooth plus i tak cale kablowisko to nawet nie rozważam takiej opcji, tylko pełne bezprzewodowe. Także opcja która pozostaje to słuchawki innej firmy (całkowicie bezprzewodowe), które spełniają założenia z pierwszego postu. Znasz może coś godnego uwagi?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz.

 

Pozdrawiam,

Rafal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy DT990 ostatecznie można skrócić kabel do kilku cm i używać reszty jako przedłużacz. Do tego krótkiego kabelka można podpiąć np. coś takiego jak Astell&Kern  XB10 https://www.ceneo.pl/48005722 . Dużych słuchawek otwartych z zasady nie robi się jako słuchawki bluetooth. Opcja mogą być Słuchawki Philips Fidelio X2HR po dodaniu dedykowanego do nich odbiornika umieszczanego w gnieżdzie odłączanego kabla https://pl.aliexpress.com/item/4001339598990.html . Pozostają jeszcze leciutkie nauszne otwarte Koss Porta Pro w wersji bluetooth.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...