Skocz do zawartości

Canal+ nie współpracuje z kinem domowym


Koniuch

Recommended Posts

Dzień dobry, 

od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu dekodera canal+ (wcześniej Orange). Napotkałem problem ze współpracą dekodera z kinem domowym, chociaż kolejności podłączenia nie zmieniłem. Mianowicie:

Kino domowe -> telewizor - hdmi arc

Dekoder -> telewizor - hdmi

Jak uruchomię wszystko na raz, dźwięk leci wyłącznie z głośników telewizora, natomiast jak na chwile odłączę kabel hdmi od dekodera, po czym znowu go podłączę to dźwięk przełącza się na kino domowe. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem, ale się starałem. 
Co robię źle? Jak to połączyć by od razu wszystko automatycznie się przełączało na kino? Najlepiej jakby kable hdmi zostały…

Sony 65XF8505

Pioneer VSX-329

Canal+ 4k ultrabox

z góry dziękuje 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączamy, hdmi od dekodera bardzo często dekodery potrafią się resetować.

Wiec najlepszym sposobem podłączyć dekoder hdmi do tv, ale wejście normalne nie Arc,

A przewodem optycznym do dekodera.
 

Miałem podobny przypadek , ale z innym telewizorem i amplitunerem częścią wspólną i winowajcą okazał się dekoder canal+ 4K, objawy były takie, jął by arc nie działało, gdy już mi ręce opadły w dekoderze znalazłem w ustawieniach opcję czy dekoder ma sterować telewizorem, która miałem wyłączona po włączeniu , arc pojawiło się działa , co ma wspólnego ta opcjach dekodera z kanałem zwrotnym arc z telewizora nie mam pojęcia, ale dźwięk przez arc przywrócony !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S4Home napisał:

Nie odłączaj i nie podłączaj HDMI przy włączonych urządzeniach! Bo zaraz będziesz serwisu szukał.

osobiście widziałem już 6 szt. spalonych amplitunerów, bo użytkownicy przełączali kabelek na włączonych urządzeniach. Z HDMI nie ma żartów , chwila nieuwagi i po płycie głównej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...