Skocz do zawartości

Rudy kabel zasilający i wtyczka


Recommended Posts

Potrzebuję zrobić zasilający kabel zeby wyglądał na "stary"

znalazłem cuś takiego :

https://allegro.pl/oferta/kabel-elektryczny-pomaranczowy-przewod-rudy-9275650092

Chyba że ktoś zna, widział cos bardziej oldskulowego ?

wtyczka - tu niestety już nie zmienię, musi być typu "komputerowego"

szukam jakiejś "ciekawej" ale nic nie znalazłem - moze ktoś cos ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Fafniak napisał:

A moze wtyczkę też jakaś "vintage" mozesz polecić ?

IEC? Tutaj chyba będzie ciężko o coś wyglądającego oldskulowo. Ja przynajmniej nic nie kojarzę. 

Możesz natomiast kupić jakąś zwykłą wtyczkę (np. https://amptone.pl/p/78/4461/wtyk-sieciowy-zenski-iec-skladany-sieciowe-iec-gniazda-zlacza.html) i załączyć na nią jakąś koszulkę termokurczliwą pasującą kolorystycznie do oplotu. W PAStore robią fajnie i tanio nadruki na termokurczach. Jak bym zrobił np. coś takiego, żeby dodać charakteru przemysłowego ;) 

koszulka-termokurczliwa-do-nadruku-tult3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak

Może oplot miedziany daj na przewód zasilający. Potrzymaj trochę żeby się utlenił i załóż przezroczystą koszulkę termokurczliwą na zewnątrz żeby ochrona była. Możesz też jeden koniec oplotu podłączyć pod PE, będziesz miał ekran w gratisie 😉

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MariuszZ napisał:

Nie chciałbym drażnić ale co ty pokazujesz? Przeźroczysty plastik? Retro to ebonit i pochodne. Widziałeś kiedyś takie coś?

Nie, nie interesuję się kablami. Kupuję przeważnie szwabskie w cenie 50-150, a te wtyczki zapamiętałem, bo mi wyskoczyły kiedyś przy zakupach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MariuszZ napisał:

Może oplot miedziany daj na przewód zasilający. Potrzymaj trochę żeby się utlenił i załóż przezroczystą koszulkę termokurczliwą na zewnątrz żeby ochrona była. Możesz też jeden koniec oplotu podłączyć pod PE, będziesz miał ekran w gratisie

jest to opcja ciekawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

Taka koszulka to ona jest termokurczliwa? Możesz coś więcej opisać ?

Oplot miedziany nie jest termokurczliwy ale jest elastyczny i można dopasować Fi kabla dość swobodnie. Przeźroczysta koszulka termo jak każda inna pod wpływem temperatury się kurczy. Ja suszarką do włosów "opiekam". Po skurczeniu dalej jest elastyczna nie ograniczając przewodu w tej materii i jednocześnie dobrze zabezpiecza przewód czy oplot miedziany przed warunkami zewnętrznymi jak wilgoć czy jakieś mechaniczne otarcia, a jednocześnie nie zakrywa walorów wizualnych oplotu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...