Skocz do zawartości

Konfiguracja Fyne Audio 501 plus central plus REL HT1003 z Marantz 6015


Arek_B

Recommended Posts

Witajcie,

Z góry przepraszam za pytanie, które pewnie wiele razy się pojawiało, szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem dokładnej, i po przeszukanu sieci mam juz mały mętlik 😉 Pytanie jest proste: Jak powinien być ustawiony subwoofer (pokrętło z tyłu crossover), na jaką częstotliwość? Mam na obecną chwilę 3 kolumny plus sub. Wszystkie ustawione jako "duże" w amlitunerze, częstotliwości odcięcia ustawione na 80 Hz, dla frontów i centrala, tryb subwoofera : LFE+Main, LPF dla LFE 80 Hz.

No i pytanie, czy pokrętło z tyłu suba ustawić też na ok. 80? Czy w ogóle mam te wartości dobrze poprzypisywane? Czy dla tych dużych kolumn powinienem dawać 80, jesli ich dół wg producenta to 36Hz? Z góry dziękuję za pomoc, chyba nie wszystko rozumiem w tych ustawieniach...

Pozdrówka:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub daj na LFE czyli na maks

Po zrobieniu kalibracji pewnie będziesz musiał zmienić kolumny na small.

Chyba że chcesz żeby fronty grały z subem to musisz posluchac z 3 filmów i muzyki jak Ci to lezy. Wówczas LFE + main.

Ja bym jednak zaczął od próby ustawienia frontów na 80HZ i tak przesłuchać.

Centralny 80 albo i 120

Pamiętaj teoria to jedno a jak się będzie tobie podobać to co innego.

Jeszcze Audyssey musisz się pobawić

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, pobawię się w weekend 🙂 Czyli jak dobrze rozumiem, jak zmienię fronty na small to dół nie będzie na nie szedł, tylko na suba? I czy tak będzie przy ustawieniu na Movie  czy na Music też? Tak pytam, bo szkoda tych 501, żeby sobie dołem nie grały. No ale puszczę jakiś film z BR i zobaczę co i jak. Obawiam się, czy mam właściwie dobrane te paramtery, i być może nie wykorzystuję tego co siedzi w sprzęcie. Central tez FA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...