Skocz do zawartości

Dragonfly Cobalt + wzmacniacz do słuchawek


Recommended Posts

Witam, czy mogę kupić sam wzmacniacz do słuchawek (Sennheiser HD650 [Irlandzkie]) i jakoś połączyć go z Cobalt'em?
Szukam czegoś, co pomoże mi dodać tym słuchawkom powietrza, a Cobalt jest za słaby (wystarcza, ale to nadal tylko USB)

Myślałem też nad chociażby Aune X1S, bo jest trochę mocniejszy od Cobalta, ale niektórzy deklarują 80mW, inni 200 i nie wiem jak to jest, zależy mi na chociaż 100-200, żeby ten wzmacniacz miał jednak jakąś moc (mW), a nie tylko napięcie, chyba, że się mylę i nie do końca tak jest - proszę o poprawę :P 
Jakieś porady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser HD650 mają impedancję 300 ohm. Aby grały wystarczająco głośno potrzeba tyle samo watów co do słuchawek i niższej impedancji. Sęk w tym że te o niskiej impedancji nie potrzebują odpowiednio wysokiego napięcia do tego. Dlatego potrzebną informacją dla Ciebie nie będzie ile  ile wzmacniacz ma mocy przy impedancji 32 ohm , tylko ile ma jej przy 300 ohm. Dla tego wzmacniacza moc przy niższej impedancji jest z zasady większa. Kolejną kwestią są właściwości brzmieniowe wzmacniacza i dopasowanie ich do słuchawek oraz oczekiwań użytkownika. Powinien się tu sprawdzić taki wzmacniacz jak Drop O2 https://drop.com/buy/drop-o2-amplifier . Tańszą opcją były taki wzmacniacz https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MobyDick napisał:

Sennheiser HD650 mają impedancję 300 ohm. Aby grały wystarczająco głośno potrzeba tyle samo watów co do słuchawek i niższej impedancji. Sęk w tym że te o niskiej impedancji nie potrzebują odpowiednio wysokiego napięcia do tego. Dlatego potrzebną informacją dla Ciebie nie będzie ile  ile wzmacniacz ma mocy przy impedancji 32 ohm , tylko ile ma jej przy 300 ohm. Dla tego wzmacniacza moc przy niższej impedancji jest z zasady większa. Kolejną kwestią są właściwości brzmieniowe wzmacniacza i dopasowanie ich do słuchawek oraz oczekiwań użytkownika. Powinien się tu sprawdzić taki wzmacniacz jak Drop O2 https://drop.com/buy/drop-o2-amplifier . Tańszą opcją były taki wzmacniacz https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html .

Z Cobaltem słucham ich na około 35% głośności. Sęk w tym, że cobalt nie daje im powietrza, nie wyciska całego potencjału ze słuchawek, a także scenicznie nie jest najlepiej. 

Źródłem dźwięku byłby sam komputer, na czym mi nie zależy, chciałbym, żeby był to także jakiś DAC, mógłby to być cobalt. Ale jak te wzmacniacze połączyć z Cobaltem? 

Mogę dać więcej niż te 300zł, byleby wycisnął faktycznie sporo

 

Czy są jakieś ciekawe AMPy do 500zł? Do 1000zł?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa to są właśnie wzmacniacze słuchawkowe. Wydawało mi się że to oczywiste że podłącza się je do wyjścia analogowego  źródła dźwięku. Oba mają wejścia analogowe jak każdy wzmacniacz. Nie mają tylko selektora wejść, bo jest ono tylko jedno. Wyjście analogowe Cobalta moze służyć jako wyjście do podłączenia takiego wzmacniacza. Potrzebny jest tylko odpowiedni kabel. Takie połączenie wzmacniacza słuchawkowego z DAC-iem, to DAC/Amp słuchawkowy. O2 jest produkowany w wielu wersjach, a w tym z wbudowanym DAC-iem. Te 2 wzmacniacze, to tylko przykłady wzmacniaczy słuchawkowych które mają być odpowiednie dla słuchawek które masz. Czy sprostają Twoim wymaganiom? Tego nie wiem. Są wzmacniacze tego typu wielokrotnie droższe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MobyDick napisał:

Te dwa to są właśnie wzmacniacze słuchawkowe. Wydawało mi się że to oczywiste że podłącza się je do wyjścia analogowego  źródła dźwięku. Oba mają wejścia analogowe jak każdy wzmacniacz. Nie mają tylko selektora wejść, bo jest ono tylko jedno. Wyjście analogowe Cobalta moze służyć jako wyjście do podłączenia takiego wzmacniacza. Potrzebny jest tylko odpowiedni kabel. Takie połączenie wzmacniacza słuchawkowego z DAC-iem, to DAC/Amp słuchawkowy. O2 jest produkowany w wielu wersjach, a w tym z wbudowanym DAC-iem. Te 2 wzmacniacze, to tylko przykłady wzmacniaczy słuchawkowych które mają być odpowiednie dla słuchawek które masz. Czy sprostają Twoim wymaganiom? Tego nie wiem. Są wzmacniacze tego typu wielokrotnie droższe. 

Czy ten "odpowiedni kabel" jest w zestawie, czy trzeba go dokupić? Jaki jest wystarczający?
Domyślam się, że są droższe - pytanie tylko czy mają chociaż 200mW na 300Ohmach, bo na tym mi zależy. Nie mówię, że na takiej głośności słucham, ale chodzi o zapas i powietrze, jak słuchawki mają max input power na 0,5W, to myślę, że dobry wzmak zrobiłby różnicę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni kabel do podłączenia Cobalta do gniazd RCA musi mieć oczywiście z  jednej strony wtyki RCA i z drugiej jack 3,5 mm 3-polowy :D Wydawało mi się to oczywiste . Taki kabel z reguły trzeba kupić :) osobno. Co do mocy to bym na to nie zwracał za bardzo uwagi. Ważniejsze mogą się okazać właściwości brzmieniowe. Szukanie wzmacniacza o mocy min 200 mW przy 300 ohm moze być dość trudne i bez większego sensu :) . Sama moc nie jest bezpośrednio powiązana z brzmieniem, a już z zapasem powietrza raczej nie :) . Często mamy więcej mocnego basu i energii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

Odpowiedni kabel do podłączenia Cobalta do gniazd RCA musi mieć oczywiście z  jednej strony wtyki RCA i z drugiej jack 3,5 mm 3-polowy :D Wydawało mi się to oczywiste . Taki kabel z reguły trzeba kupić :) osobno. Co do mocy to bym na to nie zwracał za bardzo uwagi. Ważniejsze mogą się okazać właściwości brzmieniowe. Szukanie wzmacniacza o mocy min 200 mW przy 300 ohm moze być dość trudne i bez większego sensu :) . Sama moc nie jest bezpośrednio powiązana z brzmieniem, a już z zapasem powietrza raczej nie :) . Często mamy więcej mocnego basu i energii.

Czyli jeżeli dla mnie słabo zgrywa się z Cobaltem już teraz, to znaczy, że wzmak nie załatwi sprawy?
Szukać czegoś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jakiś czas temu sprawdzałem dragonfly red i nie zyskiwał zbyt wiele po dodaniu do niego ODAC/O2 (jako wzmacniacza) w połaczniu z HD600/650. 
Spodziewam się, że z cobaltem i HD650 może być podobnie.
Natomiast, sam ODAC/O2 (jako DAC+wzmacnaicz) z łatwością napędzał HD600/650 - tylko zdecydowanie brakowało mi basu w takiej konfiguracji. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...