Skocz do zawartości

Soundbar w zabudowie?


Diablotic

Recommended Posts

Jestem na etapie projektowania salonu w którym telewizor będzie w zabudowie tak jak na zdjęciu poniżej (zdjęcie poglądowe).

Do TV chcę podłączyć soundbar i chciałbym umieścić go w zabudowie poniżej telewizora i zastanawiam się czy umieszczając go w zabudowie nie spowoduję, że dźwięk nie będzie sie tłumił?

Może są jakieś soundbary przystosowane do montażu w zabudowie?

3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design przede wszystkim, sala kinowa z głośnikami powstaje w innym pomieszczeniu.

Telewizor w salonie służyć będzie do oglądania wiadomości, meczy, skoków narciarskich itd. chcę uzyskać lepszy dźwięk niż z TV minimalistycznie i bez wychodzenia ze ściany dlatego decyduję się na soundbar. Na zagranicznych stronach znalazłem informacje o NILES CSF65A CYNEMA SOUNDFIELD IN-WALL SOUNDBAR SYSTEM oraz BIC AMERICA PATENTED FH56-BAR SOUND BAR, że są przystosowane do montażu w ścianie ale najpierw postanowiłem zaczerpnąć wiedzy tutaj na forum co doradzicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Diablotic napisał:

Telewizor w salonie służyć będzie do oglądania wiadomości, meczy, skoków narciarskich itd.

Czyli soundbar ma zastąpić głośniki z TV, już się bałem że do słuchania muzyki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektujesz od podstaw i zależy Ci na dizajnie to ja też bym postawił na głośnki tzw. in-wall z maskownicami licującymi się ze ścianą, a nie soundbar który wątpię czy lepiej zagra jak sam telewizor. Nawet subwoofer możesz w taki sposób zabudować. Osłony możesz pomalować w dowolnym kolorze, widziałem je nawet imitujące obraz (kwiaty) i wyglądało to obłędnie.

CEDIA-Pro-Reference.jpg?1597679507855 

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2021 o 10:42, Diablotic napisał:

Telewizor w salonie służyć będzie do oglądania wiadomości, meczy, skoków narciarskich itd. chcę uzyskać lepszy dźwięk

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Gorzej tutaj z subem bo on też być musi.

Podłączyłem na próbę kupione niedawno Klipsch Reference PRO-250RPW LCR. Jak to takich zastosowań jak autor ma na myśli to spokojnie takie lub podobnej klasy wystarczą bez suba, pozytywnie się zaskoczyłem jak to gra w ścianie.

11 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Też, tak jak koledzy poszedłbym w głośniki naścienne, Klipsch ma fajnie wyglądającą serie RP on-wall.

Ja raczej miałem na myśli serię ścienną, a nie naścienną... Choć ta druga faktycznie też fajnie się komponuje w takich wnętrzach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Butler napisał:

a raczej miałem na myśli serię ścienną, a nie naścienną...

A, faktycznie ;) Te Klipsche od razu mi się skojarzyły z pierwszym zdjęciem, przez kolorystykę, ale teraz ciekawe na ile zdjęcie poglądowe będzie inne od faktycznego projektu :)@Diablotic co myślisz, o tych propozycjach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest seria Monitor Audio Sound Frame (model 1 lub 2). Kolor czarny jest błyszczący, ale można kupić biały do malowania (chociaż tylko on-wall) i dowolną maskownicę (są czarne, ale są też kolorowe i ze zdjęciami).

https://www.dropbox.com/s/cuopo7spp37e1tj/MA_SoundFrameLibraryGrs_SF2.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/hvvn8m1kxli7wlw/MA_SoundFrameLibraryGrs_SF1.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/sh/hczt9pha5t2936f/AAA6uWVA-CyoaT8Fa2874oQya?dl=0&preview=SoundFrame+Brochure.pdf

Jeśli mało, to do tego subwoofer in-wall i możesz uzyskać bardzo przyzwoity dźwięk.

Wszystko może być podpięte pod amplituner stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Butler napisał:

Podłączyłem na próbę kupione niedawno Klipsch Reference PRO-250RPW LCR. Jak to takich zastosowań jak autor ma na myśli to spokojnie takie lub podobnej klasy wystarczą bez suba, pozytywnie się zaskoczyłem jak to gra w ścianie.

Lubie te produkty klipscha. Ale jeśli podłączysz sub to wtedy zobaczysz czego brakowało.

Mamy Monitor Audio Sound Frame na stanie. Możesz podjechać i odsłuchać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie Sound Frame, bo mam i sobie chwalę.

Normalnie jest ramka wokół całości i maskownica w środku. Ale można też kupić maskownice, które zastępują ramkę i wyglądają jak blejtram. No i w Monitor Audio można zamówić maskownicę z dowolnym zdjęciem (własnym), co może być ciekawym efektem na takiej ścianie. Po przymocowaniu zdjęcia nie da się poznać, że to głośniki, wyglądają jak obrazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...