Skocz do zawartości

Lampa, tranzystor czy hybryda do kolumn Canton CT 2000


cinek25pl

Recommended Posts

Witam. Jak w tytule co byście polecili do tych kolumn? Budżet do około 4000 złotych powiedzmy. Muzyka rock, pop czasami jakieś techno. Ogólnie prawie wszystko prócz disco polo. Pomieszczenie około 30 metrów. Nowy bądź używany im taniej tym lepiej. Obecnie grają ze wzmacniaczem JVC JA-S55, czasami podpinam Saba Mi 215 albo amplituner Sansui 5050. Sansui impedancja od 8ohm więc nie przesadzam z głośnością bo kolumny mają 4ohm. Co byście polecili co zagra lepiej od tych wzmacniaczy które mam? Co sądzicie o lampie Yaqin MS-30L?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że Cantony potrzebuje miękkiego wzmacniacza a dobrej kontroli dołu. Lubią zadudnić. I to  wszystkie konstrukcję od lat.

Lampa mogła by być dobrym pomysłem. Ale to spore paczki , duże pomieszczenie i nie duży budżet.

Celował bym jednak w hybrydę albo w typowy tranzystor o cieplejszym brzmieniu. Jak Atoll IN 100.

Nowe czy używane?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Uważam że Cantony potrzebuje miękkiego wzmacniacza a dobrej kontroli dołu. Lubią zadudnić. I to  wszystkie konstrukcję od lat.

Lampa mogła by być dobrym pomysłem. Ale to spore paczki , duże pomieszczenie i nie duży budżet.

Celował bym jednak w hybrydę albo w typowy tranzystor o cieplejszym brzmieniu. Jak Atoll IN 100.

Nowe czy używane?

Piotr

Dzięki kolego S4Home za odpowiedź. Myślisz, że ten wzmacniacz lampowy który podałem może sobie nie poradzić z tymi kolumnami i pomieszczeniem? Pytałeś czy nowy czy używany? Obojętnie, ale im taniej tym lepiej. Atoll przekracza trochę budżet 5k. Jeżeli hybryda to jaka? A co sądzisz o tych kolumnach  Canton warto je trzymać? Pozdrawiam

Edytowano przez cinek25pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home - nie wiem jak dobieracie systemy ale w powyższej wypowiedzi nie ma żadnej logiki technicznej. 

1. Z samego założenia wzmacniacz lampowy radzi sobie gorzej z panowaniem nad dolnym pasmem. To znaczy jest to możliwe ale kolumny muszą być "szyte na miarę pod danego lampiaka" a to nie jest takie proste...inaczej z basu, odpowiedzi impulsowej będzie kicha,...

2. Słuchanie "gęstej" muzy na przeciętnej lampie ?? to na pewno nie zagra. Owszem delikatny pop, jazz, plumkanie ale nie rock, techno

3. Jaka jest skuteczność kolumn ? Jaka impedancja? Bez tego ani rusz aby coś oceniać, dobierać.

Impedancja - to 4ohma a min, to pewno i z 2ohm. Tutaj musi być lampa wysokiej klasy PP z dobrymi trafami>Jakiś stary Luxman zapewne dałby radę.

Skuteczność ? Niby ludzie podają 94,5dB ale nie jest jednoznacznie napisane, iż to jest skutecznosć a nie dynamika,...

Z reguły kolumny Canton "nie grzeszą" skutecznością,...co je dyskwalifikuje jako "kolumny do lampy"

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, cinek25pl napisał:

Co byście polecili co zagra lepiej od tych wzmacniaczy które mam? Co sądzicie o lampie Yaqin MS-30L?

Lampa to bardzo dobry wybór. W cenie, którą podałeś to z nowych tylko Yaqin 

Zadzwoń do tego sklepu, pomogą z wyborem wzmacniacza

https://www.audio-on.pl/29-wzmacniacze-stereo-lampowe?q=Marka-Yaqin

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

z tymi Cantonami fajnie zagra włoska hybryda Unison Research Unico Primo. Z czystych tranzystorów spójrz na Musical Fidelity M3si lub Audiolab 6000A.

Pozdrawiam,

Michał

W moim budżecie zostaje ten Audiolab. Kolego Na Temat Audio. Czy masz jakieś doświadczenia z tym wzmacniaczem? Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Marcin

 

 

9 godzin temu, elektron6 napisał:

S4home - nie wiem jak dobieracie systemy ale w powyższej wypowiedzi nie ma żadnej logiki technicznej. 

1. Z samego założenia wzmacniacz lampowy radzi sobie gorzej z panowaniem nad dolnym pasmem. To znaczy jest to możliwe ale kolumny muszą być "szyte na miarę pod danego lampiaka" a to nie jest takie proste...inaczej z basu, odpowiedzi impulsowej będzie kicha,...

2. Słuchanie "gęstej" muzy na przeciętnej lampie ?? to na pewno nie zagra. Owszem delikatny pop, jazz, plumkanie ale nie rock, techno

3. Jaka jest skuteczność kolumn ? Jaka impedancja? Bez tego ani rusz aby coś oceniać, dobierać.

Impedancja - to 4ohma a min, to pewno i z 2ohm. Tutaj musi być lampa wysokiej klasy PP z dobrymi trafami>Jakiś stary Luxman zapewne dałby radę.

Skuteczność ? Niby ludzie podają 94,5dB ale nie jest jednoznacznie napisane, iż to jest skutecznosć a nie dynamika,...

Z reguły kolumny Canton "nie grzeszą" skutecznością,...co je dyskwalifikuje jako "kolumny do lampy"

Dziękuję kolego za zainteresowanie tematem czyli lampę sobie raczej odpuszczę. Będę szukał jakiejś hybrydy albo tranzystorowca. 

Pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak ktoś nie ma czasu żonglowania kolumnami to hybryda lub tranzystor są bezpieczniejsze. Z lampą jest z reguły kapryśnie; byle jakie zestawienia nigdy nie da 100% satysfakcji; a to brakuje basu a to za dużo średnicy etc. No i gęsty skład muzyczny to będzie trudne dla lampy. Na lampach zjadłem zęby - było ich może z 50 modeli , kolumn nie zliczę:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2021 o 16:47, cinek25pl napisał:

Obecnie grają ze wzmacniaczem JVC JA-S55

Cześć, dołączę się do dyskusji.

JVC jest to wzmacniacz którego z obecnych klasycznych dostępnych wzm. nie przebiją go.

Bardzo dobrze pracują z preampem lampowym.

Jakie źródło dźwięku do niego podłączasz,  bo to warunkuje czy jest sens kupować preamp lampowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elektron6 napisał:

Mieli swoje 5 minut i swój sty

raczej dwie dekady, ale to szczegół:D

Przesłuchałem wszystkie modele JAS od 22 do 77 i wszystkie grały identycznie, różnica była tylko w mocy.

Do teraz mam 77 i czasami słucham, do końcówki mocy ma podłączony preamp lampowy i nie mam zamiaru się go pozbywać.

Co prawda muszę zrobić mojemu przegląd servisowy, ale wciąż brak czasu.¬¬

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, elektron6 napisał:

S4home - nie wiem jak dobieracie systemy ale w powyższej wypowiedzi nie ma żadnej logiki technicznej. 

1. Z samego założenia wzmacniacz lampowy radzi sobie gorzej z panowaniem nad dolnym pasmem. To znaczy jest to możliwe ale kolumny muszą być "szyte na miarę pod danego lampiaka" a to nie jest takie proste...inaczej z basu, odpowiedzi impulsowej będzie kicha,...

2. Słuchanie "gęstej" muzy na przeciętnej lampie ?? to na pewno nie zagra. Owszem delikatny pop, jazz, plumkanie ale nie rock, techno

3. Jaka jest skuteczność kolumn ? Jaka impedancja? Bez tego ani rusz aby coś oceniać, dobierać.

Impedancja - to 4ohma a min, to pewno i z 2ohm. Tutaj musi być lampa wysokiej klasy PP z dobrymi trafami>Jakiś stary Luxman zapewne dałby radę.

Skuteczność ? Niby ludzie podają 94,5dB ale nie jest jednoznacznie napisane, iż to jest skutecznosć a nie dynamika,...

Z reguły kolumny Canton "nie grzeszą" skutecznością,...co je dyskwalifikuje jako "kolumny do lampy"

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę że finalnie jednak napisałem że poszedł bym w coś innego. Uważam że prosta lampa a taka zapewne będzie w tym budżecie nie będzie odpowiednim kompanem.

19 godzin temu, cinek25pl napisał:

Dzięki kolego S4Home za odpowiedź. Myślisz, że ten wzmacniacz lampowy który podałem może sobie nie poradzić z tymi kolumnami i pomieszczeniem? Pytałeś czy nowy czy używany? Obojętnie, ale im taniej tym lepiej. Atoll przekracza trochę budżet 5k. Jeżeli hybryda to jaka? A co sądzisz o tych kolumnach  Canton warto je trzymać? Pozdrawiam

Domyślnie raczej nie. Ale słyszałem wiele o modyfikacjach tych lamp. Tu musiał byś zapytać tych którzy to robili.

Celuj w takim razie we wzmacniacz uzywany. A będzie znacznie wyższej półki.

Audiolab także nie grzeszy mocą.

W tej cenie dostaniesz uzywanego Denona PMA 1520 albo i wyższy nieco starszy PMA 2000.

Także Yamahe AS 1000 / 1100

No i game wzmacniaczy Musical Fidelity.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cinek25pl napisał:

W moim budżecie zostaje ten Audiolab. Kolego Na Temat Audio. Czy masz jakieś doświadczenia z tym wzmacniaczem? Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Marcin

Oczywiście, 6000A gra trochę ciemniej, dobrze dociąża bas. Z Cantonami może to zagrać dobrze. Jeśli celujesz w nowe wzmacniacze możesz spojrzeć też na Cyrusa One, będzie bardziej dynamiczny, żywszy. Niemniej w kwocie 4000 zł znajdziesz na rynku wtórnym spokojnie Unisona Unico Primo czy Musicala M3si, które klasowo będą lepszymi wzmacniaczami. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, elektron6 napisał:

Generalnie jak ktoś nie ma czasu żonglowania kolumnami to hybryda lub tranzystor są bezpieczniejsze. Z lampą jest z reguły kapryśnie; byle jakie zestawienia nigdy nie da 100% satysfakcji; a to brakuje basu a to za dużo średnicy etc. No i gęsty skład muzyczny to będzie trudne dla lampy. Na lampach zjadłem zęby - było ich może z 50 modeli , kolumn nie zliczę:) 

Dorzuć do tego słaby mastering utworu i jest masakra nie do słuchania szczególnie na 300B które nie wybaczają ;)

Za 4tysie można znaleźć coś ciekawego tranzystor/hybryda 1-2 letniego co kosztowało 6-8tysi za nowości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za okazaną mi pomoc i poświęcony mi czas. Wasze wypowiedzi ukierunkowały mnie poniekąd jaką drogę mam obrać i za czym się rozglądać. Jeżeli znajdę coś interesującego będę wrzucał linki żeby się jeszcze doradzić. Kolego S4Home pytanie do Ciebie czy Yamaha A-S1000 za 2,5 tyś to dobra oferta? A co z Nadem bo nikt z Was go nie wymienił? Jak się ma Sansui AU 717 do tego zestawienia?

Pozdrawiam Marcin

Dnia 5.07.2021 o 23:25, Karol64208 napisał:

raczej dwie dekady, ale to szczegół:D

Przesłuchałem wszystkie modele JAS od 22 do 77 i wszystkie grały identycznie, różnica była tylko w mocy.

Do teraz mam 77 i czasami słucham, do końcówki mocy ma podłączony preamp lampowy i nie mam zamiaru się go pozbywać.

Co prawda muszę zrobić mojemu przegląd servisowy, ale wciąż brak czasu.¬¬

 

Kolego Karol64208 zgadzam się z tobą w 100% JVC to zacny wzmacniacz i na pewno zostanie ze mną. Nie mam zamiaru się go pozbywać. Jego wygląd to wisienka na torcie po prostu piękny. Pozdrawiam

IMG_20201212_065325_copy_1623x1214.jpg

Dnia 6.07.2021 o 07:24, S4Home napisał:

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę że finalnie jednak napisałem że poszedł bym w coś innego. Uważam że prosta lampa a taka zapewne będzie w tym budżecie nie będzie odpowiednim kompanem.

Domyślnie raczej nie. Ale słyszałem wiele o modyfikacjach tych lamp. Tu musiał byś zapytać tych którzy to robili.

Celuj w takim razie we wzmacniacz uzywany. A będzie znacznie wyższej półki.

Audiolab także nie grzeszy mocą.

W tej cenie dostaniesz uzywanego Denona PMA 1520 albo i wyższy nieco starszy PMA 2000.

Także Yamahe AS 1000 / 1100

No i game wzmacniaczy Musical Fidelity.

Piotr

 

S4HOME wielkie dzięki za pomoc i twoje propozycje. Niestety ciężko z tymi wzmacniaczami z drugiej ręki. Będę musiał polować 😀

Pozdrawiam

Dnia 6.07.2021 o 11:00, Na Temat Audio napisał:

Oczywiście, 6000A gra trochę ciemniej, dobrze dociąża bas. Z Cantonami może to zagrać dobrze. Jeśli celujesz w nowe wzmacniacze możesz spojrzeć też na Cyrusa One, będzie bardziej dynamiczny, żywszy. Niemniej w kwocie 4000 zł znajdziesz na rynku wtórnym spokojnie Unisona Unico Primo czy Musicala M3si, które klasowo będą lepszymi wzmacniaczami. 

Pozdrawiam,

Michał

Wielkie dzięki za pomoc na Na Temat Audio będę miał na uwadze Twoje propozycje Pozdrawiam Marcin

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cinek25pl napisał:

Kolego S4Home pytanie do Ciebie czy Yamaha A-S1000 za 2,5 tyś to dobra oferta?

Nie wiem. Ostatni rok mocno zmienił także rynek sprzetu używanego.

Więc Ci po prostu nie odpowiem. Najlepiej jest przeglądnąc archiwum allegro.

Ale z drugiej storny jak mówie co Ci to da. Tu poszło to do góry tak jak rynek mieszkaniowy.

17 godzin temu, cinek25pl napisał:

S4HOME wielkie dzięki za pomoc i twoje propozycje. Niestety ciężko z tymi wzmacniaczami z drugiej ręki. Będę musiał polować 😀

Dobre używane nie stare wzmacniacze, szybko się obecnie sprzedają.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2021 o 09:23, Karol64208 napisał:

to nie rozumiem dlaczego szukasz inny wzmacniacz, robisz kolekcję :D

Nie polecam hybryd, lepiej dokupić dobry preamp  lampowy i podłączyć go do końcówki mocy JVC.

Kolego Karol64208 po prostu szukam najlepszego brzmienia. Mam wzmacniacz nie końcówkę mocy więc jak miałbym podpiąć przedwzmacniacz lampowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 6.07.2021 o 07:24, S4Home napisał:

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę że finalnie jednak napisałem że poszedł bym w coś innego. Uważam że prosta lampa a taka zapewne będzie w tym budżecie nie będzie odpowiednim kompanem.

Domyślnie raczej nie. Ale słyszałem wiele o modyfikacjach tych lamp. Tu musiał byś zapytać tych którzy to robili.

Celuj w takim razie we wzmacniacz uzywany. A będzie znacznie wyższej półki.

Audiolab także nie grzeszy mocą.

W tej cenie dostaniesz uzywanego Denona PMA 1520 albo i wyższy nieco starszy PMA 2000.

Także Yamahe AS 1000 / 1100

No i game wzmacniaczy Musical Fidelity.

Piotr

 

Kolego S4Home doradzałeś mi kiedyś wzmacniacz Denon PMA 1520. Moje pytanie: chodziło Ci o ten z 89 roku czy 1520 AE? Nabyłem ten starszy 1520 jeszcze go nie mam bo przechodzi serwis. Z jakimi kolumnami dobrze się zgra? Obecnie mam Kenwood Kl-999X ale jestem ciekaw z czym on zagra najlepiej. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...