Skocz do zawartości

Radio internetowe z obsługą głosników zewnętrznych


Trias

Recommended Posts

Witam forumową Brać.

 

Rozglądam się za rozsądnej jakości sprzętem pozwalającym na przyjemny (zarówno jakościowo, jak i w kategoriach łatwości obsługi sprzętu) odsłuch internetowych stacji radiowych, pokroju Radia 357, czy RNŚ.

Dodatkowo chciałbym żeby sprzęt można było podłączyć do głośników zewnętrznych (sztuk 2)

Wszelkie dodatkowe funkcje, typu wbudowana apka spotify itp itd byłyby miłym dodatkiem.

 

Jeżeli chodzi o budżet, to miałem nadzieje zamknąć się w tysiącu złotych, ale jestem otwarty na wszystkie uzasadnione propozycje :)

 

Polecicie coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dodatkowo?

Czyli raz w domu raz na zewnątrz? Czy w tym samym czasie?

To w cenie do 1000 zł tylko sprzęt używany.

 

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chce sprzętu z głośnikiem wbudowanym, ale takiego który będzie korzystał z głośników zewnętrznych.

 

Jeżeli chodzi o cene, to niech będzie to kwestia otwarta - mogę rozważyć sprzęt używany, lub nowy w cenie wyższej niz wspomniana w pierwszym poście. Na ten moment moje rozeznanie w temacie jest dość marne - zacząłem od forum, licząc na podpowiedzi z Waszej strony, więc początkowy próg cenowy był wziety z kapelusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

No to szukasz po prostu amplitunera/ wzmacniacza. Cokolwiek co nagłośni Twoje zewnętrzne głośniki.

Pytanie czy oprócz nich będą podłączane także inne wewnętrzne?

Co ma być źródłem?

Co to za głośniki na zewnątrz?

Piotr

 

Dzięki za odpowiedź Piotrze.

 

Prawdę mówiąc początkowo miałem cichą nadzieję, że uda się kupić coś co bardzie będzie pasowało do kategorii "radio" niż "amplituner", ale patrząc na oferty sklepów i to co chciałbym żeby sprzęt miał chyba faktycznie skończy się na amplitunerze. Niech tam, raz się żyje ;)

Odpowiadając na pytanie o głośniki - mam parę kolumn B&W 685, podłączania niczego innego nie planuję.

Źródło - głównie radio internetowe i serwisy streamingowe, typu spotify.

Skoro sprzętem bedzie amplituner, to chetnie podłączyłbym go też pod TV, ale  w przeszłości miałem z tym cyrki - miałem amplituner pioneera, który bedac podłączonym do TV włączał go automatycznie nawet gdy chciałem posłuchac radia, z kolei wyłączenie TV wyłączało amplituner. Skończyło sie na tym, że amplituner  od TV odłączyłem i koniec końców sprzedałem. Jeśli nowy sprzęt będzie można ustawić tak, zeby odpalenie TV odpalało amplituner, ale odpalenie amplitunera nie odpalało TV, to bedzie to z pewnością wartość dodana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po protu nie spinasz ich przez HDMI tylko na przykład optyk i już.

Jeśli masz Bowersy to polecam Denona DRA 800. Ale nie spiętego przez HDMI z TV tylko optyk. Żeby nie było problemu z gaszeniem i tak dalej

Możesz tam podłączyć dwie pary kolumn. Jest także sieć.

Alternatywą dla głośników zewnętrznych jest urządzenie pokroju Topping MX3 , SMSL Q5PRO. A Bowersy podłączysz osobno do innego systemu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Trias napisał:

miałem amplituner pioneera, który bedac podłączonym do TV włączał go automatycznie nawet gdy chciałem posłuchac radia, z kolei wyłączenie TV wyłączało amplituner.

W zależności od tego co to był za telewizor mogłeś wyłączyć HDMI control/ Power control i sprawa rozwiązana ;) 

 

10 godzin temu, Trias napisał:

Jeśli nowy sprzęt będzie można ustawić tak, zeby odpalenie TV odpalało amplituner, ale odpalenie amplitunera nie odpalało TV, to bedzie to z pewnością wartość dodana :)

to raczej działa w obie strony

 

Ampli Denona DRA-800 będzie ok, zerknij również na Yamahę R-N602

Ewentualnie mniejsze i tańsze urządzenia od Denona (RCD) lub Yamahy (Pianocraft)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Trias napisał:

Prawdę mówiąc początkowo miałem cichą nadzieję, że uda się kupić coś co bardzie będzie pasowało do kategorii "radio" niż "amplituner", ale patrząc na oferty sklepów i to co chciałbym żeby sprzęt miał chyba faktycznie skończy się na amplitunerze.

Amplituner stereo będzie najprostrzym rozwiazanie bo załatwi oba tematy z bowersami oraz głośnikami zewnętrznymi. Łatwe połączenie z tv, obsługa radia i serwisów streamingowych.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Po protu nie spinasz ich przez HDMI tylko na przykład optyk i już.

Jeśli masz Bowersy to polecam Denona DRA 800. Ale nie spiętego przez HDMI z TV tylko optyk. Żeby nie było problemu z gaszeniem i tak dalej

Dzięki za odpowiedź Piotr.

Przyjrze sie temu Denonowi, a w międzyczasie pytanie o inny sprzet - w innych wątkach polecana była Yamaha R-N602 (wspomina o nim też piotrekb27 - dzięki!) , która na pierwszy rzut oka również prezentuje się przyjemnie, a jest przy tym o kilka stów tańsza. Są jakies przeciwwskazania dla tego sprzętu?

Dzięki również za sugestie o kablu optycznym - nie pomyślałem nawet o innym sposobie łączenia amplitunera z TV, zakładając że HDMI to rozwiązanie optymalne, tyle ze oba moje sprzęty sie gryzą.

 

5 godzin temu, piotrekb27 napisał:

W zależności od tego co to był za telewizor mogłeś wyłączyć HDMI control/ Power control i sprawa rozwiązana ;)

to raczej działa w obie strony

a jest opcja, że włączenie TV włączało amplituner, ale włączenie amplitunera nie włączało TV? :)

...zresztą, jak juz sprzęt bedzie wybrany bede musiał poeksperymentowac z nim więcej niz miało to miejsce z poprzednim sprzętem, bo wtedy poddałem sie zbyt szybko.

Dzieki tez za sugestie R-N602 - na pewno rozważę!

 

4 godziny temu, Kubad napisał:

Amplituner stereo będzie najprostrzym rozwiazanie bo załatwi oba tematy z bowersami oraz głośnikami zewnętrznymi. Łatwe połączenie z tv, obsługa radia i serwisów streamingowych.  

Nie wątpię, ze najprostszym, choc oryginalnie, wychodząc że z założenia że słucham głównie radia i streamow, liczyłem na to, ze uda mi sie znaleźć cos tańszego niż amplituner - rozbudowany tuner cyfrowy, lub cos w ten deseń. Nie wiem czy tego typu sprzętu nie ma, czy jest go relatywnie mało, ale wygląda na to, że koniec końców pewne jednak będzie amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubad napisał:

Rn602 to często przewijany i polecany model. Jak dla mnie lepsze połączenie ze starymi bowersami minusem jest jednak brak hdmi jeżeli na tym ci zależy.

Pytanie co pod HDMI mógłbym podłączyć?

TV, jak juz ustaliliśmy wyżej, będzie musiał być podłączony przez kabel optyczny.

Rozbudowy zestawu nie przewiduje, może ew. o odtwarzacz CD, ale on się raczej nie łączy przez HDMI, prawda?

Konsola, jeśli będę miał kiedyś czas grac i w końcu ja kupie będzie podłączona bezpośrednio pod TV, takze brak HDMI chyba nie powiniec byc specjalnie bolesny, czy moze o czyms zapominam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Trias napisał:

a jest opcja, że włączenie TV włączało amplituner, ale włączenie amplitunera nie włączało TV?

Spotkałem się z opcją, która za to odpowiada. W amplitunerze np. Yamaha Rx-vXXX jest opcja StandBySync, która odpowiada za automatyczne włączanie urządzenia. (wysyłany sygnał z TV)

Gdybyś decydował się na amplituner stereo ta sprawa Cię nie będzie dotyczyła.  Wspomniałeś też, że rozbudowy systemu nie przewidujesz więc raczej skup się na urządzeniu stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Nie do Bowersa

Moim zdaniem to bardzo fajny model amplitunera. Ale po prostu nie pod te kolumny.

Piotr

Postaram sie porównać oba urządzenia i zobaczyć co jeszcze będzie przemawiało na korzyść Denona :)

Czy ewentualnie są jeszcze jakieś inne, warte wzmianki amplitunery stereo  mogące konkurować z 2 w.w.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...