Skocz do zawartości

Unison Preludio i Chario Delphinus


Recommended Posts

Wiem że pytanie trochę bez sensu bo wiadomo najlepiej posłuchać. Ale zanim spakowałbym swoje graty i jechał na odsłuch chciałbym zasięgnąć Waszej opinii czy ma to w ogóle sens.
Z Delphinusami aktualnie gra Roksan K3 i mimo wielu modyfikacji w rodzaju wymiany gniazda sieciowego na Furutech FI 09 NCF, terminali głośnikowych i gniazd RCA WBT 0210 AgMs nextgen czuję, że nic już więcej nie wyciągnę. Oczywiście gra to znacznie lepiej niż bez modyfikacji. Brakuje mi jednak typowego lampowego grania a zarazem bez utraty szczegółów, niuansów zawartych na płycie, smaczków, "czarnego tła", tego wszystkiego co dzieje się w tle, na drugim planie, naturalnych wokali (choć wiem, że w tej cenie będzie o to trudno).
Jakoś nie do końca przekonuje mnie pochlebna recenzja o dobrym współbrzmieniu z Lebenem 300 choć zdarzają się też opinie zgoła odmienne. Poza tym podobno Lebena już "klepią" Chińczycy.
Jako źródła używam tylko CD Docet Lector CDP-7 TL MK3 również po modyfikacjach gniazdami WBT, gniazdem Furu, kondensatorami Jupiter i co najważniejsze z lampami Brimar ECC81 Brimar.
Proszę nie negować modyfikacji bo te mają niezaprzeczalny wpływ na jakość dźwięku.
Słucham tylko dobrze nagranych CD bo te kiepskiej jakości już zweryfikował Lector.
Okablowanie zasilające, wtyki to wyższe modele Furutech'a, głośnikowe Albedo Monocrystal, RCA również.
Tak więc uważam, że całe "zaplecze" mam odpowiednio przygotowane i szukam tylko wzmacniacza który by je dopełnił (to zaplecze).
Muzyka jakiej słucham jest wszelaka: od symfonii Beethovena przez D.Krall a na czarnym krążku Metallic'i kończąc.
Tak więc zmierzając do pytania czy ten Preludio nie będzie mocowo zbyt słaby do 89dB-owej skuteczności kolumn?
Pomieszczenie to prostokąt 18m2
Może ktoś miał to szczęście słuchać Chario z Unisonem albo z modelami Simply bądź Triode? Wyższe modele nie wchodzą w grę bo pewnie to znowu Chario by je ograniczały.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphinusy mają charakterystyczny mocny, nieco subwooferowy bas. Ciężko go okiełznać lampą. Myślałeś może o wzmacniaczu tranzystorowym z ciepłą średnicą? Lepiej fakturowalby bas, a jednocześnie średnica i wysokie pozostawałyby mile w odsłuchu.

Co mi przychodzi na myśl? Electrocompaniet z serii DMB.

Chyba brakuje Ci parzystych harmonicznych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Znam bardzo dobrze zarówno te kolumny jak również tytułowy wzmacniacz. Na pewno względem Roksana uzyskasz lampowe wypełnienie, jednak weź pod uwagę, że Preludio gra bardzo miękko, słodko, rozmywa trochę kontury. Z Twoimi kolumnami w 18mkw rzeczywiście dół może za bardzo popłynąć. Moim zdaniem Triode 25 od Unisona byłoby lepszym wyborem, gra trochę szybciej, jest również bardziej detaliczny od Preludio. Mam jeden i drugi w sklepie, jeśli miałbyś życzenie jest możliwość wypożyczenia wzmacniacza do testu, będzie to dużo bardziej miarodajne niż próby w jakimkolwiek sklepie. Rozważ jeszcze jedną opcję, czyli hybrydę. Myślę, że za sprawą takiego wzmacniacza łatwiej byłoby ogarnąć dość luźno prowadzony bas w Chario, również sama przejrzystość, rozdzielczość brzmienia mogłaby być bardziej ciekawa. Może na przykład taki Unison Unico 90?

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidna biżuteria warta więcej niż wzmacniacz i mówisz że nie gra to do końca jak chcesz... jeśli dudni trochę rozlanym basem to tak gra Roksan K3 i tego nie zmienisz żadnym kablem, do tego jak @audiowitpisze taki charakter mają Delphinusy. Możliwe że również dokładają się mody pomieszczenia. Dla mnie dość pozytywnym zaskoczeniem, w sensie kontroli basu przy zachowaniu ciepłej, naturalnej góry i dużej ilości średnicy i rozsądnej ceny jest Cyrus 8.2. Ale ja używam DSP, gram z PC, więc mogę również pozbyć się uciążliwych modów. Może warto pomierzyć system przed zmianami? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Mariusz, moją pierwszą myślą był Lavardin. Tylko nie wiem czy troszkę już nie z miękki.

Nie miałem przyjemności posłuchać ale ładnie o nim piszą ;) Co mnie urzekło w nim to podejście do tematu zasilania. Widać, a właściwie nie widać bo opatentowali i zamknęli w metalowej osłonie. Zasilacz jest spory mimo, że część elementów, w tym elektrolity są na głównej PCB. Podobnie jak w Luxmanach istotne jest jak podłączysz fazę zasilania z sieci co jest rzadko spotykane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Co do zgrywania nie mam pojęcia

Drogo. Totalne wariactwo z cenami.
W wątku na AS pojawiło się to ogłoszenie i ktoś wrzucał inne sprzed roku, dla porównania:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/cayin-a70-mkll

Udało Ci się coś wypożyczyć do domu? Słuchałeś 6550?

Pytałam kiedyś w Q21 i wysyłają wzmacniacze lampowe, a kilka chyba mają na stanie. I nawet ceny nie są tym czym się wydają 😉.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...