Skocz do zawartości

Amplituner do Monitor audio silver 10


Waldi_666_AD

Recommended Posts

Witam 

Mam kolumny frontowe monitor audio silver 10, center MA silver oraz tylne radiusy 270 plus sub. Ale nie problem w kinie domowym tylko w stereo. Aktualnie podłączone jest to pod Marantz sr6007. Dźwięk nie jest detaliczny a przy słuchani rocka/metalu jest tragedia. Już w samochodzie to lepiej brzmi. Co robić? Wymienić marantza na model wyższy np śr 7010 i w górę? Jest tam więcej mocy, ale nie wiem czy w mocy problem 🤔 

Jakie Macie propozycje / doświadczenia? Zestaw stoi w salonie i to sporym bo w sumie cały parter domu czuli ponad 100 m2 otwartej przestrzeni 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie da podłączanie lepszego amplitunera.

Zyskasz owszem na mocy i nieco kontroli. Ale to nie będzie to czego szukasz.

Masz dwa wyjścia.

1. Spróbować podłączyć zewnętrzna końcówkę mocy, chodz wiele osób powie że nadal Marantz będzie słabym ogniwem w PRE. Ale sprawdzić warto.

2. Wybrac całkowicie odrębny wzmacniacz do grania w stereo. Który będzie przełączany na switchu albo bananach.

Jaki masz na to budżet?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Nic Ci nie da podłączanie lepszego amplitunera.

Zyskasz owszem na mocy i nieco kontroli. Ale to nie będzie to czego szukasz.

Masz dwa wyjścia.

1. Spróbować podłączyć zewnętrzna końcówkę mocy, chodz wiele osób powie że nadal Marantz będzie słabym ogniwem w PRE. Ale sprawdzić warto.

2. Wybrac całkowicie odrębny wzmacniacz do grania w stereo. Który będzie przełączany na switchu albo bananach.

Jaki masz na to budżet?

Piotr

Też tak czułem w kościach 👍

Max 3 tyś. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Waldi_666_AD napisał:

Witam 

Mam kolumny frontowe monitor audio silver 10, center MA silver oraz tylne radiusy 270 plus sub. Ale nie problem w kinie domowym tylko w stereo. Aktualnie podłączone jest to pod Marantz sr6007. Dźwięk nie jest detaliczny a przy słuchani rocka/metalu jest tragedia. Już w samochodzie to lepiej brzmi. Co robić? Wymienić marantza na model wyższy np śr 7010 i w górę? Jest tam więcej mocy, ale nie wiem czy w mocy problem 🤔 

Jakie Macie propozycje / doświadczenia? Zestaw stoi w salonie i to sporym bo w sumie cały parter domu czuli ponad 100 m2 otwartej przestrzeni 

Droższy ampli nie wiele tu zmieni mam podobny setup z amplitunerem Marantza i fakt z pre-out na zewnętrzną końcówkę jest lepiej w samym kinie bo odciążone są fronty. Oczywiście muzy da się posłuchać zarówno w stereo jak i w innych trybach jednak brzmienie z dedykowanego pre + końcówka mocy jest co najmniej o klasę wyżej. Najlepiej chyba było  by kupić wzmacniacz zintegrowany z wyjściem main in 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fosge napisał:

Droższy ampli nie wiele tu zmieni mam podobny setup z amplitunerem Marantza i fakt z pre-out na zewnętrzną końcówkę jest lepiej w samym kinie bo odciążone są fronty. Oczywiście muzy da się posłuchać zarówno w stereo jak i w innych trybach jednak brzmienie z dedykowanego pre + końcówka mocy jest co najmniej o klasę wyżej. Najlepiej chyba było  by kupić wzmacniacz zintegrowany z wyjściem main in 

Chyba w tym kierunku podążę. Marantz pm 8005 ma main in. Pytanie tylko jak będę używać amplitunera to wzmacniacz będzie włączony czy na standby? 

Dodatkowo czy ten Marantz to właściwy dobór pod kątem mocy/precyzji grania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w kwestii brzmienia tego konkretnego modelu wzmacniacza musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej osłuchany w klockach Marantza. Co do podłączenia to cytując tu z forum podobny temat : 

Cytat

to że wzmacniacz ma pre-out nie znaczy ,że będziesz sterował tylko gałką w amplitunerze.
Potrzebujesz wzmacniacz który jest do tego przeznaczony, nie ma ich za wiele. Wzmacniacz ma robić wtedy za końcówkę
mocy, w różnych modelach takie wejście inaczej się nazywa. U mnie jest to main in, widziałem również opis jako av.
W innym przypadku trzeba trochę się pilnować,do kina rozkręcisz sporo wzmacniacz. Szoku doznasz jak będziesz chciał
posłuchać muzyki i zapomnisz skręcić gałkę na wzmacniaczu.
Ja właśnie dlatego sprzedaje swoją yamahę As501 ,kupiłem AS1000 z wejściem Main in.
Pozdrawiam.

 

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w tym budzecie kupił bym integre.

Czy to nowa czy nie to inna sprawa. Spróbował ja podłączyć pod istniejący system AV. Jeśli jakość będzie zadowalająca to ok Jesli nie to dokupić Beresforda albo kable bananowe i mieć dwa osobne systemy.

Yamaha AS 1000 to zupełnie inne granie niz AS 501 czy AS 701. Tam jest znaczący przeskok.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W takim razie w tym budzecie kupił bym integre.

Czy to nowa czy nie to inna sprawa. Spróbował ja podłączyć pod istniejący system AV. Jeśli jakość będzie zadowalająca to ok Jesli nie to dokupić Beresforda albo kable bananowe i mieć dwa osobne systemy.

Yamaha AS 1000 to zupełnie inne granie niz AS 501 czy AS 701. Tam jest znaczący przeskok.

Piotr

Jaki model Integry? Wspomniałeś o Yamaha as 100, rozumiem że też rekomedujesz ten wzmacniacz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2021 o 10:47, S4Home napisał:

Fajnie 

Ale pod warunkiem jaka cena.

Bo w Marantz była olbrzymia rozpiętość między używanymi.

Piotr

Testuję yamaha a-s1000. Jest przepaść pomiędzy KD. W przyszłym tygodniu będzie testowany marantz pm 8005. Zobaczymy jak wypadnie. 

Jeszcze jedna kwestia. Odtwarzacz strumieniowy./przetwornika DAC 

Czy mogę używać jako DAC marantza sr 6007? Czy to jest taki sam przeskok jak pomiędzy stereo w KD a stereo we wzmacniaczu? Czy te różnice jednak nie są już słyszalne przy jakosci  muzyki CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...