Skocz do zawartości

Małe kino domowe z dolby atmos


Lukaszdyn

Recommended Posts

Witam wszystkich. Szczęśliwie trafiłem tu będąc praktycznie zdecydowanym na soundbar JBL 9.1. Z tego co zdążyłem wyczytać z innych postów zakupem pewnie byłbym lekko rozczarowany. Dlatego bardzo proszę o opinie czy dobrze kombinuję jak w podobnym budżecie złożyć dużo lepsze rozwiązanie. 

Część telewizyjna pokoju jest bardzo mała. Od ściany z tv do ściany z kanapą jest 3,5m, szerokość kanapy ustawionej na wprost ma ok 160cm, jest jeszcze druga część pokoju o podobnych wymiarach, ale nie przewiduję z tej części oglądania tv. Myślałem o tym  żeby skopiować zestaw polecany w innym podobnym poście czyli jakiś mały model Denon np. AVR-S750, do tego zestaw Canton Movie 95 i pod sufitem dwa dodatkowe głośniki też Canton lub jeśli wystarczą to Apart Mask2. Sądzę, że to powinno wystarczyć, ale proszę o opinie czy w takim metrażu zyskał bym coś inwestując np w mocniejszy model amplitunera lub większego zestawu Canton, a może całkiem innych głośników (z zastrzeżeniem, że nie mam naprawdę miejsca na kolumny podłogowe). Nie zależy mi również kompletnie na słuchaniu muzyki z tego zestawu bo od tego mam stare solidne stereo. 

Edytowano przez Lukaszdyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, popatrzę jeszcze na głośniki które również proponujecie. 
Jeżeli jednak zdecydowałbym się pozostać przy początkowym wyborze to zyskam coś wchodząc na wyższe modele np z AVR-S750 na  AVR-X1600H DAB lub w głośnikach z Canton 95 na 135 lub nawet 165? Jak się dobrze poszuka to różnice w cenach nie są duże, tylko czy to w ogóle coś da? Rozumiem, że aktualnie u żadnego z Panów akurat takiego zestawu nie da się złożyć?

 PS. Tak sobie czytam i przeglądam i generalnie wychodzi że na tym samym amplitunerze w zbliżonym budżecie mógłbym mieć Focal Sib Evo 5.1 lub Canton Movie 135 a nawet 165 co byście wybrali?

Edytowano przez Lukaszdyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przypadku amplitunera nie bardzo

W Przypadku kolumn tak.

W Cantonie te wyzsze modele grają lepiej

Focal zagra pełniej ale nie tak mocno jak Canton. Canton zrobi wrazenie małe a wielki dzwiek. Focal z kolei zagra z wiekszym wypełnieniem, ładniej.

Model 135 czarny jest obecnie dostępny, więc u nas złożysz taki set.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...