Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze stereo


Daniel Michalak

Recommended Posts

Witam wszystkich, to mój pierwszy post wiec z góry przepraszam za wszelkie niejasności. 
 

Chciałbym prosić o pomoc w doborze zestawu stereo, rozważam poniższe opcje. Sprzęt będzie używany głównie do streamowania muzyki + Flac przez połączenie USB.

Kolumny Bowers Wilkins 606 s2, 607 lub 685 s2. 

Wzmacniacz/Amplituner Yamaha R-N500, R-N602, WXA-50, V4A.

Chciałbym coś z tego wybrać, pytanie czy np. 685s lub 607 + R-N500 będzie grało dużo słabiej od R-N602 lub V4A + 606 s2. Czy różnica w cenę 1500 zł jest warta dołożenie.

Rozważam sprzęt używany.

 

Jeżeli macie również inne połączenie zestawów, lub alternatywne kolumny, amplitunery/wzmacniacze będę wdzięczny za info. Zależy mi na B&W mam sentyment do marki.

 

Dziękuje za wszystkie komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomieszałeś gatunki i amplitunery stereo z kinowymi. Jeśli nastawiasz się na słuchanie muzyki to oczywiście wszelkie wzmacniacze zapewnią lepszą jakość np. Yamaha WXA-50, ewentualnie amplituner Yamaha R-N602 te urządzenia powinny spełnić twoje wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Daniel Michalak napisał:

Ewentualnie podobna kategoria cenowa, co byś polecił ?

Wharfedale Denton 85th. Ewentualnie, na dniach, do sprzedaży powinny trafić nowe głośniki ELAC - Uni-Fi Reference UBR62, które również prezentują się ciekawie.

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

A nie lepiej by najpierw wypożyczył i Sam sie przekonał co do dzwieku?

Nie lepiej, bo to fatalnie zaprojektowane głośniki, które wypadły w teście wręcz przerażająco słabo. Żeby ocenić performance głośników trzeba być specem, ale nawet spece nie robią tego tylko na słuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dzik napisał:

 

Nie lepiej, bo to fatalnie zaprojektowane głośniki, które wypadły w teście wręcz przerażająco słabo. Żeby ocenić performance głośników trzeba być specem, ale nawet spece nie robią tego tylko na słuch.

A jakiego brzmienia szuka autor tematu? Bo ja nie wyczytałem nigdzie. Mysle ze nie warto odbierać komuś możliwości wejscia w akurat te produkty. Tym bardziej że...

 

3 godziny temu, Daniel Michalak napisał:

Zależy mi na B&W mam sentyment do marki.

Przemyśl to @Dzik-u. 

Co nie znaczy ze propozycja podana przez Ciebie jest zła.

Elac tez bardzo ok👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

A jakiego brzmienia szuka autor tematu? Bo ja nie wyczytałem nigdzie. Mysle ze nie warto odbierać komuś możliwości wejscia w akurat te produkty. 

Mam mu nie odbierać możliwości wejścia w wadliwy produkt?  A gdyby to był zlew, który przecieka i od którego odbija się woda i chlapie na podłogę, to też byś napisał "no niech sobie kupi, może mu się spodoba"?

bowers-wilkins-607-s2-anniversary-editio

bowers-wilkins-607-s2-anniversary-editio

bowers-wilkins-607-s2-anniversary-csd-wa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na używane B&W 706 S2. Myśle ze w cenie 3000 za komplet to dobry wybór. 
 

Pozostaje mi dobrać do nich wzmacniacz lub amplituner i tutaj będę potrzebował pomocy. 
 

Może być sprzęt używany gdy nie chciałbym wydać więcej niż 2000. 
 

Myślałem nad Rn600, ale opinie się różne. Marantz PM6005 + WXAD-10 do funkcji sieciowych. 
 

zalezy mi na funkcjach sieciowych AirPlay, TIDAL. 
 

Co polecacie do tych kolumn w tej klasie cenowej ? Słuchał głównie muzyki klasycznej/filmowej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam Bowersy 685, w tej cenie rewelacja. Tylko trzeba im dobrać odpowiedni wzmacniacz stereo. Na pewno nie wybrałbym Yamahy. 

Jeśli chcesz funkcję sieciowe to na początek malina z nakładką dac np allo boss za nieduże pieniądze. 

Resztę przeznaczyć na dobry wzmacniacz stereo.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich tylko z trzema wzmacniaczami była to Yamaha, Denon i Nad. Kiedyś na forum często polecane było zestawienie Bowers i Rotel. 

Dla mnie Bowersy są mega czyste, rozdzielcze, ze świetną scena i twardym punktowym basem. Jakiś mało technicznie grający wzmacniacz może stary Musical Fidelity lub stary Denon, Marantz.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Daniel Michalak napisał:

Zdecydowałem się na używane B&W 706 S2.

 

14 godzin temu, Daniel Michalak napisał:

Może być sprzęt używany gdy nie chciałbym wydać więcej niż 2000. 

Denon PMA 2000

Marantz PM 8003

Harman HK 690 - trudny do znalezienia.

Myślę że jeszcze Sansui by się znalazł.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Daniel Michalak napisał:

Dobry używany wzmacniacz do 2000, jaki polecasz ? Może być model z przed kilku lat. 

Z kolumnami B&W warto posłuchać wzmacniaczy NAD z tym, że nie tych grających w klasie D. Jeśli patrzysz za używką, to może produkt ekspozycyjny taki ja tu jest do kupienia w dobrej cenie i zapytaj o rabat dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie zdecydowałem się na B&W 706 s2 + Hegel H80. Wzmacniacz będzie podpięty to telewizora po kablu optycznym, wiec telewizor będzie służył za sterem + magazyn plików FLAC. Myśle ze w kwocie do 6000 za całość to dobry wybór. Niestety Hegla nie miałem jak testować… Zobaczymy jak dotrze.. poprzednie testy były z ROTEL A12/A14, Yamaha RN-803/602, wiec mam nadzieje, ze Heglem mnie pozytywnie zaskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...