Skocz do zawartości

Tidal po cichu wypuszcza aplikację bitperfect na Androida


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć,

Może kogoś zainteresuje taka informacja,że Tidal wypuszcza partiami aktualizację swojej aplikacji na Androida, która wypuszcza dźwięk bitperfect z port USB. W skrócie dzięki temu będzie można używać zewnętrznego DAC, który dostanie oryginalny sygnał a nie przepuszczony przez Androida (działą również z MQA ). Wcześniej było to możliwe tylko dzięki zewnętrznej aplikacji USB Audio Pro ( 40 zł ), ale wtedy musieliśmy się pogodzić ze stratą funkcjonalności oryginalnej appki. Przy rozwoju Tidal connect + tym widać ,że firma się stara. Nie ma dokładnych informacji co do wersji na Android TV, ale zwykle taka wersja wychodzi kilka tygodni później, a wtedy można mieć w pełni funkcjonalny streamer bit perfect, pilotem i innymi za 350 zł. Fajna konkurencja dla maliny i fanów Tidala.

Wersja aplikacji 4.43.0

źródło

https://darko.audio/2021/07/tidal-is-quietly-rolling-out-a-bit-perfect-android-app/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ładujesz telefon jak nie przez USB ? :)

Teraz można sobie wpiąć telefon w DAC i mieć nie tylko wysokie próbkowanie bez degradacji Androida ale też MQA jeżeli ktoś lubi. Sporo osób w tym ja używa tych małych DAC do słuchawek. Inna sprawa to ,że można użyć takiego Android Boxa jako pełnoprawny streamer dużo przyjaźniejszy w konfiguracji od maliny. Na sąsiednim forum ktoś już dostał na taką przystawkę, ja już na telefon też dostałem dzisiaj.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jak wpinałes telefon do daca USB ( obojętnie czy taki mały słuchawkowy czy duży w domowym audio ) to aplikacja tidal nie miała tryby exclusive więc następował resampling przez system Android. Teraz sygnał będzie wysyłany z pominięciem tego czyli dokładnie taki jak nadawany ( bit Perfect ) a cała resztę robi dac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz S. napisał:

A jak ładujesz telefon jak nie przez USB ? :)

Teraz można sobie wpiąć telefon w DAC i mieć nie tylko wysokie próbkowanie bez degradacji Androida ale też MQA jeżeli ktoś lubi. Sporo osób w tym ja używa tych małych DAC do słuchawek. Inna sprawa to ,że można użyć takiego Android Boxa jako pełnoprawny streamer dużo przyjaźniejszy w konfiguracji od maliny. Na sąsiednim forum ktoś już dostał na taką przystawkę, ja już na telefon też dostałem dzisiaj.

A co ma ładowanie do słuchawek?

Zaznaczyłem tylko że chyba nie wszystkie telefony posiadające gniazdo słuchawkowe moga wyjść audio przez USB

Muszę to sprawdzić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Zaznaczyłem tylko że chyba nie wszystkie telefony posiadające gniazdo słuchawkowe moga wyjść audio przez USB

Zgadza się. Aby można było podłączyć zewnętrzny DAC pod USB, to telefon musi mieć wyjście USB typu OTG. Nie wszystkie telefony takie mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...