Skocz do zawartości

Klipsch R-51PM vs Edifier S2000MKIII a moze coś innego na biurko ?


PeterMac

Recommended Posts

Witajcie, mam dość spory dylemat który z tych zestawów bedzie lepszym wyborem jako kolumny na biurko do komputera ? (głębokość nie chcialbym aby przekroczyła 28cm)

Czy w ogóle warto iśc w tym kierunku czyli kolumn gotowych aktywnych czy moze jak juz aktywne to lepiej pójśc w kierunku monitorów studyjnych ?

Edifiery to chyba marka chińska, czy w ogóle trzyma to rzeczywiście poziom ?

Raczej nie mam miejsca na zestaw wzmak stereo + kolumny pasywne, chyba ze jakis mały wzmak, raczej wolałbym zestaw aktywny.

Preferuje naturalne granie bez efekciarstwa, ale oczywiście z dobrą podstawa basową tak zeby nie było to granie płaskie jak z puszki :). Na codzien słucham słuchawek Sennheiser HD600 i takie granie mi bardzo odpowiada. 

 

Czy te Klipsche są czegoś warte, czy raczej basu bedzie tam jak na lekarstwo podobnie z Edifierami ?

Sporo słyszalem dobrego o KRK Rokit ze dysponują dobrym basem, z tym ze znowu ponoc nie są tak czyste na górze pasma na tle takiej Yamahy HS.

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i porady.

Budżet tak do 2500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Monitory studyjne służą raczej dla realizacji nagrań mniej, czy bardziej poważnych i do słuchania muzyki na co dzień raczej bym takich nie polecał. Myślę że wymienione kolumny Klipsch będą lepsze na co dzień a jak możesz dołożyć to pomyśl o modelu Klipsch The Fives to bardzo dobrze grające maluchy - polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiemy że nie mamy w ofercie Ediferów. Ale ten Klipsch to model nie zwykle słaby.

Nie ma co na siłe proponować. Gra sucho, płytko. I prawdę mówiac niewiele ma wspólnego z monitorami bliskiego pola. A takich szukasz na biurko.

Poszukaj czegoś z rynku profesjonalnego. Będzie to grało znacznie lepiej. Edifery możesz sobie kupić i sprawdzić w byle sklepie i odesłać w razie czego. Ale 51nek na pewno nie polecam!!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie, własnie z tego co wyszukałęm to te Klipsche R-51PM grają mocno wyeksponowaną górą i średnicą, basu tam jest małutko w sumie wystarczy spojrzeć na parametry grają od 68Hz takze bieda, takze skreślam je, choć fajne w sensie wejść i możliwości. The Fivesy za drogie, za małe przetworniki woofery.

Te Edifiery podają ze grają od 45Hz, tylko tez nie wiaodmo czy to jest wartość -/+3dB czy nie wiecej.

Co do pasywnych kolumn to rozważałem Monitor Audio Bronze 2, bo mi sie bardzo podobają z wyglądu, (mam podłogówki tej marki MA RX8) ale z tego co wielu pisze w opiniach to one basem nie grzeszą tylko grają przestrzennie i jasno a o dziwo pasmo mają od 40Hz.

Ale jak patrze na to porównanie to te Edifiery S2000MKIII tez grają b.podobnie.

https://youtu.be/LpXYXRW7bCE

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PeterMac napisał:

Czy w ogóle warto iśc w tym kierunku czyli kolumn gotowych aktywnych czy moze jak juz aktywne to lepiej pójśc w kierunku monitorów studyjnych ?

Na biurko zdecydowanie kupiłbym monitory aktywne, bo niewiele głośników półkowych nadaje się od odsłuchu bliskiego pola.

Jeżeli lubisz naturalne brzmienie, to Klipscha mijałbym szerokim łukiem.

Przy budżecie 2500 dorzuciłbym do skarbonki i kupił Kali Audio IN-8 v2, które niedługo powinny się pojawić w polskiej dystrybucji.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marek Muszyński napisał:

U mnie jak ktoś je pierwszy raz słyszy, to szuka subwoofera.

widze ze grają od 55Hz, jak na te gabaryty to b.dobrze sie wydaje. Na pewno juz widze ze dobrze ze nie poszedlem w Klipsche :) bo tam nie dość ze skrzynki duzo wieksze to jest a gra od 68Hz takze nie postarali sie. Tak jak kolega tu wspomniał widze ze wszystkie te Klipsche to takie jazgoczące zbyt eksponujące górne pasmo, mało naturalnie to gra. 

Kurcze jest tyle mozliwości i sprzętu ze ciezko cokolwiek wybrać, na coś sie zdecydować ostatecznie. Co do mointorów studyjnych to boje sie szumu jak monitory nie grają. KRK szumią, JBL tez, ciekawe jak z Kali pewnie to samo, ponoć Adamy nie szumią.

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi777 - te Edifierki S3000 na pewno są dobrze grajace, oglądałem wrazenia Z-Reviews na YT, to mocno chwalił a on przewalił róźnych kolumn co nie miara.

Ja troszke nie mam w pełni przekonania bo to jednak marka China, swego czasu konkurencja dla Logitecha pamietam, wtedy kiedy kupowałem swoje Logitechy Z-680.

Chociaz Edifier widze mocno sie rozwinął w kwesti kolumn, to juz widze nie jest taka marka klepiąca małę kolumienki do komputera jak kiedyś. 

CZy te Edifiery S3000 Tobie lekko szumią na biegu jałowym :) ? jak przylozysz ucho do tweetera ?

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda, typowe odczucia, bez zadnych fachowych pomiarów itd. Są duzo lepsze kanały o tematyce audio/kolumn, ostatio wypatrzyłem dobry kanał tyle ze po rusku - Depo196.

@Adi777 = Czy te Edifiery S3000 Tobie lekko szumią na biegu jałowym :) jak przylozysz ucho do tweetera ? bede wdzieczny za sprawdzenie, bo moze wzialbym sobie je na początek na sprawdzenie, choc troche przewyzszają budżet :/ ewentualnie S2000MKIII.

Slyszalem ze np. KRK Rokity RP7 G4 szumią b,mocno, a juz model RP5 zniacznie mniej.

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PeterMac napisał:

@Adi777 = Czy te Edifiery S3000 Tobie lekko szumią na biegu jałowym  ? jak przylozysz ucho do tweetera ?

Jak przyłożysz ucho do głośnika to wszystkie przynajmniej delikatnie szumią (jak muszla). 🙂 Szum ma być niesłyszalny z miejsca odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PeterMac napisał:

@Adi777 = Czy te Edifiery S3000 Tobie lekko szumią na biegu jałowym :) jak przylozysz ucho do tweetera ? bede wdzieczny za sprawdzenie, bo moze wzialbym sobie je na początek na sprawdzenie, choc troche przewyzszają budżet :/ ewentualnie S2000MKIII.

Co do Edifierów, to mam u siebie w biurze S350DB i mogę o nich powiedzieć tylko pozytywne rzeczy (biorąc pod uwagę ich cenę). Linii S2000/3000 nie słuchałem, ale S2000 Pro wypadły kiepsko w obiektywnym teście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S350 to takie coś na styl moich Logitech Z-680 choc satelity takie bardziej w stronę muzyki zrobione, tam troche brakuje zapewne średnicy, dzwiek nie jest tak spójny, widac mocne rozdzielenie na satelity a sub przynajmniej tak jest w moich Logach. Ale wykop suba jest nieziemski niby 188W RMS. Ale czlowiek wyrósł juz dawno z takiego grania, i to teraz przeszkadza mi bardziej niz jak na początku powodowało uśmiech na twarzy.

Wlasnie w tych S2000/S3000 sporą robotę robi wbudowany DSP slyszalem.

Co mi jeszcze nie pasuje w tych Edifierach to brak wyjscia na SUB, no i ten gruby przewód łączący jedną kolumnę z drugą, tak jakby nie mogli tego zrobic jak np. Klipsch w swoich aktywnych.

 

 

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PeterMac napisał:

S350 to takie coś na styl moich Logitech Z-680, tam troche brakuje średnicy

W S350DB brakuje średnicy? Ummm, nie; znam te głośniki, bo ich słucham w pracy i średnicy tam zdecydowanie nie brakuje. Jeśli coś rozczarowuje, to sub, który schodzi do poziomu dużych głośników półkowych.

DwYv3ij.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to widocznie mialem tylko takie wrazenie ze jak 2.1 zestaw to tak standardowo to wygląda.  

 

Pytanie, ktore kolmny podstawkowke pasywne z bass refelxem z przodu nadają sie do odsluchu z bliskiej odległości ? Moze macie jakies typy ?

Tak pomyslalem tez o KEF Q100 albo Monitor Audio Bronze 2 (choć te ponoć mają kiepski bas i grają lekko zbyt jasno), albo Elac Debut 6.

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PeterMac napisał:

Pytanie, ktore kolmny podstawkowke pasywne z bass refelxem z przodu nadają sie do odsluchu z bliskiej odległości ?

Podobno nie ma to większego znaczenia - w odniesieniu do odległości od ściany - czy port jest z przodu, czy z tyłu.

10 minut temu, PeterMac napisał:

Elac Debut 6

DBR62? Na upartego można, ale te głośniki to nimfomanki, jeśli chodzi o wzmacniacz. Słyszałem też, że Wharfdale Denton 85th można wtachać na biurko.

W każdym razie, musisz mieć świadomość, że każdy produkt jest kompromisem - zwłaszcza w zasięgu cenowym, o który ci chodzi - więc zawsze będzie jakieś ale. JBL 308P MKII i Kali Audio IN-8 2nd Wave to wg mnie najlepsze propozycje w przystępnej cenie do odsłuchu bliskiego pola. Jeśli chciałbyś coś naprawdę dobrego, to Genelec albo Neumann + suby, ale tu już mówimy o sporym wydatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze tylny port bass reflex nie bedzie problemem jesli kolumna bedzie tuz przy scianie ? nie bedzie to powodowac jakiegos buczenia basu itp ? Niestety nie bede mogl odstawic biurka od sciany.

Raczej wole cos bez sub'a, tak aby troszke mialo to basu i był on taki w miare miekki bez takiego pukania jak z kartonu.

Wiadomo nie oczekuję w tych gabarytach nie wiadomo jakiego mięsa, bo w sumie preferuje granie w miare równe, ale tez nie płaskie pozbawione w ogóle emocji, chcialbym dzwiek mniej wiecej jaki mam na słuchawkach Sennheiser HD600.

Bardzo dziękuje za dotychczaswoe doradzenie Tobie i innym forumowiczom. Im wiecej czlowiek wie to tym łatwiej na coś sie bedzie zdecydować. 

Zaciekawiły mnie te Klipsche tyle ze The Sixes, bo Fives to małe pudełeczka z małym wooferem 4,5 to za mało uwazam ze to zagrało.

Jednak slysze ze one z natury takie jasne na górze i mocno podkręcone w górze. Ciekawe co lepsze z takich zestawów The Sixes czy ten Edifier S3000.

Cos musze wziac na testy na początek, moze ktos wie gdzie mozna np. wypozyczyć za kaucję dane kolumny ? czy nie ma co i wziać zakupić z mozliwością zwrotu 14 dni ?

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...