Skocz do zawartości

Klipsch R-51PM vs Edifier S2000MKIII a moze coś innego na biurko ?


PeterMac

Recommended Posts

Przed chwilą, PeterMac napisał:

Mowisz ze tylny port bass reflex nie bedzie problemem jesli kolumna bedzie tuz przy scianie ? nie bedzie to powodowac jakiegos buczenia basu itp ? Niestety nie bede mogl odstawic biurka od sciany.

Ja tak nie mówię, ale mówią tak ludzie, którzy znają się lepiej ode mnie. W każdym razie, bas rozchodzi się z głośnika jak eksplodująca kula - we wszystkie strony.

Jeżeli chcesz głośniki z dobrym basem bez suba, to nie widzę innej opcji niż IN-8. Już IN-5 chwalono za świetny bas, a IN-8 schodzą jeszcze niżej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

50 minut temu, PeterMac napisał:

Jeszcze coś takiego wynalazłem - Fluid Fx8, producent podaje granie od 35Hz -/+3dB, takze moze byc lepsze od tych Kali ? z kolei Kali IN-8 drozsze znacznie. a tez oba są 8 calowe woffery.

2Hz nie robi różnicy, zwłaszcza że producenci lubią zawyżyć o kilka punkcików. 

Tu jest recenzja FX50, które są chyba mniejszą wersją FX80. Wygląda to na 3 w skali szkolnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2021 o 09:28, PeterMac napisał:

Wlasnie z miejsca odsluchu w ciszy czy bedzie cos slychać np. w nocy.

Hej, sprawdzę, ale to może też zależy od sposobu podłączenia? Nie wiem. Ja gram po Bluetooth, ale mam w planach zakup dłuższego kabla USB, i grania właśnie po kablu, ten dodawany w zestawie jest za krótki jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trudno powiedzieć, generalnie jak szumi to nawet jak nic nie jest podłączone przynajmniej tak mają monitory studyjne z tego co sie dowiedzialem, chociaz ponoc po zastosowaniu kabla zbalansowanego sie uciszają (na YT jeden gość niby pokazywał rozwiązanie na przykladzie KRK).

Bede Tobie bardzo wdzieczny za sprawdzanie, bo gdyby mialo mi to szumieć to bym nie zniosł w totalnej ciszy w nocy.

 

@Dzik - racja szału nie ma jesli czytać tą recenzje. dzięki!.

Nawet dobrze wypadłu KRK Rokity RP5 G4 wedługo tego gościa i jego pomiarów, w sumie te KRK mają sporo zalet dla mnie, przedni port bass reflex, fajne DSP, wchodzą w tryp uśpienia., mozna dokupić maskownice, brak piano black plasitku jak w JBL.

Tylko znowu rozmyślam czy oby na pewno jest to optymalny wybór, moze lepiej bedzie iść w te Edifiery S2000MKIII, albo w KEF Q100 bądz Monitor Audio Bronze 2 + SMSL AD18.

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi kurier przywiózł standy, w końcu, nawet przyjemnie się prezentują.

Dnia 9.07.2021 o 10:30, Dzik napisał:

Jeżeli chcesz głośniki z dobrym basem bez suba, to nie widzę innej opcji niż IN-8

Szkoda, że o tych kolumnach się dowiedziałem dopiero teraz. Ciekawe jak grają w porównaniu z moimi Edifierami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z tym wyborem audio to jest jakis dramat :), bo chcialoby sie wybrać mozliwie najlepiej ale jest tyle dróg wyboru ze czacha juz mi paruje od paru dni. Znowu brać zamawiać i tak ciągle oddawać to tez tak srednio :), no ale chyba warto sie troche bedzie pomęczyć i potestować przynajmniej z 3-4 zestawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adi777 napisał:

Szkoda, że o tych kolumnach się dowiedziałem dopiero teraz. Ciekawe jak grają w porównaniu z moimi Edifierami.

Samemu mnie korci, żeby te głośniki kupić sobie na biurko. Odkładam do świnki na zestaw od Geneleca, ale jak mi ręka zadrży, to kupię Kali IN-8 v2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, czyli są kompletne i co jeszcze fajne ze są dośc płytkie 28,5cm jak na monitory z 8 calowym wofferem, to takie moje max na biurko jakie sobie zalozylem.

- bass reflex z przodu - checked

- konstrukcja 3 drożna - checked

- usypianie - checked

- nie szumią jak mowiłes ze V2 poprawili - checked 

- mają wejścia RCA - checked

- w teście w pomiarach wypadły b.dobrze - checked 

- cenowo w miare ok - checked 

 

Coraz bardziej mi sie podobają :)

 

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Butler napisał:

Ale muzyki się słucha nie ogląda więc...

Ogląda się też. Ja nie zmieniam sprzętu jak rękawiczek, więc zawsze mam na względzie, że kupuję coś, co będę hipnotyzował przez kilka lat.

W tym wypadku design jest utylitarny, bo kształt też jest dobrany pod możliwie najlepszy performance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

W tym wypadku design jest utylitarny, bo kształt też jest dobrany pod możliwie najlepszy performance.

Całe szczęście gust jest jak zadek, każdy ma swój. W przeciwnym wypadku wszyscy byśmy to samo kupowali i by okropnie nudno świat wyglądał. Utylitarny disagn... Hehe, Na moje to łatwiej było formę wykonać do wtryskarki dlatego tak wygląda, szczególnie widząc niespecjalnie szlachetne połączenie frontu z rewersem. Wierzę że dźwiękiem się bronią, ale dla mnie ten cały "look" to kupa straszna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie neguję ich możliwości stricte audio, raczej wystarczająco jasno się wyraziłem w tej kwestii. Pewnie by było podobnie jak z Fiatem Multipla. Na drodze wywoływał u mnie parsknięcia śmiechem. Do czasu aż przyjechała zamówiona taksówka... Kto jechał ten wie że to auto w środu to istny majstersztyk jeśli chodzi o ergonomię i widoczność. W tej klasie oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butler napisał:

Absolutnie nie neguję ich możliwości stricte audio, raczej wystarczająco jasno się wyraziłem w tej kwestii.

Wystarczająco, a ja może niewystarczająco jasno przyznałem, że są brzydkie jak noc październikowa. Pisałem jedynie z czego ta brzydota wynika.

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Geneleci to nie mój budżet, są pieruńsko równe ale tez bez sub'a to nie pogra zbytnio, jak od 80Hz mają juz drop na basie w dół.

Tak patrze te testy na audioscience, to w sumie te Kali-IN8 v2 maja bardzo duzą górke na wysokich czestotliwościach.

Lepiej wypada model LP-6 i tez spooro tanszy.

Jednego minusika sie doszukałem w tych wszystkich Kali, brak bezpiecznika na tyle tuz przy kablu zasilającym :/, JBL, KRK maja.

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PeterMac napisał:

Tak patrze te testy na audioscience, to w sumie te Kali-IN8 v2 maja bardzo duzą górke na wysokich czestotliwościach.

Patrz na in-room response:

Estimated%20In-Room%20Response.png?dl=0

Ta górka ma z 5dB i zaczyna się gdzieś na wysokości 17kHZ. Bardzo łatwo ją wyrównać EQ, a tak poza tym to wątpię, czy jeszcze słyszysz powyżej tych częstotliwości.

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...