Skocz do zawartości

Klipsch R-51PM vs Edifier S2000MKIII a moze coś innego na biurko ?


PeterMac

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minutę temu, PeterMac napisał:

Dzik - racja :) słyszę tak w porywach do 16kHz.

Ja też, ale nawet gdybyś słyszał więcej, to instalujesz EqualizerApo - którego i tak zawsze warto mieć zainstalowanego  - i tej górki nie ma.

Ogólnie charakterystyka tych głośników wygląda zaskakująco dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PeterMac napisał:

Te Geneleci to nie mój budżet, są pieruńsko równe ale tez bez sub'a to nie pogra zbytnio, jak od 80Hz mają juz drop na basie w dół.

Mój też nie, dlatego konieczna jest porcelanowa świnka. 8030 mają -2dB na 50Hz; przy 80Hz to chyba opada najmniejszy dostępny model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wypróbować mały program FXSound, najlepiej ostatnią wersję, który kapitalnie poprawia brzmienie głośników komputerowych. Wersja free jest zubożona w stosunku do pro, ale też spełnia swoje zadanie. Ja "lecę" na ustawieniach domyślnych. Można ironizować i potępiać w czambuł, ale dopiero po spróbowaniu :). Moje głośniki to ILoud Micro Monitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz S, - tak widzialem wczoraj w nocy tą cene i miałem zamawiać je. W tej cenie myśle petarda, tylko nie sprawdzilem kto był sprzedawcą sam Amazon ?

 

Jadą do mnie Elac Debut Reference 6, na razie potestuje z moim amplitunerem Onkyo TX-NR905. 

Co myślicie o zestawie Elac Debut Reference 6 + wzmak Yamaha WXA-50, czy to moze dobrze zagrać takie zestawienie ?

Ktoś polecić moze inny sprawdzony dobrej klasy wzmak o malych gabarytach pod te kolumny ?

 

Co do tych Edifierów to wnerwia mnie kilka rzeczy, przede wszystkim brak wyjścia na sub'a, do tego kabel zasilania na stałe, mogliby tez dać bezpiecznik na zewnątrz. 

Do tego srednica woffera 5,5'', troche maława, nie pamiętają tez ostatniego trypu DSP po wyłączeniu. W trybie DSP "Monitor" i tak mocno podbity bas.

 

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PeterMac napisał:

Co myślicie o zestawie Elac Debut Reference 6 + wzmak Yamaha WXA-50, czy to moze dobrze zagrać takie zestawienie ?

Na biurku? Może, ale pod warunkiem, że masz duże biurko i w miarę optymalnie ustawione w pokoju. Wypadałoby też te głośniki postawić chociażby na najtańszych podstawkach pod monitory z gąbki akustycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PeterMac napisał:

Myslisz ze nie nadają sie one jako monitory bliskiego pola ? 

Myślę, że można ich w ten sposób używać, bo je testowałem u siebie na biurku. Wszystko zależy od akustyki pomieszczenia, bo jeśli je źle ustawisz, to scena ci się rozjedzie albo przesunie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, PeterMac napisał:

Mowią ze te są neutralne i rowne

Są równe, ale to jest równia lekko pochylona w prawo, dlatego te głośniki mają cieplejszą aniżeli neutralną charakterystykę.

Czy mnie podeszły brzmieniowo? Podeszły mi, nawet bardzo, bo jest to IMO bardzo świadomy i dojrzały produkt. Jednak z tego samego powodu wielu osobom one raczej nie podejdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

Są równe, ale to jest równia lekko pochylona w prawo, dlatego te głośniki mają cieplejszą aniżeli neutralną charakterystykę.

Czy mnie podeszły brzmieniowo? Podeszły mi, nawet bardzo, bo jest to IMO bardzo świadomy i dojrzały produkt. Jednak z tego samego powodu wielu osobom one raczej nie podejdą.

No w sumie musze posluchać, pojutrze bedą. Kurcze a co byś Ty polecił jako neutralne granie ale z bardzo krystaliczną górą, i fajnym miesistym basem.

Ja nie wiem ze trak trudno stworzyc takową kolumnę granie, tylko zawsze producenci robią jakieś dzwiekowe dziwolągi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, PeterMac napisał:

No w sumie musze posluchać, pojutrze bedą. Kurcze a co byś Ty polecił jako neutralne granie ale z bardzo krystaliczną górą, i fajnym miesistym basem.

Ja nie wiem ze trak trudno stworzyc takową kolumnę granie, tylko zawsze producenci robią jakieś dzwiekowe dziwolągi :)

“Mięsisty bas” czy “krystaliczna góra” to dość subiektywne określenia.

DBR62 są dużymi głośnikami. Na tyle dużymi, że zrobi ci się od nich ciemniej na biurku. Basu jest w nich dużo, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz, a głośniki podstawkowe dzielą się na takie, które radzą sobie bez suba lepiej i takie, które radzą sobie bez niego gorzej, jednak żadne nie radzą sobie bez suba wybitnie.

Tak jak napisałem wyżej, charakterystyka tych głośników jest przechylona na prawo, a co za tym idzie wyższe częstotliwości są nieco wyciszone względem niskich. Nie jest to żaden dołek ani nagły spadek, ale wyższe tony sobie subtelnie odpływają w dal. Ogólnie są to głośniki dla ludzi, którzy lubią dźwięk naturalny, nieinwazyjny, nieefekciarski. Propozycje od Klipscha z tej samej półki cenowej czy Bowersy 606/607 będą ich niemalże przeciwieństwem.

Co by zagrało lepiej górą i dołem? Droższe głośniki z subem.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Tobie za rozjasnienie czego mogę sie po nich mniej wiecej spodziewać. 

Kurcze to z Twojego opisu, wnioskuję ze grają coś jak słuchawki Sennheiser HD650, tak misiowato z lekko złagodzoną górą, z tego tez powodu robilem wymianę na model HD600 i ten dzwiek mi idealnie podszedł.

Tak jak mowisz Klipsche są zbyt efekciarskie i jasne na górze, treble takie przesterowane podbite przesadnie troche. Bowersy znowu głębokie mają skrzynki i bas reflex do tyłu.

Na biurko musze coś z wydechem na froncie lepiej bo bedą blisko sciany, choć roznie mowią ze jak jest duzy otwór bas reflexu jak np.Klipschach R-600 to im to nie robi roznicy.

Najwyzej bede odsyał na zwrot te Elacki :/, niby mocno zachwalane na rynku, i w pomiarach u tego Amira z audioscience ładnie wypadły. Ale tez widzialem tam spadek na końcu dla wysokich.

btw. słuchałes moze Monitor Audio Silver RX8 ? bo takimi dysponuje i znam ich brzmienie, w sumie mi pasuje, ale nawet one nie mają jakiegos nie wiaodmo jakiego nisko schodzącego basa, a niby schodzą do 32Hz, ale wlasnie tak jak napisales wczesniej, suba nic nie zastąpi.

To jak te podstawkowe schodzą tylko do 44Hz, do tego góra jest przymulona, oj to chyba nie dla mnie bedzie. Ale moze akurat czy nie ma co liczyć na cuda :)

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeterMac napisał:

btw. słuchałes moze Monitor Audio Silver RX8 ? bo takimi dysponuje i znam ich brzmienie, w sumie mi pasuje, ale nawet one nie mają jakiegos nie wiaodmo jakiego nisko schodzącego basa, a niby schodzą do 32Hz, ale wlasnie tak jak napisales wczesniej, suba nic nie zastąpi.

To jak te podstawkowe schodzą tylko do 44Hz, do tego góra jest przymulona, oj to chyba nie dla mnie bedzie. Ale moze akurat czy nie ma co liczyć na cuda

Nie słuchałem, ale z tego, co tutaj widzę, to na pewno nie schodzą do 32Hz (już na 40Hz jest z -6dB) i na pewno mają jaśniejszą sygnaturę od DBR62, bo góra jest nieco podbita (od 2 do 4dB), podczas gdy w przypadku ELAC lekko opada:

115MAS8fig4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez tak odczuwam ze to okolice 40Hz co najwyżej, te parametry producentów to jest niezła heca. 

Góra w nich jest dla mnie perfekt, slucham w trybie Pure. Ale wlasnie basu na kawalkach typu Wizz Khalifa brakuje tego zejścia troche niżej.

Myslisz ze bym znalazl cos lepszego pod moje granie prefencje w cenie do 2tys niz te Elacki DBR6. Bede wdzieczny za sugestie oprocz Klipscha myślę bo tej jiz podkręca zbyt mocno górę.

 

 

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PeterMac napisał:

Myslisz ze bym znalazl cos lepszego pod moje granie prefencje w cenie do 2tys niz te Elacki DBR6.

Na pewno nie w tej cenie. Za ok 4k można by szukać, ale do pełnego basu i tak musiałbyś potem szukać suba.

Pomijam fakt, że podstawki na biurko to nie jest najlepszy kierunek. Na biurko lepiej szukać dobrych monitorów aktywnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie tak caly czas rozmyslam :/.

Tylko z monitorami aktywnymi to tak Kali LP6 szumią pomoc jak diabli. Z kolei JBL 305/6 jak widze ten piano black to mnie to mocno odpycha, ale wiadomo kolumny grac mają to podstawa, wyglad na dalszy plan. Do tego bass reflexy z tylu i chyba nie przechodzą w tryb uspienia nawet. Chyba KRK RP7 G4 byly najrozsadniejszym wyborem, ale 7-emki tez troche szumią. Adamy są fajne i ponoc nie szumią ale te z przednim bas reflexem to drogie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu nie chciałeś Kali IN-8 v2, bo z punktu widzenia twoich potrzeb i budżetu nic lepszego IMO nie znajdziesz. DBR62 to są co do zasady głośniki podstawkowe, zaprojektowane w innym celu niż odsłuch bliskiego pola, a do tego nie przetestujesz ich właściwie bez dobrej integry, na amplitunerze.

Skoro masz aż taki problem z kompromisami w tym przedziale cenowym, to może lepiej zaopatrzyć się w cierpliwość i kupić coś mniej kompromisowego za kilka m-cy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te ELACI nie mogą pracować jako monitory bliskiego pola.

To fajne kolumny które zdecydowanie zyskują po odsunięciu się od nich.

Skoro zamówiłeś to świetnie. Posłuchaj ich dzień blisko tak jak chcesz ich używać a później na jakiś czas do odsłuchu się odsuń zobaczysz o czym mówię.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam JBL lsr308 pierwszej generacji. Uważam że do słuchania przy biurku one się nie nadają. Ja mam je ustawione na komodzie i miejsce do odsłuchu jest tak 3 metry. I dopiero wtedy można usłyszeć i poczuć bas. Jak usiądę bliżej wszystko zanika. Podsumowując bardzo dobre głośniki jak za tą cenę. Ale już myślę o aps klasik 2020, mam chęć przetestować. Myślałem też o Yamaha hs7 ale myślę że wiele więcej nie zyskam pod względem JBL. W przyszłości może smsl su9 lub m500 i mogę zapomnieć o kolumnach pasywnych. Chociaż po głowie chodzi elac carina i rotel a11 tribute, lub tańsze debiut reference b6. Tylko czy uzyskam lepsza jakość niż z wymienionych aktywnych i dac smsl?.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Jbl lsr308. Świetne za tą cenę726e7c49c5605ff63b8044c60c34bd5d.jpg

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...