Skocz do zawartości

Klipsch R-51PM vs Edifier S2000MKIII a moze coś innego na biurko ?


PeterMac

Recommended Posts

Dnia 19.07.2021 o 19:37, Dzik napisał:

Nie wiem, czemu nie chciałeś Kali IN-8 v2, bo z punktu widzenia twoich potrzeb i budżetu nic lepszego IMO nie znajdziesz. DBR62 to są co do zasady głośniki podstawkowe, zaprojektowane w innym celu niż odsłuch bliskiego pola, a do tego nie przetestujesz ich właściwie bez dobrej integry, na amplitunerze.

Skoro masz aż taki problem z kompromisami w tym przedziale cenowym, to może lepiej zaopatrzyć się w cierpliwość i kupić coś mniej kompromisowego za kilka m-cy.

Z tego co pamiętam to ten amplituner Onkyo TX-NR905 pisano ze wyjątkowo dobry w stereo, to kawał kloca 25kg wagi, zasilacz toroidalny 1000W, chociaz osobiscie nie zestawialem go ze wzmakami stereo.

Dzieki serdeczne wszystkim za odpowiedzi, na razie po prostu odpusciłem temat, bo mnie przerósł jest tak wiele mozliwości i modeli ze czacha paruje. Jestem z tych ze lubi dokonać mozliwie najlepszego wyboru, i jesli podstawkowe odradzacie na biurko komputerowe to zapewne macie rację, bo jednak te Elac to głównie jako podstawkowe sie widzi, mało kto pakuje to na biurko. 

W tych Kali nawet nie dali bezpiecznika na zewnątrz :/, ja tez zwracam na takie kwestie, bo skonczy sie gwarancja i pozniej tak srednio jak pojdzie jakie przepięcie to trzeba pruć całą kolumnę. 

Jeszcze co zauwazylem to przy tych Kali sugerowana odległośc odsluchu to 2.8 metra :) czyli to tez nie jest zbytio bliskiego pola.

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nabyłem Loxjie A30 + Elac DBR62. 

Co mogę powiedzieć, mały Loxjie ma ogromną moc, napędza te kolumny tak ze trudno w to uwierzyć :). Przy odsłuchach z ok metra czyli bliskiego pola słucham tak na 22 max 25 maksymalnie. Zakres skala jest od 0 do 60.  Przy 35 nie idzie juz wytrzymać. 

Co do brzmienia Elac DBR62 mają wykop i uderzenie, pierwsze co to odpaliłem Metallice i szczeka opadła jak walneło. Natomiast po dluzszych odsłuchach, leciutko zabrakło mi wysokich, więc podbiłem je o +3dB na Loxjie i jest myśle idealnie.

Jednak wolałbym zeby kolumny grały w trybie Direct tak jak lubie i powinny, czyli bez zadnej ingerencji EQ. Czy w ogóle takie nieco wymuszanie trebli nie pogarsza ich jakości ?

Dlatego tak sie zastanawiam czy warto byłoby wziac na odsłuch MA Bronze 2 albo KEF Q100 ? Czy nie ma sensu bo tam znowu co innego bedzie nie domagać albo trzeba bedzie robić pewne korekty ? Jak myślicie 

Nie mogę nigdzie znalzc pomiarów MA Bronze 2.

Edytowano przez PeterMac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Dnia 9.07.2021 o 08:48, PeterMac napisał:

Kurcze wolalbym coś wiekszego co zagra pełniej, małe kolumny to juz mam na biurku zestaw 5.1 Logitech Z-680.

Przepraszam że się wtrącam ale te małe Ik mm wciągają nosem Klipsche rm 51, magnaty 220 itd... przy ich gabarytach grają przecudownie - niszcząc logitechy - jakie by one nie były - bas jest dynamiczny, pełny, słyszalny od niskich głośności, scena gigantyczna, wysokie tony są tam gdzie powinny być nie mówiąc o średnich. Jedynie Edifier s3000 pro może tutaj konkurować ale on musi dmuchnąć więcej powietrza i z bliskiego pola nie wygra - brzmi bardziej ciepło, ale wcale to w tym przypadku nie jest zaletą.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...