Skocz do zawartości

Zestaw do 4 tys? Denon S650h/750h + Taga Tav606/607?


2bartek

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Przymierzam się do kupna pierwszego w swoim życiu systemu audio 5.1. Budżet jaki mogę przeznaczyć na te przyjemność to 4 tys zł. Stać to będzie w pokoju w bloku około 20m2. Filmy, muzyka, trochę gierek, Spotify przez bluetooth. Nie jestem jakiś melomanem, dla którego znaczenie będzie miało wyłapywanie jakiś pojedynczych dźwięków. Poczytałem sporo tematów na forum odnośnie polecanych zestawów i wydaje mi się, że do tej skromnej kwoty, z opini tu zebranych powinien być to optymalny zestaw, plus oczywiscie osobno dokupiony subwoofer. 

Proszę o opinie, polecenie ewentualnie alternatyw dla w/w sprzętu. 

Odnośnie wzmacniacza, czy warto dopłacać do 750h?

Odnosnie głośników, czy warto dopłacać do wersji 607?

Czy ewentualny zakup wzmacniacza i kolumn jako jeden zestaw będzie miało wpływ na cenę? 

Bardzo zależy mi, żeby kolumny były koloru białego. 

Dziękuję i pozdrawiam, 

Bartek

Edytowano przez 2bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Q21 napisał:

Na twoim miejscu dołożyłbym niewiele i postawił na zestaw z lepszymi kolumnami Denon AVR-X1600H + Wilson Raptor 5 + 1 + Vocal. kolumny kupisz w białym kolorze a przy tym uzyskasz lepsze brzmienie. Zapraszam do kontaktu.

Ciekawa propozycja, obawiam się, że budżet założony nie pozwoli mi na jej zakup, chyba, że kupując u Was w zestawie z amplitunerem to jakieś cuda cenowe się wydarzają? :)

Mogę jeszcze prosić o opinie odnośnie tych

Jamo s809 + Magnat 302a.

Taga v606/607 + Magnat 302a (warto dopłacać do tej nowej wersji 607?)

Denon s750h do tego przypasuje? 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Q21 napisał:

Ampitunery z serii 750 i 1600 to niemal bliźniacze produkty, a jeśli chodzi o kolumny to z twoich propozycji Taga zagra lepiej.

Dziękuję, a odnośnie Tagi, warto się spiąć i dopłacać do tych 607 czy różnica jest na tyle minimalna, że moje ucho laika różnicy nie usłyszy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, 2bartek napisał:

Taga v606/607 + Magnat 302a (warto dopłacać do tej nowej wersji 607?)

Jeśli chodzi o kwestie, czy warto tutaj dopłacić, to warto na pewno, bo gra lepiej, niż 606, ale nawet 607 to nie jest raczej coś konkretnego i szukałbym innych kolumn, a jeśli gdzieś tam podoba Ci się Jamo, to do kina domowego według mnie to lepszy wybór, chociaż i Taga i Jamo są warte odrzucenia i dozbierania może na coś innego :)
Masz możliwość podjechać gdzieś i odsłuchać, porównać jedno i drugie? Bo czasami, jak już masz w głowie nakreślone wybory, to ciężko jest się przekonać online do propozycji innych :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

Jeśli chodzi o kwestie, czy warto tutaj dopłacić, to warto na pewno, bo gra lepiej, niż 606, ale nawet 607 to nie jest raczej coś konkretnego i szukałbym innych kolumn, a jeśli gdzieś tam podoba Ci się Jamo, to do kina domowego według mnie to lepszy wybór, chociaż i Taga i Jamo są warte odrzucenia i dozbierania może na coś innego :)
Masz możliwość podjechać gdzieś i odsłuchać, porównać jedno i drugie? Bo czasami, jak już masz w głowie nakreślone wybory, to ciężko jest się przekonać online do propozycji innych :)

Powiało optymizmem 🙂może to Jamo z Denonem do filmów, raz na jakiś czas muzyczki nie byłoby aż takie złe.. (?) Te głośniki atmos, jako coś czym mógłbym sobie to w przyszłości rozbudować, są warte zainteresowania czy to raczej bajer nic nie wnoszący? 

Edytowano przez 2bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 2bartek napisał:

Powiało optymizmem 🙂może to Jamo z Denonem do filmów, raz na jakiś czas muzyczki nie byłoby aż takie złe.. (?) Te głośniki atmos, jako coś czym mógłbym sobie to w przyszłości rozbudować, są warte zainteresowania czy to raczej bajer nic nie wnoszący? 

Z Twoim budżetem 4000, to na samym początku już kiepsko jest, bo ampli to już ok. 2500 zł i mało zostaje na zestaw 5.0, a jednak do kina musisz mieć dodatkowo suba, ciężko o optymizm :)) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 2bartek napisał:

Liczę się z zakupem subwoofera, tu wybór padnie na przystepnego cenowo Magnata 302a, mam na myśli, pierwsza opinie, która głosi, że te Jamo do kina domowego mogą się bardziej sprawdzić niż Taga. 

Jestem zbyt dużym optymistą? 

Ja jestem zdania, ze obojetnie, jaki kto ma budzet, to da sie znalezc odpowiednie i zadowalajace rozwiazanie, nie ma co sie zalamywac i od razu przed zakupem zle nastawiac :) Dla mnie Taga (przynajmniej te modele) zawsze bedzie taka krzyczaca i meczaca kolumna, wiec z tego zestawienia wybralbym Jamo jednak. Ale koniec koncow, to Tobie ma sie podobac, no i niekoniecznie ktos inny moze miec podobne odczucia, o to w tym wszystkim chodzi :) Jesli masz mozliwosc posluchac przed zakupem, to byloby najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, no_i_fajnie napisał:

Ja jestem zdania, ze obojetnie, jaki kto ma budzet, to da sie znalezc odpowiednie i zadowalajace rozwiazanie, nie ma co sie zalamywac i od razu przed zakupem zle nastawiac :) Dla mnie Taga (przynajmniej te modele) zawsze bedzie taka krzyczaca i meczaca kolumna, wiec z tego zestawienia wybralbym Jamo jednak. Ale koniec koncow, to Tobie ma sie podobac, no i niekoniecznie ktos inny moze miec podobne odczucia, o to w tym wszystkim chodzi :) Jesli masz mozliwosc posluchac przed zakupem, to byloby najlepiej.

Dziękuję, jednak jeszcze muszę pomarudzic.. Tym razem odnośnie subwoofera. Jest może coś równie polecane w podobnych kwotach co Magnat 302a ale w kolorze białym, może troszkę mniejsze?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat jest calkiem ok w tej cenie, ale jesli na przyklad decydowalbys sie na Tage, to warto wziac pod uwage juz zestaw 5.1 z subem tsw-90, bo akurat ten subwoofer gra dobrze, zobacz tu: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kolumn-5-1-taga-harmony-tav-607-tsw-90-v-4-102255771 albo inne, tansze zestawy z 606 na allegro https://allegro.pl/listing?string=Taga Harmony 5.1 i po prostu zagadaj z jakims sprzedawca, na pewno bedzie taniej, niz to, co widzisz na allegro :) Wyborow jest duzo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Magnat jest calkiem ok w tej cenie, ale jesli na przyklad decydowalbys sie na Tage, to warto wziac pod uwage juz zestaw 5.1 z subem tsw-90, bo akurat ten subwoofer gra dobrze, zobacz tu: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kolumn-5-1-taga-harmony-tav-607-tsw-90-v-4-102255771 albo inne, tansze zestawy z 606 na allegro https://allegro.pl/listing?string=Taga Harmony 5.1 i po prostu zagadaj z jakims sprzedawca, na pewno bedzie taniej, niz to, co widzisz na allegro :) Wyborow jest duzo ;)

Obawiam się, że skonczy się po prostu na tych Jamo S809, do tego s750h, żeby móc w przyszłości ewentualnie dorzucić sobie te atmosy na górę. Tylko ten sub Magnata będzie komicznie wyglądał przy białym zestawie. Sub od Taga biały, kurcze to byłby kolejny tauzen.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 2bartek napisał:

 

Obawiam się, że skonczy się po prostu na tych Jamo S809, do tego s750h, żeby móc w przyszłości ewentualnie dorzucić sobie te atmosy na górę. Tylko ten sub Magnata będzie komicznie wyglądał przy białym zestawie. Sub od Taga biały, kurcze to byłby kolejny tauzen.. 

Tylko, ze ten wybor kosztuje okolo 5000 zl, co jest ponad planowany budzet. Dla mnie bedzie to lepsze niz Taga, no ale dalej ponad budzet :) Wtedy juz warto naprawde rozwazyc cos innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Tylko, ze ten wybor kosztuje okolo 5000 zl, co jest ponad planowany budzet. Dla mnie bedzie to lepsze niz Taga, no ale dalej ponad budzet :) Wtedy juz warto naprawde rozwazyc cos innego.

https://allegro.pl/oferta/denon-avr-s750h-jamo-s807-hcs-wh-10718827211

Może udaloby się stargowac jeszcze coś.. 

Tylko ten Sub.. Czarny klocek popsuje wizualny efekt. Wiem, to ma cieszyć ucho, nie oko ale szukam jakiegoś kompromisu, a powtarzam jestem laikiem 😞

Rozważyć coś innego bardzo bym chciał ale konkretnych propozycji brak.. 

Przepraszam teraz zobaczyłem, że to S807.. 

Edytowano przez 2bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Stx Quant 300 jeszcze, tez jest kolor bialy, nasza rodzima produkcja i kolumny grajace lepiej, niz Taga i Jamo. A tak w ogole druga sprawa, upierasz sie przy kinie domowym? Masz to jak fajnie i prawidlowo rozmiescic? Moze zastanowisz sie nad stereo, gdzie bedzie duzo wiecej opcji i mysle, ze mniejsza mozliwosc na rozczarowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej, stosunek filmy / muzyka to jakieś 70/30, stąd też zainteresowanie 5.1 dla polepszenia satysfakcji z oglądania filmów. Pokój w mieszkaniu w bloku ale prawidłowość ustawienia powinienem zachować, może oprócz odległości tylnych kolum do przednich ale tu już nie jestem w stanie nic zmienić, pokój w kształcie prostokąta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Jako odpuść. To słabe kolumny nawet w kinie.

Raptor 5 moim zdaniem też takie sobie 

Tata 607 to fajne a tanie kolumny moim zdaniem dobra droga.

Zwłaszcza że pamiętaj nie ma kina bez suba więc magnat 302a jest obowiązkowy tutaj.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Napisałem wiadomość 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz, zdania i opinie są podzielone i Ty też kupując będziesz mógł dorzucić swoją opinię. Myślę, że jeśli to Twój pierwszy zestaw, to będziesz zadowolony po podłączeniu, bo przesiadka z telewizora na "poważniejszy" sprzęt, to niebo a ziemia :) Tak, czy siak przed zakupem wszędzie pytaj o cenę u sprzedawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...