Skocz do zawartości

TRIGON EXXCEED - wrażenia


kaczadupa

Recommended Posts

Cześć. 

Na dniach postaram się podzielić z Wami swoimi przemyśleniami na temat wzmacniacza Trigon Exxceed. 

Na początek może "wkleję" jedną  z moich pierwszych opinii - na gorąco/na szybko/na zmęczeniu pisanych z komórki - i w połączeniu z monitorami ATC scm 7v3.

Sympatyczny Kolega z forum - Seba,  zapytał jak gra ten wzmacniacz i czy wart jest tak dużych pieniędzy.

Zachowana oryginalna odpowiedź, wybaczcie błędy styl., orty itp.

"Jak masz pieniądze to oczywiście tak. 

Seba, już ja widzę jak teraz się śmieją chłopy w salonie Na Temat Audio jak ten Adam  się tam poci czy kupić Trigona czy nie. A im dłużej go słucham to wydaje mi się, że on gra... zwyczajnie :), słuchasz muzy i masz wrażenie, że wszystko jest tak jak powinno być, nie potrafię wskazać jakiegoś elementu, gdzie by błyszczał a gdzie kulał, wszystko na tym samym poziomie. W stosunku do Cyrusa jednak wokale ma Trigon lepsze oraz gra głębiej przestrzenią  i pokazuje troszkę  więcej detalu ale dla jednych będą to niuanse a dla innych nie będzie już powrotu do np Cyrusa. Z pewnością nie ma podciętej, odchudzonej średnicy, absolutnie! . Tu jest idealnie ustawiony. Jeszcze trochę płyt posłucham i przechodzę na Dynie. Nie wiem Seba co mam Ci powiedzieć. Gra ale nie robi jakiegoś swojego klimatu, nie ma żadnej cechy wyjątkowej jak np miał Hegel (lotna, oddychająca, świetna góra pasma czy potworna precyzja na pierwszym planie lub YBA Heritage A100 - takie niesamowite, gigantyczne wręcz wypełnienie powietrzem na średnicy i górze). Trigon po prostu gra zawsze dobrze, równo w każdym elemencie. Czy to oznaka przeciętności czy dojrzałości? Czy może pozostawienie furtki dla właściciela aby szlifował sobie barwę kolumnami a wzmacniacz nic tu nie skasztani. Będę za nim płakał jak go nie kupię, to pewne. 

Ps. Wiesz co, jednak ma jedną cechę wybitną, jest to świetnie ustawiona barwa wokali. "

 

IMG_20210709_181345.jpg

Pierwszy test w postaci utworu Litania Edyty Górniak Exxceed zdał celująco. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Parę dni gra już u mnie wzmacniacz Trigon Exxceed, wczoraj/dzisiaj poświęciłem mu prawie całą noc i chyba dostatecznie go poznałem.

Moim zdaniem wzmacniacz Exxceed ma za zadanie nie ingerować w barwę, zapewnić proporcjonalne nasycenie, dynamikę, przestrzeń, rozdzielczość. Tyle i aż tyle. O tym co usłyszymy zadecydują głośniki oraz źródło. Wzmacniacz Exxceed nic nie upiększy, nie doda romantyzmu, nie skoryguje charakteru kolumn czyli np. wzajemne korygowanie cech (ułomności) mojego wzmacniacza Cyrus 8.2 DAC + psxr2 z monitorami Audio Physic Classic 3 z Exxceedem odpada. Jeszcze raz to napiszę, niemiecki wzmacniacz nie "wyprostuje" żadnych paczek, niczego od siebie nie doda, nic nie przybliży i niczego nie wycofa. 

Może nie słuchałem u siebie zbyt wielu wzmacniaczy. Z tego co na teraz pamiętam to były u mnie piecyki Heed Obelisk 2, Audio Analogue Crescendo, Atoll in 100 se, Rega Brio r, Rega Elex r, Hegel H 90, YBA Heritage A100, Haiku Audio SOL 2, NAD C356, Dayens Menuetto, Soul Note SA300.

Do czego zmierzam wymieniając w/w wzmacniacze.

Subiektywnie Trigon Exxceed oferuje najwyższą jakość brzmienia ze wszystkich wzmacniaczy, które u siebie słuchałem. Jest wzmacniaczem, który kosztuje najwięcej ale  oferuje też najwyższą jakość, jeżeli tylko samej jakości szukamy a nie wzmacniacza, który będzie miał nam skorygować barwę głośników. Wzmacniacz, który jest tym czym powinien być, gdy czytamy nazwę - wzmacniacz... tyle. 

Wracając jeszcze do jego ceny, zastanawiam się oczywiście nad jego kupnem i wiecie co najbardziej mnie boli. Nie jego bardzo wysoka cena tylko fakt, że czasem lepiej poczekać, odłożyć trochę więcej pieniążków, posłuchać na spokojnie różnych systemów i dopiero wtedy dokonać zakupu. Idąc małymi krokami do przodu i przy założeniu, że tak jak ja, zawsze kupujemy sprzęt nowy, straty na kolejnych odsprzedażach sprzętów najbardziej odczujemy i finalnie wydamy na to hobby dwa razy więcej niż jak byśmy od razu kupili np.  przedmiotowy wzmacniacz. 

Kończąc - "Sehr gute maschine!" :) 

Aśka, poniżej zdjęcia o które prosiłaś. 

 

IMG_20210710_104746.jpg

IMG_20210710_104652.jpg

IMG_20210710_104441.jpg

IMG_20210710_104425.jpg

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go słuchałem, zgadzam się z opinią, niczego nie dodaje,niczego nie ujmuje,niczym się nie wyróżnia ten wzmacniacz w brzmieniu,gra równo, ma duży zapas mocy,ewidentnie słychać że napędzi trudne kolumny, z wyglądu bardzo ładny, cena chyba 18 lub 20 tysięcy, więc moim zdaniem troszkę za dużo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...