Skocz do zawartości

Kd atmos 5.2.2 czy 5.2.4 Pomoc


Tvmania

Recommended Posts

Witam, was wszystkich chce zbudować kd atmos w pokoju o ponad 13 m2 co mogę tam wstawić zeby to gralo ladnie w kd I stereo?  Obraz będzie tv sony xh9505 85 . Zależy mi na szczegółowości i dobrym basie glosniki jakie znalzlem to:

Ma silver 300

Focal chora 826

Pylon Audio Diamond 28

Dali optico mk2

Klipsich rp6000f 

Suby :

svs sb3000 lub svs pb2000 pro

Ampli nie wiem co będzie dobre i jakie atmos .

Wrzucam fotke projektu 

Proszę wszystkich o pomoc 

Screenshot_20210710-151235_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie to już inny temat, ale musiałbyś go lekko przemeblować żeby kino zmieścić. Co pierwsze to ten stół z krzesłami obok TV. Jeśli go zostawisz to musiałbyś się zdecydować na głośniki naścienne lub instalacyjne. Monitor Audio Sound Frame, Klipsch ma też spory wybór... Ogólnie ten segment rynku jest coraz bardziej popularny bo ludzie próbują coraz częściej zabudowywać audio. Jak wywalisz stół to możesz klasyczne podłogówki stawiać, modele wybrałeś po wstępnym rozeznaniu... Który lepszy to już subiektwna sprawa. Ja mam Klipsch RP-6000F.

Sofa trochę w lewo żeby była na wprost TV.

Surround zaplanuj na standach conajmniej metr od sofy w geometrii jak Dolby zaleca, masz miejsce to raczej nie widzę problemu. Z centralnym dobierz najlepiej tego samego producenta co fronty.

Suby widzę zakładasz od razu dwa i wyborny strzał. Osobiście jestem fanem wersji SB, jak Cię stać to bierz 3000. Realnie to nawet jak SB2000Pro postawisz to będzie Ci trzęsło salonem.

Atmos w suficie. Masz swobodnie miejsce na 4, bo masz przestrzeń za sofą. Zerknij na grafikę, tylne 45 stopni za Wami, przednie 45 stopni z przodu. Z reguły te głośniki mają maskownice założone i można je malować w kolor sufitu więc nie musisz się trzymać tej samej marki.

Na forum jest kilku sprzedawców, coś Ci zaproponują.

PS. TV słusznych rozmiarów :)

 

1696748997_5.1_4a.thumb.PNG.58244b7b3477fccd5060b06bcf57555c.PNG

793849493_5.1_4b.thumb.PNG.ecd7813ffdb95786015d9bd86c43a846.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Butler napisał:

W salonie to już inny temat, ale musiałbyś go lekko przemeblować żeby kino zmieścić. Co pierwsze to ten stół z krzesłami obok TV. Jeśli go zostawisz to musiałbyś się zdecydować na głośniki naścienne lub instalacyjne. Monitor Audio Sound Frame, Klipsch ma też spory wybór... Ogólnie ten segment rynku jest coraz bardziej popularny bo ludzie próbują coraz częściej zabudowywać audio. Jak wywalisz stół to możesz klasyczne podłogówki stawiać, modele wybrałeś po wstępnym rozeznaniu... Który lepszy to już subiektwna sprawa. Ja mam Klipsch RP-6000F.

Sofa trochę w lewo żeby była na wprost TV.

Surround zaplanuj na standach conajmniej metr od sofy w geometrii jak Dolby zaleca, masz miejsce to raczej nie widzę problemu. Z centralnym dobierz najlepiej tego samego producenta co fronty.

Suby widzę zakładasz od razu dwa i wyborny strzał. Osobiście jestem fanem wersji SB, jak Cię stać to bierz 3000. Realnie to nawet jak SB2000Pro postawisz to będzie Ci trzęsło salonem.

Atmos w suficie. Masz swobodnie miejsce na 4, bo masz przestrzeń za sofą. Zerknij na grafikę, tylne 45 stopni za Wami, przednie 45 stopni z przodu. Z reguły te głośniki mają maskownice założone i można je malować w kolor sufitu więc nie musisz się trzymać tej samej marki.

Na forum jest kilku sprzedawców, coś Ci zaproponują.

PS. TV słusznych rozmiarów :)

 

1696748997_5.1_4a.thumb.PNG.58244b7b3477fccd5060b06bcf57555c.PNG

793849493_5.1_4b.thumb.PNG.ecd7813ffdb95786015d9bd86c43a846.PNG

Dziękuję ślicznie czyli kd uderzam 5.2.4 co do projektu to jest tylko rzut od developera ale wymiary mieszkania są takie jak w projekcie i wszystkie naniesione pokoje. Mógłbyś mi jakoś pomóc co jak i gdzie? Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko... Mniej więcej tak by było dla 5.2.4

Czerwone frontowe kolumny. Jak stół z krzesłami musi stać to zamiast nich jakieś głośniki on-wall lub instalacyjne w ścianie za TV jak pisałem wcześniej. Niebieskie to surrouund - podstawkowe na standach. Im bardziej odsuniesz się całym kinem w stronę kuchni tym lepiej, to co rozrysowałem to są trochę za blisko sofy, fajnie jak by się dało 1m zachować, ale tak jak jest nie będzie tragedia. Różowe to Atmos w suficie. Pomarańczowy to centralny. Subwoofer/subwoofery gdzieś między TV a frontami, ale tu jest większa dowolność.

1033475586_rozrysowaniekina.PNG.aeb7fb22d2623a0ac1d7fb9993670737.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Butler napisał:

Tak na szybko... Mniej więcej tak by było dla 5.2.4

Czerwone frontowe kolumny. Jak stół z krzesłami musi stać to zamiast nich jakieś głośniki on-wall lub instalacyjne w ścianie za TV jak pisałem wcześniej. Niebieskie to surrouund - podstawkowe na standach. Im bardziej odsuniesz się całym kinem w stronę kuchni tym lepiej, to co rozrysowałem to są trochę za blisko sofy, fajnie jak by się dało 1m zachować, ale tak jak jest nie będzie tragedia. Różowe to Atmos w suficie. Pomarańczowy to centralny. Subwoofer/subwoofery gdzieś między TV a frontami, ale tu jest większa dowolność.

1033475586_rozrysowaniekina.PNG.aeb7fb22d2623a0ac1d7fb9993670737.PNG

Dziękuję za pomoc zrobie kd 5.2.4 mam nadzieje ze bede happy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za małe pomieszczenie do budowania systemu. 4

I tak widać że decydujesz się na kolumny podłogowe nie najmniejszych rozmiarów.

Nie ma co na siłę stawiać dużej ilości kolumn do takiego małego pomieszczenia wszystko ci się zleje

Masz budżet wydaj go racjonalnie

Pytanie kiedy chcesz kupić jeśli teraz to naturalnym wyborem jest denon.

Jeśli w niedalekiej przyszłości to warto poczekać na Onkyo.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

To za małe pomieszczenie do budowania systemu. 4

7.x.x nie wejdzie bo drzwi z tyłu kanapy przeszkadzają ale 5.1.4 jak najbardziej tak bo kanapa jest wystarczająco daleko od tylnej ściany i atmosy bez problemu się mieszczą. Najciaśniej jest z surroundem bo jest trochę za blisko w podstawowej konfiguracji, tu jednak trzeba zachować kompromis stosunku otwartego salonu do wielkości kuchni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Butler napisał:

7.x.x nie wejdzie bo drzwi z tyłu kanapy przeszkadzają ale 5.1.4 jak najbardziej tak bo kanapa jest wystarczająco daleko od tylnej ściany i atmosy bez problemu się mieszczą. Najciaśniej jest z surroundem bo jest trochę za blisko w podstawowej konfiguracji, tu jednak trzeba zachować kompromis stosunku otwartego salonu do wielkości kuchni.

Uderzam w 5.2.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość pomieszczenia nie jest krytyczną wartością żeby jednoznacznie to stwierdzić. Jak jesteś w stanie na suficie przed sobą i za sobą umieścić głośniki sufitowe pod kątem 45 stopni to spokojnie złożysz x.x.4. Nie złożysz nawet w wielkim salonie jeśli miejsce odsłuchu zrobisz przy tylnej ścianie. W poście #4 na ostatniej grafice są dopuszczalne kąty dla Atmos opisane.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Butler napisał:

Wielkość pomieszczenia nie jest krytyczną wartością żeby jednoznacznie to stwierdzić. Jak jesteś w stanie na suficie przed sobą i za sobą umieścić głośniki sufitowe pod kątem 45 stopni to spokojnie złożysz x.x.4. Nie złożysz nawet w wielkim salonie jeśli miejsce odsłuchu zrobisz przy tylnej ścianie. W poście #4 na ostatniej grafice są dopuszczalne kąty dla 

Narazie to się blok buduje i ten projekt to ma być moje mieszkanie i to jest tylko rzut ale zastanawiam się czy napewno uda się zrobić atmos 5.2.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tvmania napisał:

Narazie to się blok buduje i ten projekt to ma być moje mieszkanie i to jest tylko rzut ale zastanawiam się czy napewno uda się zrobić atmos 5.2.4

U Ciebie atmosowa 4 bez problemu się zmieści. I tak nie dostawisz łóżka do końca bo masz drzwi (na taras?) więc tu akurat jest super. Gorzej z surround bo jeden z głośników by stał trochę na środku pomiędzy sofą a kuchnią. Kuzynka żony jakiś czas temu się urządzała i zdecydowała się na atrapę podpory konstrukcyjnej (stylizowaną belkę) żeby głośnik na uchwycie tam zamontować. No i ten stół z krzesłami u Ciebie... Wyżej Ci opisałem jak to widzę, bliżej by mi było do naściennych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

U Ciebie atmosowa 4 bez problemu się zmieści. I tak nie dostawisz łóżka do końca bo masz drzwi (na taras?) więc tu akurat jest super. Gorzej z surround bo jeden z głośników by stał trochę na środku pomiędzy sofą a kuchnią. Kuzynka żony jakiś czas temu się urządzała i zdecydowała się na atrapę podpory konstrukcyjnej (stylizowaną belkę) żeby głośnik na uchwycie tam zamontować. No i ten stół z krzesłami u Ciebie... Wyżej Ci opisałem jak to widzę, bliżej by mi było do naściennych rozwiązań.

Dzięki wielkie za pomoc ze wszystkim. A te Surround jak to ogarnac bo ja jestem zielony wiem że marka monitor audio silver jak bym wybrał je akurat maja super glosniki Surround fx 6 g głos idzie na boki tez

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tvmania napisał:

A te Surround jak to ogarnac bo ja jestem zielony wiem że marka monitor audio silver jak bym wybrał je akurat maja super glosniki Surround fx 6 g głos idzie na boki tez

Popatrz na grafikę co Ci zrobiłem i pomyśl gdzie byś ten głośnik surround zamontował od strony kuchni. Proponował bym Ci coś takiego zrobić jak na tych fotkach, chodzi mi słupek/podporę. Ostatnia fotka nawet zbliżony układ do Twojego, zauważ że słupek stoi na lewo od sofy, a przed sofą widać że jest kino. Na takim słupku głośnik surround na wysokości około 1,2m, a jaki to już kwestia budżetu i dopasowania do frontowych rozwiązań. Im bliżej kuchni ten słupek, tym lepiej dla kina... Sztuka kompromisu :)

show-slupy-we-wnetrzach-0.jpg

Casa-F-H-03.jpg

x6kpt2MX0bfnief3KVEcriiZvkKclyatOFckhIkT

Ponadto zastanów się czy pełnowymiarowe kolumny na frontach to ta pewno najlepszy wybór, gdzie stół postawisz? Zerknij na takie opcje.

c693019b4c7ea1cf4235d2fa62a1f892.jpg

BihP7Vr.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Denona szczególnie polecam serię Silver od Monitor Audio.

Masz do niego także do kompletu spasowane Atmosy.

Jesli będzie dobry sub to nawet bym przemyślał opcję Silver 200, chodź faktycznie 300tki grają pełniej także w średnicy.

Chodź wolał bym wybrać Silvera 350 jako wiekszy centralny nawet kosztem frontów.

Zapraszam po wycene

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Do Denona szczególnie polecam serię Silver od Monitor Audio.

Masz do niego także do kompletu spasowane Atmosy.

Jesli będzie dobry sub to nawet bym przemyślał opcję Silver 200, chodź faktycznie 300tki grają pełniej także w średnicy.

Chodź wolał bym wybrać Silvera 350 jako wiekszy centralny nawet kosztem frontów.

Zapraszam po wycene

Piotr

 

To może opcja najlepsza do mojego pokoju 25m2 taka silver 300 jeżeli 500 za duże do tego wiadomo central c350 i będzie to gralo z dwoma lub na początku 1 subem zależy to wszystko od$$$ o sobie myślę svs sb3000 bialy piano.

Czy lepiej taki sam central c350 i silver 500 i sub sb3000 tylko nie wiem czy nie za wielkie te silver 500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...