Skocz do zawartości

Modyfikacja obecnego zestawu [STEREO -> KINO DOMOWE]


Miezd

Recommended Posts

Witam, przychodzę z niemałym zapytaniem i zagwostką.
Posiadam podłączony do TV zestaw stereo za pomocą złącza jack. Kolumny to Heco Interior Reflex 35H, wzmacniacz Harman Kardon HK-3250.
Wpadł w ręce ostatnio subwoofer Yamaha YST SW800. Mi osobiście zestaw stereo odpowiada, natomiast innej osobie już nie.

Chciałbym wymienić wzmacniacz na amplituner i mam możliwość nabyć Pioneer VSX-416-K za 180-200zł. Do niego podłączyć te Heco i subik yamahy. W najbliższym czasie pozostanie mi dokupić monitorki i centralkę.

Czy taki układ ma sens? Sprzęt będzie podłączany do TV, który tak samo jak Pioneer ma złącze optyczne. Rozumiem, że podłączając tym złączem będę w stanie uzyskać dźwięk przestrzenny 5.1 (gdy dokupię resztę)? Czy można równie dobrze złączem jack?

Początkowo stereo było jak znalazł, ale zaczęto oglądać więcej filmów więc przewaga teraz to 70% filmy 30% muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @S4Home wspomniał, dozbieraj. 

Tu np. fajna Yamaszka (pierwsza lepsza oferta):

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-rx-v2067-czarny-amplituner-av-CID99-IDKzIl7.html#66bd0b5a95

Ten pioneer dosyć słabiutko wypada. W przypadku ampli podlinkowanego powyżej masz już np. radio internetowe, podłączenie HDMI, etc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...