Skocz do zawartości

Opinie na temat Denon'a PMA-60


szymon7

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

przeglądając różne fora internetowe (polskie i zagraniczne), recenzje dostępne w sieci nie udało mi się zdobyć wielu informacji na temat wzmacniacza (z wbudowanym DAC'em) Denon PMA-60. Czy ktoś z forumowiczów posiada ww. wzmacniacz i mógłby się podzielić opiniami na jego temat? Jakie kolumny do niego dobrać? Czy będzie odpowiedni dla moich Beyerdynamic'ków DT 990 250Ohm? Z góry dziękuję za odpowiedzi/sugestie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz możliwie najlepszego i niedużego wzmacniacza, koniecznie spójrz na świetną brytyjską konstrukcje QUAD Vena II. To wzmacniacz o typowo brytyjskim, dociążonym, plastycznym, bardzo muzykalnym brzmieniu. Dzięki temu bardzo łatwo dobrać dobry zestaw kolumn. Może to być Monitor Audio serii Bronze, na pewno Q Acoustics będzie świetnym uzupełnieniem, może Elac Debut.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Państwo posiadacie oba wzmacniacze (denona i quad vena) w swojej ofercie, więc jeśliby porównać te 2 wzmacniacze to jak wypadłaby ich ogólna ocena i stosunek jakości dźwięku do ceny? Nie ukrywam, że denon jest znacznie tańszy, więc mógłbym sobie pozwolić na nieco droższe kolumny w takim wypadku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry wzmacniacz.

Albo inaczej nie w tej cenie.

Denon wprowadził to kilka lat temu i faktycznie wtedy ten wzmacniacz wygrywał wielkością, designem.

Takich klientów przyciągał. Jesli szukasz małego wzmacniacza to teraz masz na prawdę szeroki wybór takich sprzętów.

I moim zdaniem powinieneś wybrac od drugiej strony. Najpierw odsłuchać kolumny. Zdecydować się na któreś a potem zobaczyć czy taka stacyjka je wysteruje.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, szymon7 napisał:

Jakie kolumny do niego dobrać? Czy będzie odpowiedni dla moich Beyerdynamic'ków DT 990 250Ohm?

Najpierw zacznij od wyboru kolumn, a przede wszystkim określ budżet i czy mają to być podstawkowe tak się domyślam?

Co do słuchawek to raczej szału nie będzie i dotyczy to wszystkich wzmacniaczy, a nie tylko w/w wzmacniacza.

4 godziny temu, szymon7 napisał:

Widzę, że Państwo posiadacie oba wzmacniacze (denona i quad vena) w swojej ofercie, więc jeśliby porównać te 2 wzmacniacze to jak wypadłaby ich ogólna ocena i stosunek jakości dźwięku do ceny? Nie ukrywam, że denon jest znacznie tańszy, więc mógłbym sobie pozwolić na nieco droższe kolumny w takim wypadku. 

Jaki masz budżet na wzmacniacz i rozumiem, że szukasz czegoś o mniejszych wymiarach?

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Jaki masz budżet na wzmacniacz i rozumiem, że szukasz czegoś o mniejszych wymiarach?

Do mniej więcej 3 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o rozmiar, to niekoniecznie musi być on jak najmniejszy - może być tak do około 30cm szerokości, 20 cm wysokości i 20 cm długości. 

Przechodząc do budżetu na kolumny to myślę, że podobnie jak w przypadku wzmacniacza taka górna granica byłaby do 3 tys. 

5 godzin temu, S4Home napisał:

I moim zdaniem powinieneś wybrac od drugiej strony. Najpierw odsłuchać kolumny. Zdecydować się na któreś a potem zobaczyć czy taka stacyjka je wysteruje.

Bardzo dziękuję za sugestie. 

--------------------------------

Okej, czyli podsumowując temat dla osób w przyszłości szukających informacji na temat Denon'a PMA-60 - nie warto. Jest dużo innych lepszych kompaktowych zintegrowanych wzmacniaczy z DAC'kami i modułami Bluetooth w tym przedziale cenowym (do 3 tys.). 

Edytowano przez szymon7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chciałbym go postawić na biurko obok/zamiast mojego iFi ZEN DACa (jeśli oczywiście miałby wbudowany przetwornik C/A). Chyba, że trafiłaby się okazja (ale rozmiarowo byłoby zbyt wielkie) to mógłbym dosztukować jakąś półkę specjalnie pod to :) 

Edytowano przez szymon7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szymon7 napisał:

Jeśli chodzi o rozmiar, to niekoniecznie musi być on jak najmniejszy - może być tak do około 30cm szerokości, 20 cm wysokości i 20 cm długości. 

Musisz widzieć, że nawet małe wzmacniacze potrafią się mocno nagrzewać, dlatego wkładanie ich do zabudowanych półek, szafek, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Chodzi po prostu o jego żywotność i postawienie go np. na biurku jest mądrym posunięciem.

Jeszcze muszę dopytać jaka jest powierzchnia pokoju w którym ma to grać i napisz jakiego brzmienia poszukujesz lub ewentualnie jakie gatunki muzyczne słuchasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój około 16m2. Wzmak nie stałby zabudowany - albo na biurko albo na osobnej półce (gdyby trafił się jakiś większy). Ale myślę, że najpierw jednak zaczne szukać od kolumn (podstawkowych najprawdopodobniej). Z gatunków muzycznych to słucham praktycznie wszystkiego - od metalu, elektorniki, muzyki klasycznej (rzadziej) kończąc na ambient'cie czy nawet rapie :) 

Z brzmienia to napewno chciałbym, aby nie ucinało zbytnio dolne pasmo, basy były "dosadne" - ale nie dudniły i nie przysłaniały przesadnie pozostałe pasma oraz aby góra nie "kłuła".  W zasadzie to są moje główne kryteria odnośnie brzmienia. Wiem, że te kryteria mogą być bardzo ogólne, lecz nie mam jeszcze doświadczenia i jedynie co mogę powiedzieć to to, że z obecnych słuchawek (Beyery DT 990) i ifi zen daca jestem bardzo zadowolony i nie planuje ich prędką zmianę.

Edytowano przez szymon7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szymon7 napisał:

Pokój około 16m2. Wzmak nie stałby zabudowany - albo na biurko albo na osobnej półce (gdyby trafił się jakiś większy). Ale myślę, że najpierw jednak zaczne szukać od kolumn (podstawkowych najprawdopodobniej). Z gatunków muzycznych to słucham praktycznie wszystkiego - od metalu, elektorniki, muzyki klasycznej (rzadziej) kończąc na ambient'cie czy nawet rapie :) 

Kolumny podstawkowe to będzie optymalny wybór ze względu na budżet, a przede wszystkim wzmacniacz. Dobrze by było, abyś umówił się na jakiś odsłuch lub wypożyczył sprzęt do domu ze względu na inne warunki akustyczne niż w salce odsłuchowej. Po prostu trzeba od czegoś zacząć, żeby wiedział jakiego brzmienia szukasz, bo na słuchawkach to zupełnie inne granie niż z zestawu wzmacniacz plus kolumny. Poniżej podaje przykłady dobrych wzmacniaczy do odsłuchu z kolumnami, chociaż w sklepie można posłuchać ich z innymi kolumnami również.

POWERNODE 2i + Elac Debut Reference B6

SVS Prime Wireless Soundbase + Q Acoustics 3030i

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych przemyśleniach, postanowiłem, że nie będę inwestować w kolumny podstawowe tylko od razu zakupie podłogowe (i wydzielę na nie miejsce). Zastanawiam się na używkami Magnat Quantum 805. Jaki wzmacniacz byłby dla nich odpowiedni? Czy "zgrałyby" się z Yaqinem MS-30L ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...