Skocz do zawartości

Kolumny


Tvmania

Recommended Posts

Dość duży rozrzut cenowy przekładający się bezpośrednio na brzmienie do tego brak docelowego wzmacniacza/amplitunera z którym kolumny miały by współpracować. Pozostaje więc  poczytać co nieco o każdej konstrukcji z osobna... 

 

Focal chora 826

Focal aria 926

Ma silver 500

Dali opticon 6 mk2

Magnat Signature 707

Klipsich rp6000f

Kef q950

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Zapraszamy na odsłuch większość z nich porównasz u nas i sam wyrobisz sobie zdanie. Osobiście wybierałbym między MA Silver 500 a Focal Aria 926.

Dzięki q21 za zaproszenie wybiorę się do was bo mam niedaleko do was i widziałem wasz sklep na zdjęciach super możliwość odsłuchu.  Potrzebuję kolum tak naprawdę do tego metrażu pokoj z aneksem 25m2. Czy aria926 i silver 500 nie będą za duże?  Może silver 300 lub chora 826?

Screenshot_20210710-151235_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

To kolumny o mocniejszym brzmieniu.

Bardziej kinowym. Dynamicznym. Jeśli stawiasz na większość do kina to faktycznie dobre polecenie.

Jeśli koncerty , muzyka to Silvery zagrają po prostu pełniej.

Piotr

Dziękuję s4home za opinie ja będę miał i do kd I do muzyki więc ciężki wybór mam mega mi się I silver 300 podobają i paradigm 700f.  Słyszałem że centralny mają super silver c350 ale nie wiem jak sprawuje się paradigm 600c central I nie ukrywam piekny jest od paradigm ten central I tez mega drogi.  A o bass się nie boję czy to w paradigm czy to w silver bo bedzie to gralo razem z sb3000 lub nawet 2x

Co do muzyki slucham trance,  minimal,  house progressive

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tvmania napisał:

Dziękuję s4home za opinie ja będę miał i do kd I do muzyki więc ciężki wybór mam mega mi się I silver 300 podobają i paradigm 700f.  Słyszałem że centralny mają super silver c350 ale nie wiem jak sprawuje się paradigm 600c central I nie ukrywam piekny jest od paradigm ten central I tez mega drogi.  A o bass się nie boję czy to w paradigm czy to w silver bo bedzie to gralo razem z sb3000 lub nawet 2x

Co do muzyki slucham trance,  minimal,  house progressive

Moim zdaniem Silvery!

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Jak dla mnie Denon z Monitor Audio to średnie połączenie,

A moim zdaniem bardzo dobre.

7 godzin temu, Tvmania napisał:

To co byś polecił pod ma silver 300 lub chora 826 lub paradigm 700f 

Nie przejmuj się Miraz uważa że Denon gra ostro. Jest w tym odosobniony. Dlatego jego typu są inne niż rynku :)

Oczywiście może tak uważać tylko Ci mówie żebyś uważał z opiniami w sieci.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem Silvery!

A moim zdaniem bardzo dobre.

Nie przejmuj się Miraz uważa że Denon gra ostro. Jest w tym odosobniony. Dlatego jego typu są inne niż rynku :)

Oczywiście może tak uważać tylko Ci mówie żebyś uważał z opiniami w sieci.

Piotr

A jak wypadają te paradigm 700f przy silver 300? Podobają mi się bardzo wygladowo te paradigm 700f oraz Ich central 600c jak sprawdza się w kd I mojej muzyce? S4home czy macie je na miejscu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem Silvery!

A moim zdaniem bardzo dobre.

Nie przejmuj się Miraz uważa że Denon gra ostro. Jest w tym odosobniony. Dlatego jego typu są inne niż rynku :)

Oczywiście może tak uważać tylko Ci mówie żebyś uważał z opiniami w sieci.

Piotr

Piotr, opisz mi proszę na podstawie własnych doświadczeń jak według Ciebie brzmią następujące Denony:

-PMA 720

-PMA 1500

-PMA 1600

Dzięki!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tvmania napisał:

A jak wypadają te paradigm 700f przy silver 300? Podobają mi się bardzo wygladowo te paradigm 700f oraz Ich central 600c jak sprawdza się w kd I mojej muzyce? S4home czy macie je na miejscu? 

Mieliśmy jeszcze nie dawno. Rotacja asortymentu jest czesto.

Tak jak pisałem wyżej. Moim zdaniem Paradigm gra mocniej. Ma mniej melodyjności w sobie. Ale gra bardziej do przodu. Prościej a mocniej. W kinie po prostu dzwiek jest dociązony, bardziej ekspresyjny. Przy koncertach i muzyce Silvery pokazują więcej dzwieku i klasy.

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Piotr, opisz mi proszę na podstawie własnych doświadczeń jak według Ciebie brzmią następujące Denony:

-PMA 720

-PMA 1500

-PMA 1600

Dzięki!

 

Tylko że tu mówimy o kinie domowym Wszystkie które wymieniłeś nie są amplitunerami kina domowego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2021 o 07:29, S4Home napisał:

Mieliśmy jeszcze nie dawno. Rotacja asortymentu jest czesto.

Tak jak pisałem wyżej. Moim zdaniem Paradigm gra mocniej. Ma mniej melodyjności w sobie. Ale gra bardziej do przodu. Prościej a mocniej. W kinie po prostu dzwiek jest dociązony, bardziej ekspresyjny. Przy koncertach i muzyce Silvery pokazują więcej dzwieku i klasy.

Tylko że tu mówimy o kinie domowym Wszystkie które wymieniłeś nie są amplitunerami kina domowego.

Piotr

To według Ciebie, kino czy stereo gra jasno?

Bądźmy konsekwentni, WSZYSTKIE Denony mają takie takie same skłonności, do rozjaśniania, więc teraz mnie zaciekawiłeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tvmania napisał:

Panowie wstępnie juz wybrałem 2 ampli pod moje kd to martanz 6015 oraz denon 4700. Co do wzmacniacza stereo do muzyki o to moj wybór 

Yamaha 803

Denon 800

Może jakieś propozycje od was do 4 tys zl

Będzie to raczej zestaw ma silver 300 lub paradigm 700f 

Witaj,

Yamaha RN803 to bardzo mocna propozycja! wśród amplitunerów sieciowych, to PRAWDZIWY killer i to mogą Ci potwierdzić użytkownicy każdego forum. Zachęcam Cię do przetestowania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...