Skocz do zawartości

Magnat Signature czy Quantum

Shijune

Recommended Posts

Mam pytanie do grona osób, co miały styczność z monitorami marki Magnat. Chodzi mi o linię Signature i Quantum. Mam wzmak MF A3 i jako źródło chromecastaudio+tidal. Zakupiłem Signature 503 i w sumie to jestem miło zaskoczony jakością dźwięku z Magnatów. Jednak zwróciłem uwagę na serię wcześniejszą Quantum, gdzie kolumny wydaje mi się były jeszcze lepiej wykonane, a cena bazowa była wyższa. Mógłby, ktoś wyrazić swoją opinię porównawczą na temat monitorów tych dwóch serii?

To niby następstwo ale kolumny które grają inaczej.

Quantum nowych już nie  znajdziesz.

Pytanie do których porównujesz.

723 poprzednie czy jeszcze wstecz 673 i 603

Seria Signature gra jaśniej, zdecydowanie bardziej przestrzennie i ma uwydatniony górny zakres. Natomiast w dole gra też szybciej bardziej konketnie

Quantum gra spokojniej na górze mimo że to też kolumna określana jako jaśniejsza.

Skoro masz 503 to nie wiem czy bym wymieniał. Musiał byś sprzedać te i kupić uzywane quantum.

Piotr

Dnia 12.07.2021 o 03:46, Shijune napisał:

Mam pytanie do grona osób, co miały styczność z monitorami marki Magnat. Chodzi mi o linię Signature i Quantum. Mam wzmak MF A3 i jako źródło chromecastaudio+tidal. Zakupiłem Signature 503 i w sumie to https://snaptube.cam/ https://9apps.cam/  jestem miło zaskoczony jakością dźwięku z Magnatów. Jednak zwróciłem uwagę na serię wcześniejszą Quantum, gdzie kolumny wydaje mi się były jeszcze lepiej wykonane, a cena bazowa była wyższa. Mógłby, ktoś wyrazić swoją opinię porównawczą na temat monitorów tych dwóch serii?

I got this,..