Skocz do zawartości

Słaby dźwięk na słuchawkach po podłączeniu przez splitter


Recommended Posts

Witam,

mam problem z dźwiękiem na słuchawkach. Podłączam dwie pary słuchawek do tv TCL przez splitter i otrzymuję spłaszczony dźwięk pozbawiony basów, jakby z włączoną jakąś normalizacją (szumy tła są głośniejsze). Gdy odłączę jedne słuchawki, dźwięk wraca do normy. Podejrzewam, że sygnał audio jest za słaby nie daje rady obsługiwać na raz dwóch słuchawek? Na wcześniejszych telewizorach (LG i Phillips) nie było z tym problemu. Dodam, że zazwyczaj używam dużych słuchawek HyperX razem ze zwykłymi "pchełkami" jak od telefonu, ale próbowałem też z innymi słuchawkami i było tak samo. Grzebałem też w opcjach tv, ale nic to nie dało. Bardzo proszę o pomoc, bo tak się nie da filmów oglądać, a że pojawiło się małe dziecko kino domowe poszło w odstawkę i zostały tylko słuchawki ;) Może jakiś wzmacniacz sygnału czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie w taki sposób nalazło rozwiązać problem. Sęk w tym że dobrej klasy wzmacniacze słuchawkowe z zasady są przeznaczone do podłączenia jednej pary słuchawek. Wtedy problem rozwiązuje podłączenie dwóch takich wzmacniaczy do jednego źródła dźwięku lub można podłączyć  taki wzmacniacz do wyjścia audio DAC/Ampa :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...