Skocz do zawartości

jaki amplituner po Onkyo 609 (Denon Vs. Yamaha)?


esk2

Recommended Posts

Czesc jestem tu nowy postanowilem skorzystać z Waszej wiedzy i zapewne doswiadczeń.

Po awarii 8letniego Onkyo potrzebuje kupic coś najlepiej nowego w cenie najlepiej do 3k (tak wiem bedzie ciezko)

co napedzi moj zestaw Taga Tav.606 v3 z Subwooferem Tagi. Wymagania to dzwiek 7.2 audyssey lub cos podobnego oraz podobna dynamika i dzwięk z Onkyo.

Onkyo nowych nie ma, Yamaha RX-V685 nie ma nowych a i o uzywke ciezko, wiem szkoda i w gre w chodzi dwie opcje:

Yamaha RX-V6A za 3500 (podobno za ostra w tandemie z Taga)

Denon AVR2700 za 3200

ewentualnie Denon AVR1600 (brzemieniono ten sam poziom co 2700, nie ma tylko drugieo HDMI i aktywnej drugiej strefy)

co bedzie lepszym wyborem, co ma lepsza dynamike, co ma dluzsza gwarancje?

70% to dzwięk z tv 75un85003la, filmy z PC, 30% muzyka z usb lub Bluetooth.

Ciezko tez znalezc miejsce w Warszawie gdzie mozna podjechac zobaczyc, posluchac i podjac decyzje.

Licze na Wasza pomoc.

pozdrawiam i z góry dziękuje

Edytowano przez esk2
blad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Szedł bym w Yamahe 6A

Piotr

Ok tylko raz ze jest w cenie min.3500 a dwa ze nigdzie go nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie..

Co wiecej przy tej cenie nie ma tez fizycznej opcji w Warszawie okolicy podjechac i odsluchac go na zywo..

Do tego ten mały wyświetlacz :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

@Q21 tak ceny poszły do góry ale w naszym fajnym kraiku z kartonu i dykty. Mam porównanie z hiszpańskimi cenami jak by ludzie wiedzieli za jakie ceny można tam kupić elektronikę to by podpalili tą dyktę.

Wyślij link to 6A :)

18 godzin temu, esk2 napisał:

To prawda niszcza nas liczne podatki, alw sprobuj zamowic cos z zagranicy to zaraz dodadza Ci cło ;-(

Z hiszpani nie ma cła.

23 godziny temu, esk2 napisał:

Ok tylko raz ze jest w cenie min.3500 a dwa ze nigdzie go nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie..

Co wiecej przy tej cenie nie ma tez fizycznej opcji w Warszawie okolicy podjechac i odsluchac go na zywo..

Do tego ten mały wyświetlacz :/

No to trzeba poczekać. Jeśli nie chcesz regresu tylko inne brzmienie to Denon ale model X 2700.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, esk2 napisał:

Wczoraj udało mi sie znalezc nowe Onkyo 686 ;-D

Gdzie?

Przecież to model sprzed 3 lat. Może tylko tak napisali.

14 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

@Q21 & @S4Home bardzo proszę :

https://www.supersonido.es/p/yamaha-rx-v6a

https://www.madridhifi.com/p/yamaha-rx-v6a-receptor-av-home-cinema-7-2-canales/

Nie dość że jest to dużo taniej niż w Polin

No to pytanie do @Top Hi-Fi & Video Design skąd wynika różnica w cenie.

A dla Ciebie mam dobrą radę.

Kupujesz za 2850 zł. + 100 zł przesyłka.

Sprzedajesz na Polskim rynku za 3300 zł bo u nas ich nie ma. Nie narzekaj tylko działaj :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Kupujesz za 2850 zł. + 100 zł przesyłka.

Sprzedajesz na Polskim rynku za 3300 zł bo u nas ich nie ma. Nie narzekaj tylko działaj :)

Piotr

Robiłem wywiad i RX-V6A jest w 2sklepach w Warszawie oraz w conajmniej 4 w Polsce ktore wystawiają swoja oferte Yamaha na portale sprzedające..

Fakt zazwyczaj sa to ostatnie sztuki, ale zapakowane, nie uzywane czekajace na bogatych Polaków chcacych zaplacic 3,5za ampli :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Gdzie?

Przecież to model sprzed 3 lat. Może tylko tak napisali.

No to pytanie do @Top Hi-Fi & Video Design skąd wynika różnica w cenie.

A dla Ciebie mam dobrą radę.

Kupujesz za 2850 zł. + 100 zł przesyłka.

Sprzedajesz na Polskim rynku za 3300 zł bo u nas ich nie ma. Nie narzekaj tylko działaj :)

Piotr

Dobrymi radami to piekło jest wybrukowane. Muszę dać zarobić Januszom :) A po za tym może tak robię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Dobrymi radami to piekło jest wybrukowane. Muszę dać zarobić Januszom :) A po za tym może tak robię :)

Widzisz czyli rada nie jest zła. :)

23 godziny temu, esk2 napisał:

Robiłem wywiad i RX-V6A jest w 2sklepach w Warszawie oraz w conajmniej 4 w Polsce ktore wystawiają swoja oferte Yamaha na portale sprzedające..

Fakt zazwyczaj sa to ostatnie sztuki, ale zapakowane, nie uzywane czekajace na bogatych Polaków chcacych zaplacic 3,5za ampli :P

To kwestia czasu.

Pożadanie na Yamahe jest. Jeśli 4 sklepy będa miały za 3500 a Darek wystawi za 3200-3300 to one szybko zniknął zobaczycie.

14 godzin temu, esk2 napisał:

Też się bardzo chętnie dowiem skad az takie rozjazdy cenowe, skoro tak ludzie zarabiaja w euro i to znacznie lepiej od Polaków..

https://www.richersounds.com/tv-home-cinema/yamaha-rxv6a-black.html

https://www.sevenoakssoundandvision.co.uk/p-51169-yamaha-rx-v6a-av-receiver.aspx

https://geizhals.de/yamaha-rx-v6a-schwarz-a2360544.html

 

W Niemczech za 3000 zł. Ale w UK też za 3500. Może ściągamy z UK nasze partie. Nie wiem. Dobrze by było gdyby Top HiFi określiło skąd ta cena.

Chodź z drugiej strony Panowie. Podaż popyt tak? Skoro się sprzedaje za 3500 to czemu obniżać?

Darek zrobi konkurencję to cena spadnie.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2021 o 07:37, S4Home napisał:

Gdzie?

Przecież to model sprzed 3 lat. Może tylko tak napisali.

No to pytanie do @Top Hi-Fi & Video Design skąd wynika różnica w cenie.

A dla Ciebie mam dobrą radę.

Kupujesz za 2850 zł. + 100 zł przesyłka.

Sprzedajesz na Polskim rynku za 3300 zł bo u nas ich nie ma. Nie narzekaj tylko działaj :)

Piotr

 

Panowie, a skąd wiecie co kupicie, jakie to jest?  A co z gwarancją? Będziecie odsyłać do Hiszpanii i płacić 100E za transport? :)

-wolny rynek, bardzo proszę. My, możemy zaoferować niewielki rabat, na serię 4 i 6.

W Tophifi za chwilę będzie z czego wybrać... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...