Skocz do zawartości

PowerColor Devil HDX vs DAC


sanek123

Recommended Posts

Jestem tutaj nowy, więc cześć wszystkim. :) A teraz do sprawy: 

W obecnym komputerze posiadam kartę dźwiękową PowerColor Devil HDX (AIM SC808). W niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić nowy sprzęt, a że obecny PC zostaje u brata, zastanawiam się czy zabrać tę kartę do nowej budy, czy może lepiej zainwestować w DACa i podpiąć się Toslinkiem a kartą nie zaprzątać sobie głowy. 

Napędzać by to miało słuchawki HyperX Cloud I (póki co, bo planuję zmienić, ale jeszcze nie wiem na co) oraz Edifier S3000 Pro wraz z Edifier T5. Wiem, że te głośniki mają wbudowany DAC, ale z racji braku sub-out trzeba łączyć się przez subwoofer (tylko on ma RCA-in, RCA-out i passthrough). 

Do czego wykorzystywałbym sprzęt? Na ogół do muzyki elektronicznej, a żeby doprecyzować - all trance genre i euphoric hardstyle. Rock, metal, pop czy dance też się zdarza, zależy co wpadnie w ucho. Oprócz muzyki oglądam filmy i seriale akcji. No i lubię sobie pograć w gry MMO (Guild Wars 2) i FPP (np. seria Battlefield). 

Przegladając Internet w oko, bo jeszcze nie w ucho, wpadł mi DAC Audinst HUD-DX1 Blue24. Nie ukrywam, interesująca jest możliwość wymiany opamp. Czytałem, że sporo to daje, bo łatwo zmienić charakterystykę urządzenia i często do tego modelu polecane były Bursony V5i. Niestety, urządzenia Audinst nie są nigdzie dostępne. Pisałem do producenta, ale zero odzewu. Natomiast, polski dystrybutor odpisał po prostu, że zaprzestał dystrybuowania ich urządzeń. Inny model, który mnie zainteresował, to Cambridge Audio DACMagic 200M.

Fajnie, choć niekoniecznie, jakby DAC miał dodatkowo wsparcie dla aptX HD (tak jak te dwa wyżej), co by można było działać również z telefonu.

 

Niestety, nie znam się na tego typu urządzeniach, więc was proszę o i liczę na waszą pomoc. 

Czy moglibyście polecić coś od siebie, co dobrze grałoby z Edifierami? 

Czy jest sens wydania do 2500zł na DACa, jeżeli ma się kupione za niewiele drożej głośniki? 

Czy jest w ogóle sens wymiany PowerColor Devil HDX na DAC?

A może zamiast DAC i nie zwracając uwagi na HDX zainwestować w 'lepszą' kartę dźwiękową? 

 

Pozdrawiam. 

Edytowano przez sanek123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...