Skocz do zawartości

Subwoofer - salon 38m z kuchnią . Do 2700zł.


Recommended Posts

Witam wszystkich. Stoję przed wyborem subwoofera do salonu. Główne przeznaczenie to filmy czasem gry. Muzyka to sprawa drugorzędna. Zależy mi na mocnym soczystym basie który również da się poczuć. 

Sprzęt jakim dysponuję to AMP Onkyo TX-NR609 i kolumny STX Electriono 250. 

Salon to ok. 38m2 wraz z kuchnią. Budżet do ok 2700zł. Wybór wydawał się oczywisty że będzie to Klipsch R115sw jednak Żona powiedziała że to za duży kloc i miedziana membrana się jej nie podoba. I w tym momencie sytuacja się skomplikowała co wybrać. 

Mniejszy R112SW? Nadal membrana ta sama. Więc jak mam z nią to forsować to uprę się na R115sw 😂

Pomyślałem więc o takich subach. 

Velodyne Impact 12 MKII - nic o nim nie wiem. Ciężko coś przeczytać. 

REL HT 1003. Mniejszy od pozostałych i obudowa zamknięta. Może okazać się zbyt słaby. 

Może jakieś dwa tańsze suby dadzą efekt... Ale jakie? 

Może do kompletu coś od STX. Np. 2x Electriono 150S. Ale znów brak konkretnych opinii. Przy kolumnach było choć co poczytać. 

Wiem że warto było by coś wypożyczyć do domu i osłuchać jednak szczerze nie mam na to czasu i warunków w obecnej chwili. Ten czas poświęcę na późniejszą kalibrację. 

Osobiście chyba rozmyślam najbardziej nad tym Velodyne ale czy słusznie.? 

Czekam na Wasze propozycje. Co polecacie. Może ktoś użytkował suby STX? 

Jeżeli ktoś ma w domu R112SW lub R115sw to chętnie poproszę zdjęcia jak wyglądają w salonie z maskownicami. Jak komponuje się gabaryt i czy membrana się przebija. Muszę to zobrazować żonie. 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim metrażu to tylko klipsch 115. Nie jest mały, ale nie sądzę, żeby się wyróżniał wielkością w takim salonie (kwestia czasu, tak jak z dużym tv). Membrana miedziana faktycznie może się niektórym nie podobać. O gustach się nie dyskutuje. Ale dwa r-112 sw też mogłyby być. Na pewno rozłożenie basu byłoby lepsze. O reszcie co pisałeś nawet nie myśl.

Edytowano przez STELVIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli stawiasz na kino to zdecydowanie 115SW

REL 1003 da zdecydowanie bardziej różnicowany bas, naturalniejszy. Ale słabszy w kinie, nie tak potezny.

Także stawiam na ta konstrukcję póki jeszcze jest dostępna.

Piotr

Ah... ten 115SW. Po ciężkich negocjacjach z żoną. Zapadła decyzja. Musi wystarczyć na początek REL HT1003. Żonie bardzo spodobał się wymiar oraz wykonanie. Zaakceptuje go w salonie. Ale abym był również zadowolony jest przyzwolenie na dostawienie drugiego za jakiś czas (na razie budżet na to nie pozwala.) Na początek wystarczy, a później będzie "wilk syty i owca cała".

Również mam nadzieję, że jakość REL i jego zróżnicowanie będzie bardzo przyjemne. @S4Home jakaś oferta na REL???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eMBe napisał:

No cóż :D U mnie SVS SB-1000 Pro przeszedł ale ja nie pytałem o zdanie :D
Teraz mam zamiar wymienić szafkę RTV na mniejszą żeby zrobić miejsce na drugiego SVSa :>>>>

Moja powiedziała, że oczywiście, gdy będzie miała się pojawić druga sztuka to szafka RTV do wymiany  - Kobiety :D

@Butler
Dokładnie tak to wygląda :D

Edytowano przez Konrad Grzybowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, STELVIO napisał:

Tj tylko popierdółka. Szkoda pchać w to siano. Tak samo jak w svs 1000. Nie do tego salonu. Metraż, akustyka. No i żona decydująca o audio. Ale jeśli Ty dobierasz farby, firany i wzór kafli? To spoko. 👍 Każdy dom inny. 😉

Ja tylko svs sb3000 biore innego nie b8ore pod uwagę nawet sb2000 pro jak będę miał 1 svs sb3000 to i będę miał motywację zbierać na 2 sb3000 musi być moc

20 minut temu, STELVIO napisał:

Tj tylko popierdółka. Szkoda pchać w to siano. Tak samo jak w svs 1000. Nie do tego salonu. Metraż, akustyka. No i żona decydująca o audio. Ale jeśli Ty dobierasz farby, firany i wzór kafli? To spoko. 👍 Każdy dom inny. 😉

Ja tylko svs sb3000 biore innego nie b8ore pod uwagę nawet sb2000 pro jak będę miał 1 svs sb3000 to i będę miał motywację zbierać na 2 sb3000 musi być moc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę, jak czytam takie historie 🤣

 

Łał, szok, i to ciężki 🤣

14 godzin temu, Konrad Grzybowski napisał:

jest przyzwolenie 

Łał, szok, i to ciężki 🤣

Ale i tak fajnie, że pozwala Ci spać w domu? Chyba? Czy na wycieraczce przed domem z psem? 🤣🤣🤣

Żona to, żona tamto, chociaż, "jeśli" finansuje budowę domu, mieszkania, to czemu by nie pójść jej na kompromisy?

😄

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Ja nie mogę, jak czytam takie historie 🤣

 

Łał, szok, i to ciężki 🤣

17 godzin temu, Konrad Grzybowski napisał:

jest przyzwolenie 

Łał, szok, i to ciężki 🤣

Ale i tak fajnie, że pozwala Ci spać w domu? Chyba? Czy na wycieraczce przed domem z psem? 🤣🤣🤣

Żona to, żona tamto, chociaż, "jeśli" finansuje budowę domu, mieszkania, to czemu by nie pójść jej na kompromisy?

Proponuję na temat Żon i współczynnika WAŻ odpuścić komentarze a w szczególności takie jak w/w!! Żenada Szanowny Panie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz 2 mniejsze suby i sprawdź na własnych m2 

Po,i czy ile m2 masz samego kina , strefy Relaxu i gdzie będą stały suby i gdzie sam będziesz siedział. 

38 m2 z kuchnią , to może dodaj jeszcze hol i klatkę schodową ?Albo kubaturę swojego domu .

 

Moim zdaniem lepiej dwa mniejsze , ale lepsze niż jeden duży byle jaki ( w stosunku do mniejszych ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Konrad Grzybowski napisał:

Również mam nadzieję, że jakość REL i jego zróżnicowanie będzie bardzo przyjemne. @S4Home jakaś oferta na REL???

Nie ma sprawy napisz do mnie na PW z numerem telefonu zrobimy ofertę.

Moim zdaniem przy SVS 1000 nic nie zyskasz.

A może REL ale HT 1205. On ma na prawdę wiekszgo kopa a zachowuje wszystkie pozytywy serii HT

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Emocje już opadły.? 😊 Zazdroszczę Wam jeżeli macie nieograniczone budżety na sprzęt. WAŻ was nie dotyczy. A estetyka, kompromisy itp. Zbędne zawracacze głowy nie istnieją. 

Gdyby tak było to R115sw został by kupiony i nie było by tematu. 

Ale by odpowiedzieć w pełni. Sam salon ma 30m i jest otwarty z kuchnią i małą wnęka co daje całkowity metraż. Podałem całość bo tak jak zauważyłem wszyscy podają. 

 

@S4Home

Pw wysłane 

Edytowano przez Konrad Grzybowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem przy SVS 1000 nic nie zyskasz.

Zapewne masz rację tylko w założonym budżecie i ograniczeniach WAŻowych to ten REL HT 1003 też niewiele więcej (jeśli w ogóle) da na tej powierzchni.
Jeśli WAŻ pozwoli to ja bym dozbierał na coś lepszego (wyższe modele) niż ten SVS SB-1000 czy REL HT 1003 i potem ewentualnie dokupił drugi do kompletu.
Jeśli to ma być konstrukcja zamknięta to zdecydowanie wyższe modele jeśli to ma grać w kinie.
A najlepiej wypożyczyć coś i wtedy podejmować decyzje.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Nie chciałem zakładać nowego wątku, bo widzę, że nazwa SVS SB-1000 Pro kilka razy padła. A więc do rzeczy. Posiadam od miesiąca Dali Oberony 7, wcześniej Cerwin Vega Re30. Dotychczas "Czewiny" grały ze staruszkiem Denonem DRA 565. Po zamianie wzmaka na Onkyo A8870 zrobiło się inaczej, średnie i wysokie zaczęły ranić ucho. Oberony grają z tym wzmacniaczem bardzo przyjemnie, oczywiście tylko stereo. Zastanawiam się czy subwoofer SVS SB-1000 Pro uzupełni w przyjemny sposób "brakujące" pasmo względem pasma do jakiego mnie przyzwyczaiły kolumny CV, a zaczynały grać od mniej więcej 28Hz. Oberony mają w specyfikacji jeśli dobrze pamiętam 36Hz. Może ktoś z forumowiczów ma u siebie taki zestaw? (Oberony 7 + SVS SB1000 Pro) i mógłby się wypowiedzieć? A może ktoś posiada lub mógłby zaproponować inny subwoofer o podobnych parametrach co SVS? DSP mile widziane wraz ze zmianą parametrów pracy przez komórkę :) Widzę, że cena SVS stoi jak zaklęta u wszystkich sprzedawców. Wiem, że to dość świeży model. Ktoś ma doświadczenie z innymi modelami? Jak się ich cena zmieniała, jeśli w ogóle się zmieniała od premiery przez kolejny powiedzmy rok?  Nie ukrywam, że mogę trochę dać sobie na wstrzymanie jeśli jest szansa, że za kilka miesięcy cena ma szansę zejść kilka stówek :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...