Skocz do zawartości

Słuchawki TWS do 1500


Recommended Posts

Witam zmieniłem telefon który nie ma tzw "dziurki" , więc jestem na etapie poszukiwania słuchawek typu TWS.

 

Do tej pory w telefonie z dziurki używałem słuchawek Audio Technica Ath A900X i Hifimam RE400.

 

Dodatkowo używam Fiio E07k jaki DACa i wzmacniacz. Jednak używanie non stop wzmacniacza zew. staje się irytujące. Jest jeszcze przejściówka USB-C na gniazdo 3,5 mm, ale problemem jest że przeważnie muzyczki słuchał w łóżko przed snem a wtedy tel jest najczęściej rozładowany, zamiast podpiąć słuchawki, telefon się ładuje. Dlatego szukam słuchawek TWS.

 

Miłe wskazane ANC bo często w ciągu dnia jak chcę posłuchać muzyki dzieciaki hałasują.

 

Słuchałem ostatnio Sony 1000MX4 ale te nie dokanałowe, ale te nauszne, grały tak aby posłuchać je 5 min,. potem już stały się męczące, takie typowo marketingowe granie mi się wydały, jednak jestem chyba troszkę bardziej dojrzałym audiofilem. ( Sprzęt stacjonarny dosyć doinwestowany)

 

Myślałem o Hifiman TWS 800 bo podoba mi się sygnatura Hifimam.

 

Następnie Grado GT200

 

I kolejne to już z ANC. Sennheiser Momentum TW2.

 

Master & Dynamic MW07 Plus nie znam ale słyszałem pozytywne opinie.

 

Niestety jak to z tego typu słuchawkami nie mam możliwości odsłuchu

 

 

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Obowiązkowo, musisz dopisać do tej listy nowy produkt od Devialeta, model Gemini https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-true-wireless/devialet-gemini.html

-niezwykła dynamika, duża szczegółowość i duży, sprężysty bas. Fajnie się tego słucha, przypomina produkty Phantom :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj

Obowiązkowo, musisz dopisać do tej listy nowy produkt od Devialeta, model Gemini https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-true-wireless/devialet-gemini.html

-niezwykła dynamika, duża szczegółowość i duży, sprężysty bas. Fajnie się tego słucha, przypomina produkty Phantom :)

Zamówiłem wczoraj. Nie mogę się doczekać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2021 o 11:17, venom200 napisał:

Ciekawa opcja ten Devialet

 

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Nawet bardzo!

Z pewnością:-

-niższego basu nie odnotowaliśmy w żadnych innych dokanałówkach

-najlepsze ANC 

-genialnie leżą w uszach! -Devialet długo nad tym pracował, wiele było przymiarek i prototypów...

 

-Zachęcam koniecznie do zapoznania się z tym produktem. Każdy produkt od Devialet jest wyjątkowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

-niższego basu nie odnotowaliśmy w żadnych innych dokanałówkach

Generalnie przy dobrej szczelności tipsów właśnie w dokanałówkach  najłatwiej zejść z basem do kilku Hz. Często właśnie problemem jest nadmiar bardzo niskiego basu w tego typu konstrukcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MobyDick napisał:

Generalnie przy dobrej szczelności tipsów właśnie w dokanałówkach  najłatwiej zejść z basem do kilku Hz. Często właśnie problemem jest nadmiar bardzo niskiego basu w tego typu konstrukcjach.

Racja,

Ale żeby połączyć zejście z kontrolą to już jest to, dużo większe wyzwanie. Potrzebne jest trochę technologii, a jak sami wiecie Devialet nigdy na tym nie oszczędzał...

19 godzin temu, Kubad napisał:

Jak się maja gemini do nowego bowersa pi7? 

Przyznam wprost, że jeszcze nie miałem okazji porównać, z racji ciężkiej dostępności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja finalnie dziś odebrałem słuchaczki Master Dynamic MW08
Przesłuchalem raptem kilka minut i cóż jest super.
Kupiłem Master Dynamic bo na wszystkich forach jakość muzyki jest najlepsza według użytkowników i ja to potwierdzam. Grają lepiej niż Hifimam Re 400 , podobnie do Audio Technica ATH 900X
A to już bardzo solidna rekomendacja.
ANC na średnim poziomie mogłoby być lepiej.
Ale to co dla mnie najważniejsze jakość muzyki jest jak na earbuds fenomenalna.
Air podsy wypadają słabo w porównaniu z MW08.
Mam OnePlus earbuds które użytkuje żona to już w ogóle słabo

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja finalnie dziś odebrałem słuchaczki Master Dynamic MW08
Przesłuchalem raptem kilka minut i cóż jest super.
Kupiłem Master Dynamic bo na wszystkich forach jakość muzyki jest najlepsza według użytkowników i ja to potwierdzam. Grają lepiej niż Hifimam Re 400 , podobnie do Audio Technica ATH 900X
A to już bardzo solidna rekomendacja.
ANC na średnim poziomie mogłoby być lepiej.
Ale to co dla mnie najważniejsze jakość muzyki jest jak na earbuds fenomenalna.
Air podsy wypadają słabo w porównaniu z MW08.
Mam OnePlus earbuds które użytkuje żona to już w ogóle słabo

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka


Kupiłeś że strony producenta? Wysyłają do PL? Sam chce kupić MW08, ale nie mogę ich w polskich sklepach znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mariuszzar napisał:

Kupiłeś że strony producenta? Wysyłają do PL? Sam chce kupić MW08, ale nie mogę ich w polskich sklepach znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

Mieliśmy w dystrybucji tą firmę. Produkty nie były złe, ale uważamy z perspektywy czasu, że były zbyt drogie, jak na to co reprezentowały. Proponuję Ci przyjrzeć się wspomnianym słuchawką od Devialeta Gemini.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@venom200 Mam prośbę. Mógłbyś coś więcej napisać o tych MW08.

Skorzystam z obecnego wątku.
Sam szukam TWS. Mam kilka typów, ale jak zawsze nie ma idealnego produktu.

Sony XM4 - świetne opinie, ale generalnie są nie do kupienia. Nigdzie ich nie ma i nikt nie wie, kiedy będą dostępne. Jedne z większych i masywniejszych sluchawek TWS.

Devialet Gemini - bardzo dobry dźwięk, niestety mimo aktualizacji dalej użytkownicy skarżą się na problemy z łącznością i dotykiem.

Master Dynamic MW08 - dobry dźwięk, świetne wykonanie, przeciętne ANC. Na minus, iż są do zamówienia wyłącznie przez stronę www producenta. Pytanie jak u nas z ewentualnym serwisem.

Noble Falcon Pro - b. dobra jakość dźwięku.

B&W Pi5 - b. dobry dźwięk, ciekawy design, slaba bateria.

I bądź tu człowieku mądry i wybierz najlepsze sluchawki do 1,5k zl...

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem M&D z europejskiej strony producenta.
Wysyłka z Irlandii została wysłana 6 dni dostawa.
Jako że z Irlandii zero dodatkowych opłat.
300 Euro całość.
Słuchawki grają świetnie, są wygodne.
Ma zagranicznych forach piszą że mają najlepszy dźwięk z TWS i ja się pod tym podpisuje.
Bałem się troszkę słuchawek bluetooth bo większość których słuchałem jednak da się wyczuć brak pełnego pasma włosów, tutaj nie ma takiej przypadłości.
Bas dość obszerny ale nie tak mocno ( przesadny) jak w Sony tych najnowszych jak i poprzednich (X3 i X4 jakoś tak)
Devialet nie słuchałem ale ich poziom dźwięku w/g zachodnich forum nie ma poziomu M&D MW08
A co najgorsze wielu użytkowników piszę że Devialet albo się uwielbia albo nienawidzi za wygodę lub jej brak w uszach. Nie są uniwersalne pod tym względem na każde ucho.
Nawet w tym tygodniu przypadkiem natrafiłem na test Klawitera który to samo powiedział na YT

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łukasz Baran napisał:

Czy warto dopłacać do Bowers & Wilkins PI7 (tophifi.pl) względem PI5? Słuchane głównie na iPhone 12 Pro Max i Apple Music losseless.

Co prawda PI7 jeszcze nie można zakupić w naszych salonach Tophifi, ale mieliśmy demo na odsłuch od producenta.

Model "7" jest bardziej dopracowany pod względem dźwięku. Aspiruje do słuchawki dla bardziej wymagających, mniejsza "5" jest jakby mniej spójna, ale bas ma bardziej "dołożony".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...