Skocz do zawartości

Jak rozmieścić głośniki w suficie? [gabinety]


lyzwad

Recommended Posts

Cześć, wykańczam lokal pod gabinet medyczny i chcę umieścić głośniki w suficie podwieszanym. Do obsłużenia jest poczekalnia i dwa gabinety. Potrzebuję ustalić liczbę sztuk głośników i ich umiejscowienie. Poniżej przesyłam rzuty. Zależy mi żeby zrobić to z głową, a jestem zielony :) Pomożecie?

 

 

układ poprawiony 5.07.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrze jest wydzielić pomieszczenia na strefy. Tzn. By była mozliwosc sciszenia w ktoryms z pomieszczeń 

24 minuty temu, lyzwad napisał:

Chcę mieć tak, żeby nie dawać 4 głośników na pomieszczenie (koszty), a żeby był efekt delikatnej muzyki dobrej jakości, która niesie się po pomieszczeniach. 

Poczekaj.... Może jeszcze ktoś coś doradzi???

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze im więcej głośników tym lepiej. Aby nagłośnienie było najbardziej równomierne, głośniki w suficie powinny być rozmieszczone tak aby znajdowały się na środku nagłaśnianej strefy. np. jeśli mamy 2 głośniki w prostokątnym pomieszczeniu to powinny być w osi wzdłuż dłuższej ściany. 25% długości pomieszczenia od krótszych ścian. Takie nagłośnienie powinno być monofoniczne. Aby móc uciszać kolejne strefy, do każdej potrzebny jest osobny wzmacniacz i to moze poodnosić koszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @MobyDick . Posiedziałem nad tym chwilę i wyprodukowałem coś jak poniżej. Na zielono zaznaczone miejsca przeze mnie proponowane. W sumie zgadza się z tym, co mówisz. Planuję jeden wzmacniacz Taga Harmony TCA-240V oraz streamer Nuprime OMNIA WR-1, czyli głośność będzie taka sama. Głośniki jeszcze nie wiem. Moje pytania:

1. Czy ten trzeci głośnik bliżej toalety dawać czy olać sprawę? 

2. Co to znaczy, że nagłośnienie powinno być monofoniczne? Czyli, że każdy głośnik działa w mono? Jeśli tak - to na które warto patrzeć? Wstępnie miałem w planach B&W CCM362, czyli ok. 500zł/szt

 

układ poprawiony 5.07.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...