Skocz do zawartości

Nietypowy zestaw 5.1/7.1


Lukaszdyn

Recommended Posts

Niedawno zakładałem temat o kompaktowym zestawie najlepiej w wersji 7.1. Przemyślałem sobie jednak niektóre sprawy i chciałbym Was jeszcze raz prosić o pomoc.

Stwierdziłem, że chcę mieć i zmieszczę kolumny podłogowe, głośnik centralny i sub. Kompromisem musi być za to jak najmniejsze i tanie głośniki tylne i na sufit. 

Na przód mam dwa pomysły:

Magnat Tempus 77 + Tempus C33 + plus jeszcze nie wiem jaki sub też magnata, Ewentualnie taki sam zestaw Supreme jednak patrząc na parametry Tempus wydaje mi się lepszy

Heco Victa Prime 702 + 102 + sub z zesawu

Na tył i górę myślałem o małych kolumnach Magnat Needle Alu Sat , lub Canton Plus MX.3. Tu bardziej słaniam się do Magnata bo pewnie lepiej by się to zgrało z pierwszym zestawem i są w sumie o połowę tańsze od Canton (ale jeśli warto to zmienię)

Amplitunery biorę również dwa pod uwagę, w zależności od tego co według Was będzie lepiej pasować do finalnego zestawu: albo Denon avr-x1600h dab albo Yamaha rx-v6a

Bardzo proszę jeszcze raz o porady. Oczywiście mile widziane inne propozycje w zbliżonym łącznie budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lukaszdyn napisał:

Kompromisem musi być za to jak najmniejsze i tanie głośniki tylne i na sufit.

Sprecyzuj czego oczekujesz bo trochę niejasno się wyraziłeś. Surround 5.1, 7.1, 9.1 itd. referencyjnie montuje się na wysokości odsłuchu. Chcesz mieć efekty "z góry" to inwestujesz ponadto w głośniki sufitowe Atmos (w najprostszej konfiguracji są 2), wówczas robisz układ tzw. 5.1.2 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu dołożyłbym nieco do kolumn i zainwestowałbym w zestaw Indiana Line Nota 550X + 240X + 740X. Kolumny pomimo niewielkich rozmiarów świetnie spiszą się w kinie jak i w stereo. Jeśli chodzi o subwoofer to możesz dobrać dowolnej marki choćby Magnata, który w kinie się sprawdzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc cały set Tempusa finansowo pewnie bym nawet zyskał, ale z tyłu chodzi też o oszczędność miejsca. Kanapa jest dokładnie w rogu pokoju więc normalna nawet najmniejsza kolumna raczej przy samej głowie się nie sprawdzi. Tak samo na suficie, wyglądało by to raczej dziwacznie, a takie małe głośniki jak Needle moim zdaniem dałoby się tam wcisnąć jako uzupełnienie lepszego frontu. Na amplituner mogę zaczekać, nie ma problemy byle się nie okazało, że jak się pojawią to ich cena będzie wyższa o paredziesiąt procent.

W zasadzie nikt nie odpowiedział na moje pytanie, który z frontów spisze się najlepiej i czym lepiej go uzupełnić z tyłu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

A swoją droga masz je gdzieś jeszcze? Bo to już nie produkowany model.

Piotr

Oj to nie wiedziałem, są w jednym z popularnych dużych sklepów są po 329zł za parę, ale planowałem całość dać do wyceny w jednym miejscu. 

A czy w takim razie Canton Plus GX.3 u Państwa dostanę i czy one by się nadawały zamiast tych Needle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...