Skocz do zawartości

Jedna para głośników + wiele urządzeń


Ilona

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Szykuję się do zakupu TV, streamera, receivera, głośników, PS5, Switch, NV Shield. Ograniczone miejsce i niechęć do zagracania skłoniły mnie do przeczytania tysięcy postów poświęconych dylematowi "stereo czy kino". Nie mam miejsca na więcej niż dwa głośniki (plus opcjonalny sub), przez większość dnia słucham muzyki, więc postanowiłam, że stereo będzie miało priorytet. Muzyka to 100% piki FLAC i WavPack mieszkające na dysku USB, Spotify raczej sporadycznie. Gatunki: od Little Richard i Mingusa, poprzez GN'R do Napalm Death. Budżet mam raczej ograniczony więc zdecydowałam się na:

  • LG OLED65G16LA (2021)

  • Cambridge Audio Evo 150 lub Naim Uniti Atom

  • Denon AVC-X3700H

  • Klipsch Heritage Heresy IV

Połączenie wyobrażam sobie następująco: streamer, receiver i głośniki podłączam do DynaVox AMP-S i ręcznie przełączam w razie potrzeby. Resztę gratów podłączam pod receiver. Nie mam zielonego pojęcia o sprzęcie (słyszałam jak grają Klipsch Heritage Heresy IV) audio więc bardzo proszę o opinię. Czy to ma sens, czy jest tu miejsce na coś ciekawszego, może da się to jeszcze jakoś poprawić / uprościć?

Edytowano przez Ilona
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkk napisał:

A swoją drogą po co w tym towarzystwie x3700

Żeby puszczać dźwięk z konsol i Nvidii na głośniki.

2 godziny temu, mkk napisał:

a tym bardziej DynaVox

Żeby przełączać głośniki pomiędzy AVC-X3700H i Cambridge Audio Evo 150 bez potrzeby przekładania kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zakup dwóch urządzeń sterujących to totalnie bez sensu. Oczywiscie że da się to zrobić prościej.

Ty szukasz urządzenia tylko do stereo.

Naim i Cambridge mamy więc zapraszam.

Jeśli kolumny są już wybrane to uważam że mozna do nich dobrac lepsza elektornikę.

Nie koniecznie all in one skoro zaoszczędziłeś i miejsce i fundusze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...