Skocz do zawartości

Canal + dźwięk DD+


tomek4446

Recommended Posts

Zwracam się do osób korzystających z platformy Canal Plus. Od wczoraj coś się zadziało i na wszystkich kanałach mam dźwięk Dolby Digital + . tak mi wyświetla amlituner KD i wyraźnie zmienił się dźwięk z kolumn. jest głośniej na frontach, niż na centralnym. Pobawiłem się ustawieniami ale nic mi to nie dało , reset urządzenia też.

Czy mógłby ktoś napisać jaki ma dźwięk na tej platformie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam , ale nikt naprawdę nie ma platformy Canal + i przypadkiem amplitunera ?

Przypadkiem odkryłem , że za pojawienie się napisu Dolby Digatal + odpowiada ustawienie dekodera n-ki . Ten dźwięk pojawia się wyłącznie wówczas, gdy w ustawieniach dźwięku dekodera zaznaczę opcję " ZAWSZE" . ciekaw jestem tylko czy to jest naprawdę DD+ , i jakim cudem w tym formacie nadawane są WSZYSTKIE kanały ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek4446 napisał:

przepraszam , ale nikt naprawdę nie ma platformy Canal + i przypadkiem amplitunera ?

Aż poczułem się winny, ze nie mam KD 😔. Ale mogę powiedzieć, że w rzeczywiście cos sie zmieniło z C+. Bo do tej pory oryginalne wersje jezykowe nie chodziły po optyku, a teraz tak. Z tym, ze ja ma dekoder Orange 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

... tylko jak to u mnie sprawdzić?

Na stereo nie sprawdzisz , choć z drugiej strony, jak przełączę na dźwięk wyłącznie przez głośniki tv to też słychać różnicę.  . Nie zwróciłbym na to uwagi , bo kino traktuję raczej po macoszemu, gdyby nie to, że nagle dźwięk mi się zrobił jak ze studni. Fronty zaczęły grać głośniej niż centralny. Myślałem , że coś się przełączyło w amplitunerze i wówczas zobaczyłem , że wyświetla się DD+. Zrobiłem ponowną kalibrację YPAO i sytuacja się unormowała , powróciła synergia między kanałami , przestrzeń się zwiększyła w stosunku do poprzedniego stanu .Ten dźwięk / DD+/ dotychczas miałem tylko na kanale 4k , teraz jest na wszystkich.

14 minut temu, slaw0001 napisał:

Aż poczułem się winny, ze nie mam KD

Jak to nie masz !!!??? :) 

15 minut temu, slaw0001 napisał:

Bo do tej pory oryginalne wersje jezykowe nie chodziły po optyku, a teraz tak. Z tym, ze ja ma dekoder Orange 🤪

Tym bardziej doceniam zaangażowanie w wątek :) Dzięki.

DD+ tylko na tym ustawieniu dekodera / zdjęcie / , na pozostałych dźwięk PCM, o ile nie jest nadawany DD w oryginalnych wersjach językowych.

IMG_2403.JPG

Żeby nie było , że ściemniam :) Sprawdziłem wszystkie kanały / po za TVP, bo mam blokadę rodzicielską :) / i wszędzie jest DD+

20210716_202613.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Na stereo nie sprawdzisz , choć z drugiej strony, jak przełączę na dźwięk wyłącznie przez głośniki tv to też słychać różnicę. 

No nie. Ale....... czasami zapodam dźwięk na wzmacniacz, tylko często poziom ustawiam pod dźwięki ogólne, a jak wchodzą dialogi to ledwo słyszalne, co oznacza ze idzie sygnał w 5,1 czy coś w tym stylu i dialogi idą głównie na centralny głośnik. To co mnie dziś zdziwiło to dodatkowy język - Polski 2 z dodatkowa ikonką "AD" obok symbolu "Dolby" .... i nie wiem co oznacza?

PS. Sprawdziłem zakładki z foto, mam na stałe ustawiony "Dolby"

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To co mnie dziś zdziwiło to dodatkowy język - Polski 2 z dodatkowa ikonką "AD" obok symbolu "Dolby" .... i nie wiem co oznacza?

Coś pokombinowali , bo np. takiego ustawienia dekodera nie było / zdjęcie/ , na nim amplituner pokazuje mi dźwięk PCM  , trzecią opcją jest wyłączenie DD i stereo.

IMG_2407.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

U mnie jest jeszcze ciekawiej ale dopiero dzisiaj zauważyłem bo rzadko kiedy oglądam przed dekoder ncplus (Ultrabox 4K). Na Netflixie , naziemnej, DVD, PS5 jest wszysko ok - czyli działa prawidłowo DD. Natomiast jak odpalam ncplus to nie mam głosu z centralnego... na wszystkich kanałach oprócz kanału CanalPlus - na tym jest ok... Natomiast przełączam na każdy inny (TVN, HBO itp ) i centralny jest cichy... Wszystko ustawione oczywiście jak należy ( o czym świadczy prawidłowe DD na jednym kanale :D). Jutro zadzwonię na pomoc techniczną canalplus ale nie spodziewam się cudów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki materiał leci w danej chwili w tv większość to stereo jeśli masz zawsze 5.1 to masz błędnie włączony jakiś upmix czy coś w tym stylu.

Chyba nie wymagasz żeby informacje w tv leciały w 5.1... albo w serialu ojciec mateusz na tvp...

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...