Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do bardzo małego pomieszczenia. Przedział do 1200zł


Scorpi O

Recommended Posts

Witam!

W zasadzie pierwszy wpis na forum, wcześniej podczepiłem się pod inny wątek ale pomyślałem, że sytuacja jest jednak inna ze względu na rozmiary pomieszczenia.

Pokój malutki, 3.5x.2.5 metra, akustycznie próbuję przeprowadzać różne eksperymenty, jakieś "pułapki basowe" zrobione z poduch kanapowych, materac za plecami itd. Słuchane jest na gramofonie AT-LP120x, wzmacniacz Dual CV 1400 po wymianie elektrolitów. Kable OFC zarówno głośnikowe jak i RCA, gramofon uziemiony do wzmacniacza. Kolumny w tej chwili to zmęczone życiem trójdrożne Technicsy sb-eh670 i są one moim najsłabszym ogniwem na ten moment.  Muzyki słucham przeróżnej: od King Diamond, przez jazz, po Infected Mushroom. Z salonami w mojej mieścinie kiepsko i o odsłuchu nie ma nawet mowy, ale interesuje mnie cieplejszy, nie męczący dźwięk przy w miarę bliskim odsłuchu. Głośno tez nie musi być. Bass mile widziany w muzyce techno ale tak, żeby wokalistki Theatre of Tragedy czy Tristania nie były przyduszone.

Plan polega na uprzyjemnieniu przygody z Panią Muzyką bez wpadnięcia w długi 😛 Używkami bym nie pogardził ale zawsze to miło mieć gwarancję, no i słuchanie, że przywlokłem kolejne starocie przeszkadza w słuchaniu utworów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo emocjonująca muzyka, piękny wokal. Nie ma sprawy, sam też nie spotykam często osób które znają Theatre of Tragedy 😛 Zawsze to miło.

Myślałem o Emotiva B1+ właśnie ze względu na wokalistki. Low jednak podobnież brakuje i według opinii mam to odczuć nawet w moim małym pokoju, a subwoofera nie planuję. Jednocześnie sporo osób polecało mi Polk S20 mimo, że cena troszkę wyższa, ze względu na dużo lepsze niskie, ocieplony dźwięk i większą przyjemność z "ogólnego" grania. Bardzo ciężko mi podjąć decyzję tym bardziej, że nie mam jak przetestować ich osobiście przed zakupem.

Edytowano przez Scorpi O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Scorpi O napisał:

Kolumny w tej chwili to zmęczone życiem trójdrożne Technicsy sb-eh670 i są one moim najsłabszym ogniwem na ten moment. 

Cześć, faktycznie kolumny słabe.

Nie zalecam wcześniejszych propozycji, to są tylko monitork:15_yum:i, do słuchania muzy z vinyli musisz mieć coś lepszego.

Szukaj używanych, lub nowych kolumn trójdrożnych, do Twojego pokoju kolumny o mocy  max.120W i tylko trójdrożnych.

Na pewno znajdziesz na ogłoszeniach.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót w piątek z pracusi i od razu miły widok wielu odpowiedzi, dziękuję serdecznie. Miło, że jest możliwość wypożyczenia i przetestowania u siebie w domu.

Zapomniałem wspomnieć o czymś bardzo istotnym, mianowicie jest to pokój do "wszystkiego". Pracownia, czytalnia, spać też się zdarzyło a i VHS można obejrzeć bo kineskopowy na biurku stoi z VCR. Do tego po jednej stronie jest skos a po drugiej okno 🤣

Były już rozważania co by to puścić w diabły wszystko i kupić dobre słuchawki ale to już jednak nie jest to samo doświadczenie. Ostatecznie chciałbym mieć to i to ale pomalutku.

3 godziny temu, no_i_fajnie napisał:

Według mnie prawidłowo, że autor tematu skupił się na podstawkach, niecałe 9m2 to malutkie pomieszczenie, a te brane pod uwagę Polki spokojnie je wypełnią. Nie wiem dlaczego do słuchania z vinyli potrzebuje czegoś lepszego (w tym wypadku zrozumiałem, że większego:))? :)

Głównie chodzi o jakość tego grania bo Technicsy są pod kroplówką i już im dużo nie zostało. Cudów się nie spodziewam ze względu na pomieszczenie ale jakieś przyjemne ciepłe i nie męczące granie przy kawce byłoby super.

Heco Aurora 300 i Polk S20E brzmią jak coś co powinno wystarczyć, trzeba by oczywiście wpierw przetestować. Airmotiv B1+ są podobno niesamowite ale bym potrzebował jakiegoś sub do wypełnienia niskich, tylko czy w tym pokoiku to ma w ogóle sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mnie kusi to combo właśnie. W teorii pokryłbym całe pasmo dźwiękiem bardzo dobrej jakości za rozsądne pieniądze, wpierw Airmotiv, za jakiś czas subwooferek porządniejszy aby grał cicho ale nisko schodził. Nawet takie wybryki natury jak Primus brzmiałyby na tym superowo podejrzewam. Tym bardziej jak ktoś ma warunki do poprawnej akustyki 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem bardziej zwolennikiem suba do filmow, do muzyki w takiej klitce srednio ;) jesli podlogowki wchodza w gre, to fajnie basem graja Pearle 25 Pylona, tylko pare stowek ponad budzet, ale czy warto doplacac? Jednak porownanie przy odsluchu zamkneloby temat. Tych Airmotiv nie znam, wiec sam jestem ciekaw, ktos sluchal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zejdzie tak nisko jak sub :/ Klitka jest tragiczna do odpowiedniego ogarnięcia akustycznego. Tak jak wcześniej wspominałem już nawet i o słuchawkach myślałem bo na pewno da się uzyskać w miarę ciepłe i przyjemne brzmienie "na głowie". Wtedy niestety bez naturalniejszego biologicznie odbioru ale trzeba działać z tym co się ma. Coś tam będziemy testować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...