Skocz do zawarto艣ci
tomw

Monopole czy bipole jako tylne kolumny w systemie 7.2 ?

Recommended Posts

Kolejne pytanie, do Szanownych 馃檪

Mianowicie jestem w trakcie ustawiania i wieszania kolumn w nowym KD i nurtuje mnie kwestia tylnych g艂o艣nik贸w 馃檪 W poprzednim kinie mia艂em system 5.2 gdzie wszystkie kolumny by艂y takie same dok艂adnie, wszystkie tradycyjne monopole 馃檪 Niestety z racji na to ze by艂o do艣膰 w膮sko, nagle wzrosty g艂o艣no艣ci w bocznych kolumnach by艂y bolesne dla siedz膮cych blisko nich 馃檪 Dla tego zmieni艂em boczne na dipole, ALE chce tez do艂o偶y膰 dwa tylne g艂o艣niki aby mie膰 system 7.2 馃檪 Mam ju偶 kupione tak偶e dipole Klipsch RP-502S w tym celu, ale im wi臋cej czytam tym wi臋cej mam w膮tpliwo艣ci czy to dobry pomys艂 馃檪 A ze ich jeszcze nie rozpakowa艂em, mog臋 wymieni膰 na RP-600M i je powiesi膰 z tylu 馃檪 Nie mam do艣wiadczenia z systemem 7.2, wi臋c pytanie do tych co maja:

Mieli艣cie okazje por贸wna膰 bezpo艣rednio dipole z monopolami jako tylne g艂o艣niki ? B臋d臋 wdzi臋czny za opinie, tym bardziej z pierwszej r臋ki 馃檪 I na jakiej wysoko艣ci testowali艣cie ? Ro偶ne rzeczy wyczyta艂em i tez mam z tym zagwozdk臋 a nie chce dziur wierci膰 niepotrzebnie w nowej 艣cianie 馃檪

Dzi臋kuje z g贸ry za rady 馃檪

KOLUMNY.jpg

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

Mam pok贸j w zbli偶onych wymiarach co Tw贸j聽kt贸ry adoptuj臋 aktualnie na kino 7.1.4聽 呕eby nie mie膰 g艂o艣nik贸w zaraz na g艂owie kupione mam instalacyjne serii In-Wall i to chyba najbardziej optymalna opcja je艣li jeste艣 na etapie zmian.

Udost臋pnij ten post

Dnia 18.07.2021 o 01:07, Butler napisa艂:

Mam pok贸j w zbli偶onych wymiarach co Tw贸j聽kt贸ry adoptuj臋 aktualnie na kino 7.1.4聽 呕eby nie mie膰 g艂o艣nik贸w zaraz na g艂owie kupione mam instalacyjne serii In-Wall i to chyba najbardziej optymalna opcja je艣li jeste艣 na etapie zmian.

Pomysle o instalacyjnych, ale dopiero jak juz wszystko ustawie tak chce 馃檪 Na razie szukam basu po pokoju :D

Udost臋pnij ten post

1 godzin臋 temu, tomw napisa艂:

Na razie szukam basu po pokoju

2xSVS BP-4000 i szukasz basu? Acha.... Masz s膮siad贸w? Pewnie wkr贸tce聽dadz膮 zna膰 czy znale藕li ten bas za Ciebie :D

Edytowano przez Butler

Udost臋pnij ten post

2 godziny temu, Butler napisa艂:

2xSVS BP-4000 i szukasz basu? Acha.... Masz s膮siad贸w? Pewnie wkr贸tce聽dadz膮 zna膰 czy znale藕li ten bas za Ciebie :D

Jesli masz pokoj o podobnych wymiarach to obawiam sie ze Ciebie tez to bedzie czekac, jesli nie siedzisz pod tylna sciana od razu聽馃檪 Przy najmniej klopotliwym ustawieniu subow, czyli przednia sciana czy rogi, tam gdzie siedze jest dziura w typowym 50-60Hz 馃檪 Jest piekny gleboki bas, ale sredniego prawie zero, za duza dzira aby po prostu podkrecic 馃檪 Dla tego wlasnie chcialem PC-4000 (zamowione juz) zeby ustawic gdzies po pokoju gdzie bedzie gral najlepeij 馃檪

Edytowano przez tomw

Udost臋pnij ten post

15 godzin temu, tomw napisa艂:

Jesli masz pokoj o podobnych wymiarach to obawiam sie ze Ciebie tez to bedzie czekac, jesli nie siedzisz pod tylna sciana od razu聽馃檪 Przy najmniej klopotliwym ustawieniu subow, czyli przednia sciana czy rogi, tam gdzie siedze jest dziura w typowym 50-60Hz 馃檪 Jest piekny gleboki bas, ale sredniego prawie zero, za duza dzira aby po prostu podkrecic 馃檪 Dla tego wlasnie chcialem PC-4000 (zamowione juz) zeby ustawic gdzies po pokoju gdzie bedzie gral najlepeij 馃檪

Pierwotnie planowa艂em z przodu SVS SB-2000 Pro, jak fundusze pozwol膮 to聽SVS SB-3000 - oba si臋 zmieszcz膮 pod o艂tarzykiem. Sk艂adam do艣膰 konkretne pu艂apki basowe z we艂ny mineralnej za piramidkami w naro偶ach... Zobaczymy. Na razie mam k艂opot z materia艂ami, a konkretnie z p艂yt膮 OSB na sufit. 呕e absurdalnie drogie to jedno, ale 偶e niedost臋pne? Chce kupi膰 18mm frezowan膮 pi贸ro-wpust i nikt w okolicy nie ma.

116157827_rzutzgry.thumb.PNG.31074c4c4a7bd4a9969d8e335bf92e75.PNG

672407180_widok3d.thumb.PNG.e4ca4bb9b607317ed893c21d9bdfa405.PNG

Udost臋pnij ten post

2 godziny temu, Butler napisa艂:

Pierwotnie planowa艂em z przodu SVS SB-2000 Pro, jak fundusze pozwol膮 to聽SVS SB-3000 - oba si臋 zmieszcz膮 pod o艂tarzykiem. Sk艂adam do艣膰 konkretne pu艂apki basowe z we艂ny mineralnej za piramidkami w naro偶ach... Zobaczymy. Na razie mam k艂opot z materia艂ami, a konkretnie z p艂yt膮 OSB na sufit. 呕e absurdalnie drogie to jedno, ale 偶e niedost臋pne? Chce kupi膰 18mm frezowan膮 pi贸ro-wpust i nikt w okolicy nie ma.

Obawiam sie ze bedziesz mial podobne problemy z basem, tu masz ladnie wytlumaczone czemu -聽

Udost臋pnij ten post

Ok, w takim razie wiem z czym b臋d臋 si臋 mierzy膰.聽Ponad godzina ogl膮dania... :)聽Zobaczymy jak to finalnie wyjdzie, b臋d臋 艣ledzi艂 jak Ty z tego wybrn膮艂e艣.

Edytowano przez Butler

Udost臋pnij ten post

4 minuty temu, Butler napisa艂:

Ok, w takim razie wiem z czym b臋d臋 si臋 mierzy膰.聽Ponad godzina ogl膮dania... :)聽Zobaczymy jak to finalnie wyjdzie, b臋d臋 艣ledzi艂 jak Ty z tego wybrn膮艂e艣.

Wlacz od godziny, tam mowi pare minut o subach, czemu sa dziury w basie i jak je zniwelowac (teoretycznie) 馃檪聽Wyslalem Ci wiadomosc 馃檪

Udost臋pnij ten post