Skocz do zawartości

Kolumny do kina domowego


Anonim

Recommended Posts

Witajcie.

Pomóżcie z dobraniem kolumn do kina i muzyki. Ogólnie chce zacząć od frontów za ok 3000zl do pokoju ok 18m w bloku.

Stosunek 80 filmy do 20 muzyka.

Muzyka od hause po zwykła taneczna.

Generalnie kazda

Obecnie posiadam amplituner  Onkyo 626.

Kolumny muszą być w kolorze biały z nas reflexem z przodu.

Myślałem nad 

Indiana linę.

Whardefale.

Pylon shaphire 25.

Monitor bronze 6.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą te dwie ostatnie opcje mają na pewno bass reflex z tyłu O.o  tak na prawdę nie ma to większego znaczenia dla dźwięku więc tym bym się nie przejmował. Wracając do serii Bronze od MA to tu są w bieli z tym że cena nieco wyższa. Nie wiem czy w grę wchodzą używki ale na pewno dźwiękowo dwie klasy wyżej będzie z  Monitor Audio Gold a przy okazji zauważalnie taniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy kolumny z tylnym bas refleksem sprawdza się w odległości ok 15 cm od ściany?

A co myślicie o kolumnach pylon Pearl 25 lub 27 w porównaniu do Indiana Line Nota 550? 

25 ma z tyłu bas refleks a 27 z przodu.

Czy mimo wszystko Indiany lepsze?

Właśnie czytałem. I różnie o tym piszą. Mogę postawić w odległości ok 15 cm od ściany. Heco też mi się podobają ale są strasznie duże. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass reflex z przodu czy z tyłu, dosunięcie do tylnej ściany może wywołać wkurzające dudnienie basu. Do kina odcięcie poniżej 80Hz a czasem nawet wyżej przez amplituner (to standard) nie spowoduje moim zdaniem wielkich problemów, niższe częstotliwości będą grane przed subwoofer i powinno być ok. Gorzej jak będzie muza bez suba gdzie kolumny będą grać pełnym zakresem, różnie może być, dużo zależy przy tym od akustyki całego pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Anonim napisał:

Kolumny muszą być w kolorze biały z nas reflexem z przodu.

Dlaczego?

14 minut temu, Anonim napisał:

Poczytałem trochę i myślę z e z tylnym bas reflexem też mogą być.

Poczytaj mój wątek o bass reflex a bliskośc sciany tu na forum

Nota 550 omijaj. Juz na tym forum mamy dwa wątki o uszkodzeniu ich.

Heco Aurora 700 to fajne kolumny aczkolwiek wielkość pomieszczenia graniczna.

Dalej Melodika bL 40 MK III albo Indiana Line ale Tesi 561

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anonim Heco Aurora 700 to ciekawa kolumna ale warto też zerknąć na kolumny Pylon Sapphire 25 o których wspomniałeś wcześniej oraz kolumny STX Quant 300.

Każda z tych konstrukcji zagra zupełnie inaczej i każda z nich będzie miała zupełnie inne możliwości. Najlepiej podjedź gdzieś na odsłuch i sam oceń.

Czy ten kolor biały to "must be the have" czy bierzesz pod uwagę jakieś inne wybarwienie? 

Edytowano przez piotrekb27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Heco zagrają potężniej od Indiana Line, ale to zrozumiałe biorąc pod uwagę ich wielkość. Ja osobiście przy takim metrażu postawiłbym jednak na mniejsze Indiany, które cenione są przez użytkowników a najlepiej jakbyś sam mógł je posłuchać i porównać ze sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady.

S4home napewno się zgłoszę po wycenę, jak tylko dojdę co wezmę.

Piotrekb27 biorę jeszcze pod uwagę czarne .

Jeszcze zobaczę może w Szczecinie uda się gdzies wypożyczyć te Melodike bl40 i indianie linę tessi do testów.

Jeszcze w oko wpadły mi Tannoy7.4

Edytowano przez Anonim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...