Skocz do zawartości

Soundbar do TV i wieczornego użytku.


bagi_glogow

Recommended Posts

Witam serdecznie,

po zakupie Sony KD-75XH9005 nie jestem zadowolony z jakości dźwięku jaki wydaje z siebie TV, w związku z tym poszukuje do zestawu Soundbara na którym uzyskam najwyższą jakość dźwięku w stosunku do ceny urządzenia. Soundbar będzie używany do oglądania standardowej TV (SAT Cyfrowy Polsat) jak również do wieczornych seansów Netflix/Disney/Amazon jak i gry na XBOX One.

Do słuchania muzyki oraz oglądania Netflix/Disney/Amazon w normalnych godzinach nie stresując sąsiadów używam Amplituner Yamaha MusicCast R-N602 plus Klipsch RP-260F.

Zależy mi na jakości naturalności dźwięku oraz kompatybilności, ważne jest tez dla mnie aby w trakcie wieczornego użytkowania urządzenia dobrze słyszalne były dialogi i nie potrzebne było ciągłe ściszanie i podgłaśnianie sprzętu przy zmianie akcji dialogi/wybuchy itp.

Kilka moich typów:

Polk Audio MagniFi 2

YAMAHA YAS 209

Klipsch Cinema 400

Samsung HW-Q800T

JBL Bar 5.1 Surround

Sony HT-ZF9

Polk Audio MagniFi Max SR

chyba ze jeszcze coś innego, z góry dziękuje za pomoc Arkadiusz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się posiadaczem Q800T. Mam go zaledwie 3dni. Trafiłem go za zaledwie 1500 zł. Jestem bardzo zadowolony, czytałem że on nie ma basu, że nie da się słuchać EDM. Mam wrażenie, że pisały to osoby które go nie mialy lub słuchały na hali 1500m2. Bardzo czysty i klarowny dźwięk daje 800. Małą impreze to na pewno napędzi. Jak pytania pisz.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny system jest podłączony kablem optycznym z TV, rzecz w tym że nie startuje jak i nie wyłączą się wraz z TV. Autostart następuje wyłącznie przy podłączeniu przez Bluetooth ale również tutaj sprzęt nie wyłącza się przy wyłączaniu TV. Problem jest także z podgłaśnianiem i ściszaniem, tutaj działa to przy połączeniu Bluetooth ale nie działa przy kablu optycznym mowa cały czas o Amplitunerze. Zmuszony wiec jestem używać obu pilotów gdzie pilot od Yamahy jest po prostu kiepski jeżeli chodzi o jego działanie, bardzo często sprzęt nie reaguje na pilota chodzi mi o funkcje głośniej ciszej tu chyba winne są gumki w pilocie ale nie zgłębiałem tematu.

Problemem są również efekty dźwiękowe w filmach, chodzi o wybuchy strzelanie i inne efekty specjalne. W takich sytuacjach kiedy oglądam film w godzinach nocnych jestem zmuszony do ciągłego wachlowania głośnością, przy dialogach cicho przy efektach głośno. Ważne dla mnie jest zrozumiałość / głośność dialogów lecz efekty wybuchów itp. nie mogą być wyeliminowane kompletnie i coś tam musi pozostać, ale potężny bas nie jest mi potrzebny chociaz chyba lepiej zestaw z Subem bo jak jest to można go wyciszyć a jak go nie ma to już nie ma opcji aby zwiększyć moc efektów. Myślę sobie ze w takich sytuacjach Soundbar z tym sobie poradzi lepiej i będzie możliwość zwiększenia wyrazistości / głośności dialogów, oglądając filmy w normalnych godzinach używam mojego zestawu audio i jest dla mnie OK.

Drugą rzeczą jest pobór prądu, myślę że Soundbar będzie go pobierał po prostu mniej chociaż koszt zakupu pewnie nigdy się nie zwróci.

Soundbar musi zmieścić się pod tv a jest tam 7cm przestrzeni no chyba ze jest jakiś sposób aby podnieś troszkę TV może są jakieś podstawki pod nóżki telewizora. TV stoi na szafce RTV i nie będzie powieszony na ścianie.

Soundbary które jeszcze bym dorzucił do mojej listy:

SONY HT-G700

HARMAN KARDON Enchant 800 - tutaj mały problem z dostępnością

BOSE Smart Soundbar 300

LG DSK8

pozdrawiam Arkadiusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bagi_glogow napisał:

Drugą rzeczą jest pobór prądu, myślę że Soundbar będzie go pobierał po prostu mniej chociaż koszt zakupu pewnie nigdy się nie zwróci.

Masz rację, nie zwróci się...

Więcej uzyskasz na obecnym systemie + ewentualnie sub.  Belki to tylko efekt i tutaj raczej ciężko mówić o jakości.

Yamaha R-N602 to amplituner o wystarczających możliwościach w połączeniu z Klipschami. Fakt, nie da się sterować głośnością poprzez optyka ale czy to priorytet?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety uciążliwe jest sterowanie Amplitunerem za pomocą pilota tutaj Yamaha niestety "dała ciała" jakościowo, tak czy tak muszę coś zrobić ze sterowaniem. Sterowanie głośnością jest ważne, nie najważniejsze ale ważne. Również ważne jest zjechanie z głośnością efektów nie tracąc słyszalności dialogów po godzinie 22:00.

Wstępnie korzystając z promocji zamówiłem Polk Audio Command Bar, jeżeli będzie to pomyłka to zrobię coś czego robić nie lubię i odeślę sprzęt. Koszt Soundbara to 850 zł.

Dziękuje wszystkim za pomoc, jeżeli ktoś coś jeszcze by chciał dodać to proszę śmiało pisać :)

Pozdrawiam Arkadiusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sterować telefonem

20 godzin temu, bagi_glogow napisał:

Również ważne jest zjechanie z głośnością efektów nie tracąc słyszalności dialogów po godzinie 22:00.

Loudnes ma, pomoże. A soundbar tutaj nie rozwiąże tego problemu. Bo tak nagrane są polskie filmy. Od lat jest to zgłaszane.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec, po krótkiej przygodzie z Polk Audio Command Bar stwierdziłem jednak że to nie to czego szukałem. Oczywiście nastąpiła poprawa dźwięku w stosunku do TV ale nie wyglądało to jednak tak jak sobie to wyobrażałem.

Raz dwa trzy i Soundbar odesłany i w jego miejsce wjechała Yamaha YSP-2700          i .. ........

to jest to czego szukałem, efekty dla mnie jak w kinie (zaznaczam że nigdy nie miałem styczności z systemem audio 5.1), zrozumiałość dialogów oraz to że nie tłucze basem i pomimo tego jest moc, akcja nie jest za głośna a i dialogi bardzo dobrze słyszalne a kiedy ma walnąć to walnie.

Teraz czas na testy i cieszenie się nowym nabytkiem :)

 

Oczywiście nie obyło się bez małych komplikacji a mianowicie Soundbar startuje wraz TV ale niestety nie wyłącza się w raz z wyłączeniem tegoż, na razie szukam rozwiązania a może jest ono wam znane to chętnie posłucham. 

Mam jeszcze kilka pytań:

1. Używam aplikacji Netflix, Amazon Video oraz Disney+ wszystkie apki zainstalowane w TV, a że w moim posiadaniu znajduje się również NVIDIA Shield TV Pro to czy uzyskam jakakolwiek poprawę podłączając ją pod Soundbar bądź wejście HDMI w TV i w ten sposób używając tych serwisów VOD ?

2. Teraz Soundbar mam podłączony kablem HDMI pod wejście ARC telewizora a wszystkie urządzenia do wejść HDMI w TV, czy uzyskam jakaś poprawę jakości dźwięku podłączając Nvidie Shield oraz tuner satelitarny VU+ Ultimo 4K (Cyfrowy Polsat, brak programów UHD i jak mniemam nie najlepszy dźwięk) centralnie pod Soundbar a ten dalej kablem HDMIarc z telewizorem ?

 

pozdrawiam Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2021 o 14:43, bagi_glogow napisał:

1. Używam aplikacji Netflix, Amazon Video oraz Disney+ wszystkie apki zainstalowane w TV, a że w moim posiadaniu znajduje się również NVIDIA Shield TV Pro to czy uzyskam jakakolwiek poprawę podłączając ją pod Soundbar bądź wejście HDMI w TV i w ten sposób używając tych serwisów VOD ?

2. Teraz Soundbar mam podłączony kablem HDMI pod wejście ARC telewizora a wszystkie urządzenia do wejść HDMI w TV, czy uzyskam jakaś poprawę jakości dźwięku podłączając Nvidie Shield oraz tuner satelitarny VU+ Ultimo 4K (Cyfrowy Polsat, brak programów UHD i jak mniemam nie najlepszy dźwięk) centralnie pod Soundbar a ten dalej kablem HDMIarc z telewizorem ?

Podłącz, sprawdź i podziel się odczuciami ;) 

Skoro masz fizycznie urządzenie to najlepiej sam ocenisz jak to się sprawuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

cały sprzęt mam podłączony w szafce RTV do przekaźnika przysyłającego sygnał do projektora więc występuje mały problem z przekładaniem kabli. Myślałem że może ktoś mi doradzi jak to wygląda z technicznego punktu bo naprawdę nie wiem czy może być jakaś poprawa. Jeśli tak to poprzekładam kable i sprawdzę a jeśli nie to oszczędzę sobie szarpaniny z kablami - otwory na kable w szafce są naprawdę mikro i żeby któryś przeciągnąć pojawiają się problemy :).

 

pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...