Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 - pomoc w wyborze zestawu kolumn


hubearth

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Proszę o pomoc w wyborze zestawu kolumn do mojego pierwszego kina domowego.

 

Pomieszczenie: salon z otwartą kuchnią ok. 30m2 (załączam poglądowy plan, na czerwono kolumny tylne). 

Zestaw 5.1 z kolumnami w kolorze białym.

Kolumny podstawkowe/monitory jako fronty.

Kolumny tylne/surround zamontowane na płasko do ściany (bez wieszaków, półek itp.).

 

Z informacji, które uzyskałem tylne kolumny powinny być zwrócone w stronę słuchacza zatem pole wyboru jest bardzo ograniczone.

 

W nawiązaniu do powyższego znalazłem następujące opcje:

 

1. JAMO Concert - fronty Jamo C93 II, central Jamo C9 CEN II, tyły Jamo C9 SUR II, sub Jamo C910 II

2. TAGA Harmony - fronty Taga Coral S-40, central Taga Coral C-40, tyły Taga Platinum S-100, sub Taga TSW-90v3

3. DYNAVOICE - fronty Dynavoice Definition DM-6, central Dynavoice Definition DC-5, tyły Dynavoice Magic FX-4, sub Dynavoice Challenger Sub-8 lub Dynavoice Magic MW10

4. Monitor Audio Bronze - fronty Bronze 100, central Bronze C150, tyły Bronze FX, sub Bronze W10

 

Szacunkowe ceny zestawów:

1. Jamo - 5200

2. Taga - 4500

3. Dynavoice - 5300

4. Monitor Audio - 8400

 

Który z zestawów najlepiej sprawdzi się w mojej sytuacji? Ze względu na cenę wolałbym wybrać z opcji 1-3, ale mogę rozważyć Monitor Audio w systemie częściowy zakup plus późniejsze dokupienie brakujących elementów. To moje pierwsze kino, więc nie mam porównania, ani wygórowanych oczekiwań. 

 

Wiem, że często proponujecie subwoofery innych firm, niż zestaw kolumn - na taką zmianę jestem otwarty (ważny pozostaje biały kolor).

 

Pomożecie? :)

 

Screenshot_20210714_212658_com.adobe.reader~2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem opcję podłączenia atmosów jako tyły (m.in. Wilson Raptor X), ale wszystkie, które znalazłem mają złącza "na szczycie" kolumny, a nie od strony wieszaka. Kable byłyby widoczne, więc odpada. 

Fronty po bokach telewizora (kolor niebieski), rysunek nie jest dokładny, ale nie mam lepszego na ten moment. 

Screenshot_20210714_212658_com.adobe.reader~3.jpg

Edytowano przez hubearth
Rysunek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej nie słucham dużo muzyki, ale zakładam, że z zakupem sprzętu ten procent się zwiększy. Fajnie jakby muzyka grała dobrze, ale z tego co wyczytałem to w tym budżecie i z amplitunerem (bez wzmacniacza stereo) to nie mam za bardzo co liczyć na super jakość muzyki. 

Załóżmy, że będzie tak: 50% film, 40% muzyka, 10% konsola.

Jeśli chodzi o amplituner to byłaby kolejna kwestia. Z tego co wyczytałem należałoby go dobrać do kolumn. Myślałem nad Yamaha RX-V4A/RX-V6A, ale Onkyo/Denon też wchodzą w grę. Tutaj również będę potrzebował pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nikt Ci nie pomoże a jedynym słusznym wyjściem jest odsłuch na miejscu.
Osobiście obawiam się że takiej możliwości nie masz. Należałoby polecić coś pewnego, co poradzi sobie na takim metrażu ( w sensie z taką akustyką)
Najlepiej gdyby ktoś, kto ma podobne mieszkanie się wypowiedział.
Nie wiem czy monitory w połączeniu z amplitunerem dadzą tam "radę" zagrać na zadowalającym poziomie. Miałem 4 zestawy w życiu i zawsze wolnostojące fronty :-( nie pomogę
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie Bronze ma zasadnie wyższa cenę.

To przestrzenne , dobre kolumny. W kinie się nie zawiedziesz.

Ewentualnie możesz rozważyć jeszcze set oparty o kolumny QAcoustic 3020i albo cieplejsze osadzone w środku pasma KEF Q 350.

W obu przypadkach na tył masz mniejsze odpowiedniki.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez ciebie kolumn rzeczywiście stawiałbym na Monitor Audio Bronze, które pomimo wyższej ceny zaproponują lepsze brzmienie co zaprocentuje również w stereo. Oczywiście przy takim metrażu i monitorach subwoofer będzie niezbędny i docenisz jego obecność, albo brak przy kinie domowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Rozumiem, że jakościowo Monitor Audio Bronze wyprzedza całą resztę. 

Czy ktoś miał styczność z kolumnami firmy Dynavoice (szczególnie tymi frontami DM-6)?

Czy polecicie jakiś inny subwoofer w kolorze białym do zestawu Audio Monitor Bronze? W10 kosztuje ponad 3 tysiące, może znajdzie się coś w niższym budżecie? 

Edytowano przez hubearth
Sub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...