Skocz do zawartości

Nowe kolumny nie grają tak jak się spodziewałem;(


januszmirek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minut temu, Dedal75 napisał:

Niestety ja nie przeprowadziłem się do Warszawy jak Ty  😂 .

A na poważnie , w bloku ile możesz mieć metrów piwnicy .? Pzdr

No ale jakby tak się z 10-cioma sąsiadami dogadać? I zrobić dyżury dla każdego po ponad dwie godziny dziennie do dyspozycji taki Underground-Sound-Room?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dedal75 napisał:

Nie wszystko można wypożyczyć ,ale jeszcze nie zacząłeś a już marudzisz 😁

Skontaktuj się z większymi graczami 😏na rynku i uzgodnij wypożyczenia , napewno kilka klocków uda Ci się odsłuchać . Pzdr 

Większość kupiłem nowe , później trochę używek a teraz szukam i wypożyczam by świadomie wybrać . Sporo osób obiera taką drogę .

Nie narzekam na wypożyczanie;) Po prostu nie byłem świadomy, że sklepy świadczą taką usługę. Czy możesz wskazać firmy, które użyczają sprzętu do odsłuchu z zamiarem zwrotu i niekoniecznie zakupu? Najlepiej sprawdzone, gdzie miałeś dobre doświadczenie z doradztwem i obsługą. Dzięki.

4 godziny temu, S4Home napisał:

Napisz do nas , zadzwoń co mamy na stanie to Ci pożyczymy. Nie licz na zakup w ciemno i później zwrot byle gdzie. Bo są salony któr do tego podchodzą bardzo sceptycznie i uwierz będziesz się zupelnie nie potrzebnie bujal. Korzystaj z tych które dają normalnie opcje wypożyczenia.

Piotr

Dopiero teraz zauważyłem post, na pewno się odezwę!👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do [mention=26527]Pumpurek[/mention]. Może będzie mieć wzmacniacz w Twoim budżecie. Wypożyczał do domu na odsłuch. 
https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?order=p
Pozdrawiam 
Polecam. Sam rok temu zmieniłem amplituner Yamahy na wzmacniacz stereo CA CX60 od Pumpurek w dobrej cenie i różnica jest ogromna.

Wysłane z mojego LE2113 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, januszmirek napisał:

Nie narzekam na wypożyczanie;) Po prostu nie byłem świadomy, że sklepy świadczą taką usługę. Czy możesz wskazać firmy, które użyczają sprzętu do odsłuchu z zamiarem zwrotu i niekoniecznie zakupu? Najlepiej sprawdzone, gdzie miałeś dobre doświadczenie z doradztwem i obsługą. Dzięki.

My

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2021 o 18:03, HQ150 napisał:

Tak jak piszesz. Dodatkowo ma wejścia też analogowe oczywiście.

W kinie domowym z amplitunera z jego wyjść pre-out na fronty wejdziesz do wejścia main-in tego HK990. I całością będzie sterowała Twoja Yamaha.

W stereo jednak wykorzystasz wejścia cyfrowe lub analogowe HK990 i to on będzie w całości odpowiedzialny za dźwięk. Yamahy nawet nie będziesz włączał.

Ech, fajnie że ten piecyk ma wejście cyfrowe. Ale co z tego jak sprawdziłem i moja yamaha nie ma wyjścia cyfrowego (same wejścia) więc i tak potrzebowałbym osobnego urządzenia z wyjściem cyfrowym a to dodatkowo komplikuje sprawę. Ten HK990 rzeczywiście po opisie jest potworem;) ale w moim przypadku nie będę w stanie skorzystać z jego potencjału przedwzmacniacza i ewentualnie tylko jako końcówki mocy mógłbym go używać, więc szkoda inwestować w rozwiązanie, którego się nie użyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, januszmirek napisał:

Ale co z tego jak sprawdziłem i moja yamaha nie ma wyjścia cyfrowego (same wejścia) więc i tak potrzebowałbym osobnego urządzenia z wyjściem cyfrowym a to dodatkowo komplikuje sprawę.

Lub z wyjściem analogowym.

 

1 godzinę temu, januszmirek napisał:

ale w moim przypadku nie będę w stanie skorzystać z jego potencjału przedwzmacniacza

Wygląda na to, że ewidentnie nie chcesz skorzystać z jego pre. Twój wybór oczywiście.

Czego teraz używasz jako źródła w stereo?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunera. I nie wchodzi w grę dodatkowe źródło dźwięku w postaci dodatkowego urządzenia. 

Cały bajer w tym hk990 (poza mocą!) to te wejścia cyfrowe. Bez tego to zwykły wzmak/koncowka mocy gdzie nadal źródlem dzwieku jest mój ampli. Możliwe ze dac i przedwzmak moim ampli jest przyzwoity i nie powinienem się w sumie tym przejmowac tylko skupić na porządnym wzmaku/końcówce. Audiofilem nie jestem. I tak pewnie nie uslyszalbym roznicy między moim ampli a zewnetrznym preampem o ile na ten drugi nie wydam miliona monet. 

Chodzi mi też o prostotę. Gdyby ten hk990 potrafił czytać np. protokół dlna i obsługiwał jakaś prosta aplikacje to pewnie już by do mnie szedł poczta. I tak cała moja muza leży na dysku sieciowym we FLAC i stamtąd trafia na ampli. To nie tak że uparłem się i nie chce korzystac z pre w tym hk;) ale nie jestem w stanie wykorzystać potencjału preampa hk skoro wejdę w niego analogowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2021 o 12:12, januszmirek napisał:

Nie narzekam na wypożyczanie;) Po prostu nie byłem świadomy, że sklepy świadczą taką usługę. Czy możesz wskazać firmy, które użyczają sprzętu do odsłuchu z zamiarem zwrotu i niekoniecznie zakupu? Najlepiej sprawdzone, gdzie miałeś dobre doświadczenie z doradztwem i obsługą. Dzięki.

U nas także wypożyczysz sprzęt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Nieprawda. Wchodząc analogowo wykorzystujesz preamp w HK990. Nie wykorzystujesz tylko jego DACa wtedy.

 

OK. Czyli z yamahy wychodzi tylko sygnał z DAC i hk obrabia pre i główny amp? Yamaha nie przepuszcza sygnału przez swój preamp w takiej konfiguracji?

28 minut temu, Dedal75 napisał:

Co się na tego Harmana uwzieliscie ?

Nie wiem, może HQ sam sprzedaje ten wzmak z linka na pierwszej stronie, to zachwala😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam to samo napisać.

Yamahy w stereo najlepiej, żebyś wcale nie włączał. Ten HK990 mimo wpięcia do tych samych kolumn to umożliwia.

Dlatego bo podałem jako propozycję.

I mirek ja tego HK990 nie sprzedaję. Jak masz wątpliwości to wystarczyło o to mnie zapytać a nie publicznie zarzucać mi tutaj nieuczciwe zagrywki.

Ja kiedyś miałem takiego HK990 stąd go znam ale oczywiście są też i inne tego rodzaju zabawki umożliwiające tego rodzaju konfigurację. Tylko dużo to ich niestety nie ma.

Ale życzę powodzenia w poszukiwaniach dobrej konfiguracji.

Bez odbioru.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HQ150 napisał:

Ile razy mam to samo napisać.

Yamahy w stereo najlepiej, żebyś wcale nie włączał. Ten HK990 mimo wpięcia do tych samych kolumn to umożliwia.

Znów idziesz w swoje jak wyraźnie pisałem powyżej, że inne klocki NIE WCHODZĄ W GRĘ. To jak miałbym nie włączać w stereo yamahy, skoro nie planuję INNYCH źródeł dźwięku??? Co miałoby podawać sygnał do hk jak nie mój amp yamaha???

16 minut temu, HQ150 napisał:

I mirek ja tego HK990 nie sprzedaję. Jak masz wątpliwości to wystarczyło o to mnie zapytać a nie publicznie zarzucać mi tutaj nieuczciwe zagrywki.

Ja kiedyś miałem takiego HK990 stąd go znam ale oczywiście są też i inne tego rodzaju zabawki umożliwiające tego rodzaju konfigurację. Tylko dużo to ich niestety nie ma.

Ale życzę powodzenia w poszukiwaniach dobrej konfiguracji.

Bez odbioru.

Chyba nie zauważyłeś emotki z uśmiechem na końcu zdania w mojej odpowiedzi. Wiesz co oznacza taka emotka? Wyluzuj trochę, nie warto brać wszystkiego na poważnie😆. To tylko luźna dyskusja. Poza tym co by było nieuczciwego w tym jakbyś nawet zachwalał sprzęt tej klasy??? To porządny sprzęt i na pewno gra świetnie. Ale wydatek 3,5 k na używkę, bez gwarancji, z nieznanego źródła (sprzedawca na olx) to kwestia do przemyślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mkk napisał:

A próbowałeś muzyki w trybie direct/pure czy jak to Yamaha nazywa ?

Oczywiście. Zero poprawy. Ciekawe, że problem dotyczy tak naprawdę tylko niskich częstotliwości. Góra jest przyzwoita. Scena też. Ale membrany sredniotonowych głośników są praktycznie nieruchome. Prawie zero basu. Płasko i bez życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ciekawe, że problem dotyczy tak naprawdę tylko niskich częstotliwości.


Tak często się dzieje jak kolumny są źle podłączone i grają w przeciwfazie. Zamień w jednej kolumnie przewody + z - i zobacz czy będzie poprawa.
Prościej to zmieniaj balans, gdy będzie grać jedna i basu będzie więcej to już wiadome że kable są zamienione albo fabryka źle podłączyła głośniki.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2021 o 16:43, Momo napisał:
  Dnia 23.07.2021 o 15:07, januszmirek napisał:
Ciekawe, że problem dotyczy tak naprawdę tylko niskich częstotliwości.

Tak się dzieje przy braku akustyki (pusty pokój panele na podłodze na ścianie gładzie) i wymagania co do sprzętu, niestety ale w takim pomieszczeniu sprzęt za bardzo duże pieniądze nawet nie zagra.

Druga sprawa amplituner kina domowego nigdy nie zagra jak dobry wzmacniacz stereo....

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...