Skocz do zawartości

Nowe kolumny nie grają tak jak się spodziewałem;(


januszmirek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 23.07.2021 o 16:43, Momo napisał:

Tak często się dzieje jak kolumny są źle podłączone i grają w przeciwfazie. Zamień w jednej kolumnie przewody + z - i zobacz czy będzie poprawa.
Prościej to zmieniaj balans, gdy będzie grać jedna i basu będzie więcej to już wiadome że kable są zamienione albo fabryka źle podłączyła głośniki.

To nie to. W akcie desperacji też przez chwilę przeszło mi to przez głowę. Pozamieniałem bieguny i to samo, a nawet gorzej. Więc podłączenie ok. Ba, nawet kable wymieniłem bo myślałem, że to może w kablach wina ale oczywiście też nic to nie pomogło.

Dnia 26.07.2021 o 11:17, Kubakk napisał:

Osoba która sprzedawała kolumny pewnie podkręciła bass , loudness i tyle - wiele wzmaków dopiero wtedy "gra" :) 

Także trzeba podkręcić na ampliaku i będzie elegancko , pomijam temat wieży sony - każdy wie o co chodzi

Panowie, z całym szacunkiem ale zaraz się okaże, że wilgotność powietrza była inna niż u mnie i stąd cały problem - nie ma co wymyślać na siłę problemu tam gdzie go nie ma. Widzę, że cześć z Was na siłę idzie w opcję że sprzedający skręcił bassy i loudnessy na maxa i dlatego szklanki pękały i tynk ze ścian się sypał. Nic bardziej mylnego. Poziom głośności podczas odsłuchu był w sam raz, ani za cicho ani za głośno. Sam nie słucham raczej głośno muzyki, więc łupanką, że uszy by pękały nie zrobiłby na mnie wrażenia. Jeśli na coś mógłbym zwrócić uwagę to na moim wzmaku nawet jak gram bardzo głośno i czuję że zaczyna być przesterowany to membrany średniotonowe tylko delikatnie się wychylają, może 1-2mm. U sprzedającego nawet przy normalnym odsłuchu tańczyły sobie podobnie jak w tym klipie:

 

Tylko proszę nie komentować w stylu "no tak, łupanka to i membrana chodzi" - u mnie nawet na testowej łupance nie ma takiego efektu, i tu ŻADNA akustyka nie ma wpływu na to jak się zachowuje membrana.  Suma summarum, wykluczyłem raczej wszystkie błahe przyczyny - czas na poszukiwania końcówki mocy. Na amplitunerze to po prostu nie zagra;)

I na koniec mój faworyt:

Dnia 26.07.2021 o 11:36, Dzik napisał:

Moim zdaniem to jest przyczyna wszystkich problemów. Kiedy myślę o Klipsch, to mam ochotę sparafrazować wiersz Konopnickiej:

Klipscha mijam zaś z daleka,

Bo nie lubię, gdy kto szczeka!

Wow! Dzięki, stary! Dopiero twój głos wniósł wiedzę i rozsądek do konwersacji. Mądrego to warto posłuchać🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, januszmirek napisał:

Wow! Dzięki, stary! Dopiero twój głos wniósł wiedzę i rozsądek do konwersacji.

Obawiam się, że tak właśnie może być.

Irytujesz się, że inni komentujący w tym temacie wymyślają przyczyny i niedługo zaczną zwalać na wilgotność powietrza, a ja na nic nie zwalam, tylko stwierdzam, że to najprawdopodobniej wina głównych podejrzanych, czyli głośników. Brzytwa Ockhama jest zdecydowanie po mojej stronie.

Klipsch znany jest z "efekciarskiego", salonowego brzmienia, które w pierwszej chwili może dawać efekt "ŁAŁ", ale na dłuższą metę drażni, bo charakterystyka jest kiepska, a góra zawsze podkręcona dla ekstra "przejrzystości".

Zapewne usłyszałeś te głośniki w innych warunkach akustycznych, napaliłeś się, zadziałał efekt "ŁAŁ", a po podłączeniu w domu okazało się, że wcale nie jest tak baśniowo. Tajemnicy tego konundrum upatrywałbym więc w psychoakustyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgotność powietrza może nie ma dużego wpływu na dźwięk,  ale temperatura jak najbardziej. To tak nawiasem 😉

Nie jesteś pierwszy i pewnie nie ostatnim który kupił okazyjnie i szybko kolumny a później po pierwszych odsłuchach w domu, wielkie rozczarowanie. Stara i ciągle aktualna zasada, najpierw posłuchaj a następnie kupuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, januszmirek napisał:

U sprzedającego nawet przy normalnym odsłuchu tańczyły sobie podobnie jak w tym klipie:

A nie możesz zadzwonić do człowieka od którego nabyłeś te kolumny i zapytać jak On to zrobił. Obejrzałem ten filmik , na 8 par kolumn które miałem nie udało mi się osiągnąć takiego efektu z wychyłem membran jak na filmie. No może raz przez moment z Dali Grandami , ale pojechałem grubo ponad 85 dB ,przy 330 W na kanał wzmacniacza :) . Przy cichym słuchaniu taki efekt jest wg. mnie nieosiągalny i szczerze powiem zbyteczny. Można przekierować więcej prądu na woofery , ale będzie jedno wielkie dudnienie. Pewnie da się też przy rozkręceniu mało wydajnego wzmacniacza na full, ale nie wróżę wtedy świetlanej przyszłości dla wysokotonowych

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2021 o 07:25, JaZz napisał:

Ale on w to nie wierzy, mówi o wilgotności, irytuje się i ironizuje. Niech pożycza wzmaka/końcówkę. Zobaczymy z tego wyjdzie. 

Może wilgotność też ma na to wpływ Tego nie sprawdziłem bo mam w domu nawilżacz i raczej stały poziom bez względu na temperaturę :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...