Skocz do zawartości

NAIM SUPERNAIT 3


kaczadupa

Recommended Posts

Dnia 23.07.2021 o 12:46, kaczadupa napisał:

Przestrzeń zdecydowanie lepsza w Trigonie Exxceed, tam bym dał wręcz szkolną ocenę celujący :) a Cyrus i Naim na jego tle tylko ocena dostateczny. 

Jednak przestrzeń to robią wysokie 👍 jak Naim ciepło to nie będzie 3d 😉 U mnie przestrzeń zrobił wiem, nie powinno się tej nazwy wymieniać w szlachetnym gronie ale Topping 🙄 Cyrus 8.2 gra bez wbudowanego daca jak bez zamulajacej kuli u nogi która się za nim ciągnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus kosztuje 7 kzł + zasilacz 4 kzł, Naim i wersja Trigona, którą miałem 20kzł. Trochę to niesprawiedliwe porównanie, jednak 9 kzł różnicy.

I jeszcze jedno, normalny człowiek postawiony przed tymi trzema wzmacniaczami, słuchając ich i znając ceny wybrałby najtańszego Cyrusa i byłby z nim bardzo szczęśliwy ale audiofil to wyjątkowa jednostka :) A to tutaj za duża kompresja góry, a tutaj za mało wyrazista średnica a to za nerwowe niskie tony, a to żeński wokal za bardzo podbarwiony, a to brak kontaktu z wokalem bo pierwszy plan za linią bazy, a to za miękko a to za twardo itd., itd. I wtedy pojawia się SuperNait i mimo jego wad zaczynamy słuchać muzyki i cieszyć się nią a na jego wady przymykamy oko i mówimy do siebie - niech teraz inni gonią a na końcu i tak będzie Naim  ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Amarok napisał:

Tak poza tym, wg. ciebie Naim jest wart tych pieniędzy ?

W tej chwili chyba wszystkie ceny audio klamotów są "dziwne". A będzie jeszcze drożej... 

Chociaż tu musiałbym poznać np. piecyk Gato 400. Firma zmieniła model sprzedaży i pytanie czy faktycznie stosunek jakość / cena mają najbardziej konkurencyjny. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czas pakować Naima.

Może za 3 lata, gdy wyjdzie SuperNait 4 obecny model będzie sprzedawany w cenie jakiej na końcu schodził model SN2 czyli okolice 12kzł, będzie to cena adekwatna do jakości brzmienia i pozbawiona dopłaty za krajowe recenzje, na ich spłacanie jeszcze mnie nie stać. Bardzo przyjemnie grający wzmacniacz, gra ciepło, nie jest mistrzem w pokazywaniu detalu, nie ma za bardzo napowietrzonej góry a i przestrzenne granie go nie interesuje ale w jego graniu słychać duszę muzyki, słuchanie każdej muzyki angażuje.

Szkoda, może kiedyś ...  :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, uzasadnienie napisałem i żyje się dalej :)

A właśnie, co dalej...

Nie bardzo widzę co tu jeszcze ciekawego może mi przypaść do gustu. Q21 wyjątkowo jak na Nich :) bardzo enigmatycznie wypowiada się o charakterze grania Gato 400 czy podobno jeszcze trochę lepszego Gato 150 co może znaczyć tyle, że nie będzie szału na tle Trigona czy SN 3.

Jest ładnie wyglądający Moon 340 ( jak Trigon ma DAC i podobno całkiem dobrą dziurkę na słuchawki) ale... Moony to raczej przeciwieństwo Cyrusa, Naima i Trigona jeżeli chodzi o niskie tony. Znam tylko DAC i amp słuchawkowy Moona, średnica i góra bajka ale niskie tony to flaki z olejem były...

Wszelkie Hegle dla mnie odpadają za sprawą ich "wyjątkowej", antyangażującej średnicy. 

A zapomniałem jest jeszcze Caspian ale czy to poziom Trigona i Supernaita? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

A zapomniałem jest jeszcze Caspian ale czy to poziom Trigona i Supernaita? 

Jesli masz możliwość przetestowania to jak najbardziej. A czy to poziom adekwatny? Nieważne drozszy czy tańszy. Ważne jak gra. Audio dziedzina tak ma.... że nieraz potrafi zaskoczyć ;)

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Ja słyszałem, że Adam lubi też grać w piłkę i jeździć na rowerze...

I dobrze zjeść też lubi :)

9 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli masz możliwość przetestowania to jak najbardziej. A czy to poziom adekwatny? Nieważne drozszy czy tańszy. Ważne jak gra. Audio dziedzina tak ma.... że nieraz potrafi zaskoczyć ;)

Pozdr.

Tego szukam, taki już trochę zapomniany klasyk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy audiofile z Poznania i Piotr (S4Home) namawiali, namawiali i namówili. Do trzech razy sztuka i będzie OSTATNIE podejście, które wygrał Moon 340 ix. Trzy dwudziestotysięczniki na testach, żeby było sprawiedliwie. Niemcy (Trigon Exxceed), Anglia (naim SuperNAIT 3), Kanada (Moon). Serce skradła mi średnica naima ale może to muzyka w blasku księżyca okaże się tą najwspanialszą kochanką albo... koszmarem.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czekam na Naima XS3, chyba odział DHL w Wawie też postanowił go posłuchać bo dziwnie długo tam u nich wisi... Może w poniedziałek będzie. Oby cały i zdrowy.  I nie ukrywam, że liczę na potwierdzenie tezy, że XS3 gra tak jakby zawsze miał dobry humor ;)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...